آتش بازی یک رقیب جدید دارد هواپیماهای بدون سرنشین

استفن ویتال مانند بسیاری از افراد در صنعت آتش بازی، در تجارت خانوادگی فعالیت می کند. او یک شرکت نسل پنجم، Pyrotecnico را در نیو کسل، Pa. در ماه اکتبر، او با Nova Sky Stories، شرکت هواپیماهای بدون سرنشینی که کیمبال ماسک از اینتل خریداری کرد، اتحاد شگفت‌انگیزی ایجاد کرد.

پهپادها به طور فزاینده ای نمایش های سرگرمی به آسمان را روشن می کنند. دسته‌ای از روبات‌های پرنده توهم‌های جادویی در همه جا از بازی‌های المپیک 2020 توکیو تا تاج‌گذاری پادشاه چارلز سوم در بهار امسال ایجاد کرده‌اند. و بر اساس تحقیقات بازار متفقین، بازار جهانی نمایش نور هواپیماهای بدون سرنشین، که تقریباً یک دهه پیش وجود نداشت، در سال 2021 حدود یک میلیارد دلار ارزش داشت.

نمایش های هواپیماهای بدون سرنشین از جهاتی برند جدیدتر و برتر آتش بازی ها هستند. و آنها ساکت تر، ایمن تر و برای محیط زیست بهتر هستند.

ارائه دهندگان آتش بازی مانند Vitale با یک تصمیم سخت روبرو هستند: روی تجهیزات گران قیمت و مجوز قانونی لازم برای ورود به تجارت هواپیماهای بدون سرنشین سرمایه گذاری کنید، یا معتقدند که تقاضا برای آتش بازی ثابت خواهد ماند حتی با افزایش سر به فلک کشیده نوع جدیدی از رقابت.

تغییر در راه است. ارائه دهندگان آتش بازی بیشتر درآمد خود را در حدود چهارم ژوئیه به دست می آورند. و برخی از سازمان دهندگان آن رویدادها به سمت هواپیماهای بدون سرنشین تغییر مکان می دهند. مکان‌هایی مانند سالت لیک سیتی و بولدر، کولو، با اشاره به کاهش خطر آتش‌سوزی جنگل‌ها و آلودگی، قصد دارند از آنها به جای آتش بازی برای جشن‌های روز استقلال امسال استفاده کنند.

اما همه متقاعد نشده اند که نمایش نور به عنوان جایگزین کافی است. گالوستون، تگزاس، پس از استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در سال 2022 به آتش بازی بازگشته است. و صفحات ردیت در مورد معایب پهپادها نشان می دهد که پهپادها صداهای پررونق آتش بازی را القا نمی کنند.

کریس هاپکینز که یکی از مالکان جشن آتش بازی و Star Flight Drone Shows است، می گوید: «پهپادها بسیار پیچیده تر هستند. آنها فقط واکنش احشایی مشابهی ندارند.”

چرخش یک سرمایه گذاری بزرگ است. هاپکینز سال گذشته در پهپادها سرمایه گذاری کرد و مشتاق بود از آزادی های خلاقانه ای که آنها ارائه می کردند استفاده کند. او با اشاره به یک هیولا در نمایش نتفلیکس «چیزهای عجیب» به DealBook گفت: «در گذشته، من می توانستم به Demogorgon اشاره کنم. “حالا من می توانم Demogorgon را داشته باشم.”

این یک بازی گران قیمت بود: هر هواپیمای بدون سرنشین بیش از 1500 دلار قیمت داشت، و او به زودی متوجه شد که یک نمایش خوب حداقل به 75 دستگاه نیاز دارد. سپس مشکل پر کردن یک درخواست تقریباً 200 صفحه ای به اداره هوانوردی فدرال برای مجوز قانونی و یافتن وجود داشت. افرادی که در پرواز با دستگاه ها مهارت دارند.

برخی از شرکت ها به آتش بازی پایبند هستند. هیتر گوبت از وسترن دیسپلی، یک شرکت آتش‌بازی نسل چهارم در اورگان، به DealBook گفت: «من می‌دانم که برخی از شرکت‌ها این کار را انجام می‌دهند – حدس می‌زنم فلسفه ما این است که کاری را که به بهترین شکل انجام می‌دهیم انجام خواهیم داد.

گوبت که حدود هشت سال پیش این کسب و کار را از والدینش خرید، تصمیم گرفته است که پرداختن به تخصص، گواهینامه ها و هزینه های خرید هواپیماهای بدون سرنشین ممنوع است. در عوض، او با شرکت‌هایی همکاری خواهد کرد که نمایش‌های پهپاد را در صورت درخواست مشتریان ارائه می‌دهند.

علاوه بر این، او چالش‌های دیگری نیز دارد که باید نگران آن باشد: صنعت با غرغرهای زنجیره تامین، کمبود نیروی کار، نسل پیری از متخصصان آتش‌نشانی و پیروی از قوانین پرهزینه دست و پنجه نرم می‌کند.

امیدی برای هماهنگی صنعتی وجود دارد. از هواپیماهای بدون سرنشین می توان برای تبلیغات به گونه ای استفاده کرد که آتش بازی نمی تواند مورد استفاده قرار گیرد – مثلاً با نمایش لوگوی شرکت در بالای یک جاده شلوغ. بسیاری از نمایش ها، مانند جشن دموکرات ها از نتیجه انتخابات ریاست جمهوری 2020، هم پهپاد و هم آتش بازی را به نمایش می گذارند.

اما ریک باس، مدیر Sky Elements، یک شرکت نمایش هواپیماهای بدون سرنشین تقریباً سه ساله، گفت: اما رقابت رو به رشد فرصت‌هایی را باز می‌کند. شرکت‌های بزرگ‌تر آتش‌بازی سنتی به دنبال گسترش یا ورود به عرصه‌های جدید مانند هواپیماهای بدون سرنشین هستند، در حالی که مشاغل کوچکتر آتش‌بازی با مشکل مواجه هستند.

او گفت: «شرکت‌هایی هستند که در حال کوچک شدن هستند، شاید حتی از آن خارج می‌شوند – و این باعث ایجاد فرصت می‌شود». زمان خوبی برای تهاجمی بودن است.» – لورن هیرش

Bidenomics 2.0. پرزیدنت بایدن به دنبال راه‌اندازی مجدد پیام‌ها در کارنامه اقتصادی خود بود، زیرا رتبه‌بندی نظرسنجی‌های او علیرغم داده‌های به ظاهر خوب در کسادی مانده است: ۱۳ میلیون شغل جدید، نرخ بیکاری برای سیاه‌پوستان و آمریکایی‌های اسپانیایی تبار در پایین‌ترین حد و یک سیاست صنعتی جدید برای هدایت سرمایه‌گذاری سبز. . تورم دلیل بزرگی است، چرا که آمریکایی‌ها هنوز گزش افزایش قیمت‌ها را احساس می‌کنند. اما تیم بایدن معتقد است که باید کار فروشندگی بهتری نیز انجام دهد.

رایان رینولدز و ردبرد پدال را روی فلز گذاشتند. این بازیگر کانادایی با این شرکت سهامی خاص همکاری کرد تا سرمایه‌گذاری 200 میلیون یورویی (218 میلیون دلاری) در آلپاین، تیم فرمول 1 متعلق به رنو را رهبری کند. این گروه همچنین شامل بازیگران Michael B. Jordan و Rob McElhenney، شریک رینولدز در مالکیت باشگاه فوتبال ولز Wrexham AFC بود که به لطف سریال Hulu درباره این تیم به یک پدیده رسانه ای تبدیل شده است.

دادگاه عالی هفته بزرگی دارد. دادگاه مجموعه ای از تصمیمات مهم را اتخاذ کرد: اقدام مثبت در دانشگاه ها را رد کرد. از تجارتی حمایت کرد که علیرغم قانون ایالتی که تبعیض علیه همجنسگرایان را ممنوع می کند، از ارائه خدمات به یک زوج همجنس خودداری کرد. و پیشنهاد بایدن برای لغو حداقل برخی از بدهی های دانشجویی را رد کرد و محدودیت های جدیدی بر قدرت ریاست جمهوری اعمال کرد.

آخر هفته برنده می شود. به گزارش اکونومیست، با تغییر برنامه‌های مردم در طول همه‌گیری، هزینه‌های مصرف‌کننده از روزهای هفته به آخر هفته تغییر کرد. دلایل: تعداد کمتری از کارگران به دفتر می روند و بعد از کار بیرون می روند و بسیاری از رستوران ها، بارها و کلوب ها در طول قرنطینه برای همیشه تعطیل می شوند.

برای بسیاری از آمریکایی ها، تعطیلات آخر هفته تابستان به معنای نوشیدنی های سرد در زمان آشپزی است. آبجو یک انتخاب کلیشه ای است، اما فروش بر اساس حجم کاهش یافته است. چه چیزی مسلط تر شده است؟ برای بسیاری، یک کوکتل ایتالیایی به نام Aperol spritz.

بیش از یک دهه، این نوشیدنی، با رنگ نارنجی روشن و کمی تلخ آن، از نوشیدنی های رقیب بیشماری در تابستان و قرنطینه های همه گیر دوام آورده است. موفقیت پایدار آن گواهی بر این است که چگونه بازاریابی هوشمندانه و پیمایش ماهرانه در روندها، یک aperitivo مبهم ایتالیایی را به کالای اصلی برای هزاره های شهری تبدیل کرد.

پرایمر روی Aperol. این نوشیدنی که در سال 1919 ایجاد شد، تا سال 2003، زمانی که گروه Campari Aperol را خریداری کرد و شروع به راه اندازی یک کمپین بازاریابی دقیق کرد، عمدتاً در شمال ایتالیا محدود بود. این شرکت به سرعت در اسپریتس – یک کوکتل ساده با دستور العملی که سه قسمت از شراب گازدار، دو قسمت Aperol و یک قسمت نوشابه کلابی را به یاد می‌آورد – به عنوان وسیله نقلیه استفاده کرد.

این تلاش ها برای کامپاری به ثمر نشسته است. Aperol 21 درصد از درآمد 2.7 میلیارد یورویی (2.9 میلیارد دلار) شرکت در سال گذشته را به خود اختصاص داد و 28 درصد در سطح جهانی و نزدیک به 50 درصد تنها در ایالات متحده رشد کرد.

کارشناسان موفقیت آن را به عوامل متعددی می گویندفراتر از بازاریابی دیوار به دیوار:

  • ظهور کوکتل های کم الکل. پس از دهه‌ها چیزی که اسپیروس مالاندراکیس از شرکت تحقیقاتی Euromonitor آن را نوشیدن الکل با انرژی بالا (بخوانید: شات‌ها) نامید، Aperol یک الکل نسبتا سبک وزن است و ۱۱ درصد حجم آن را تشکیل می‌دهد.

  • سهولت ساخت آن. جولی رینر، یکی از مالکان کوکتل بارهای نیویورکی Milady’s و Leyenda گفت: “این یک کوکتل بسیار بخشنده است”، حتی برای بارمن های خانگی.

  • جذابیت ذاتی Aperol در رسانه های اجتماعی. مالاندراکیس گفت: “رنگ نارنجی در فیدهای اینستاگرام بسیار خوب به نظر می رسد” – و ارتباط آن با زرق و برق اروپایی با امثال برجستگی آن در “نیلوفر سفید” شبکه HBO تقویت شده است.

موفقیت Aperol در صنعت کوکتل‌های مد روز برجسته است. به یاد دارید زمانی که سلتزرهای سخت مانند وایت پنجه بحث شهر بود؟ یا چگونه شرلی کثیف نوشیدنی ضروری تابستان گذشته بود؟ این ترکیبات ممکن است محو شده باشند، اما جذابیت Aperol نه: کامپاری گفت فروش در سه ماهه اول نسبت به سال قبل 33 درصد افزایش داشته است.

این امر منجر به افزایش فروش تلخ به طور کلی شده است. طبق گزارش Euromonitor، این رده در سال گذشته 487.8 میلیون لیتر به فروش رساند که 30 درصد نسبت به سال 2012 افزایش داشت.

محبوبیت Aperol spritz کمک کرده است تا طیف وسیعی از کوکتل ها – که بسیاری از آنها از طرح اولیه نوشیدنی اصلی پیروی می کنند اما جایگزین مواد دیگر می شوند – به غذاهای ضروری در بارها تبدیل شوند.

رینر گفت: “برای یک منوی برانچ، باید یک اسپریتس بخورید.” این مقوله ای است که به تازگی در حال رشد است، زیرا مردم آن را دوست دارند.» (زمانی که پاییز گذشته میلادی را بازگشایی کرد، دو کوکتل ساخت: یک ریف مارتینی و دیگری یک اسپریتز Aperol که به جای Prosecco از لامبروسکوی درخشان یاقوتی رنگ استفاده می کند.)

Aperol احتمالا برای مدتی پا خواهد داشت. مالاندراکیس گفت: «من فکر نمی‌کنم حداقل برای سه تا پنج سال آینده به جایی برسد.

کامپاری همچنان به پرفروش ترین کالای خود نیز امیدوار است: در ماه فوریه، رابرت کونز کونسویتس، مدیر عامل شرکت به تحلیلگران گفت: “ما فقط در ابتدای یک باند بسیار طولانی Aperol هستیم.”


مواد لازم برای آشپزی چهارم جولای شما امسال گران تر است. در حالی که تورم از اوج خود در سال 2022 یعنی حدود 9 درصد کاهش یافته است، قیمت‌ها همچنان بالاست: طبق گزارش بازار رابوبانک، طبق «شاخص BBQ»، به‌طور متوسط، قیمت‌های کباب‌های مورد علاقه حدود 31 درصد بیشتر از چهار سال پیش است. واحد تحقیقات RaboResearch. اما یک استثنا وجود دارد. هزینه کدام یک از این موارد به اندازه سال 2020 است؟

  • گوشت چرخ كرده

  • نان برگر

  • کاهو

  • چیپس سیب زمینی

  • آبجو

  • گوجه فرنگی

پاسخ را در زیر بیابید.

با تشکر برای خواندن! ما برای تعطیلات استراحت می کنیم. در 5 جولای شما را می بینیم.

ما بازخورد شما را می خواهیم. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به [email protected] ایمیل کنید.

پاسخ آزمون: این گوجه فرنگی است. آلمهند ملحم، تحلیلگری که بر روی محصولات تازه در RaboResearch تمرکز دارد، گفت: بازار ایالات متحده شاهد افزایش واردات گوجه فرنگی، به ویژه واردات در مکزیک بوده است. که قیمت ها را پایین آورده است.

کالایی که بیشترین افزایش قیمت را داشته است؟ نان های برگر که پس از حمله روسیه به اوکراین به دلیل افزایش قیمت گندم، قیمت آنها افزایش یافت و همچنان بالاست.

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما