آمریکا میزبان جام باشگاه های جهان در سال خواهد بود

یک سال قبل از اینکه 48 تیم از بهترین تیم‌های ملی فوتبال مردان برای جام جهانی به آمریکای شمالی بیایند، 32 تیم از بهترین تیم‌های باشگاهی برای اولین دوره جام باشگاه‌های جهان در سال 2025 وارد ایالات متحده خواهند شد.

شرکت کنندگان شامل 12 تیم برتر اروپایی بر اساس عملکرد آنها در لیگ قهرمانان اروپا از جمله چلسی، رئال مادرید و منچسترسیتی خواهند بود. باشگاه‌های سایر نقاط جهان از مسابقات قهرمانی باشگاه‌های قاره‌ای خود واجد شرایط هستند.

سیاتل ساندرز لیگ برتر فوتبال با قهرمانی در لیگ قهرمانان کونکاکاف در سال 2022 جایگاه خود را به دست آورد و تیم‌هایی از عربستان سعودی، مکزیک، برزیل و جاهای دیگر قبلاً جواز کسب کرده‌اند و بیش از نیمی از زمین هنوز مشخص نشده است.

فیفا روز جمعه اعلام کرد که ایالات متحده میزبان این رویداد خواهد بود. شهرهایی که بازی‌ها در آن‌ها برگزار می‌شود و فرمت دقیق مسابقات هنوز اعلام نشده است. انتظار می رود این رویداد در ماه های ژوئن و جولای برگزار شود.

فیفا مدت‌ها آرزوی قهرمانی در جهان را برای تیم‌های باشگاهی داشت که ممکن است روزی با رویدادهای بزرگ بین‌المللی تیم‌های بین‌المللی رقابت کنند. در یک مقطع، یک نسخه 24 تیمی از این رویداد برای چین اعلام شد، اما تا حدی به دلیل بیماری همه گیر لغو شد.

بر اساس فرمت فعلی، که از سال 2005 آغاز شد، جام باشگاه های جهان هر ساله در ماه های زمستان با حضور هفت تیم – یک تیم در هر قاره و یک تیم از کشور میزبان برگزار می شود. این رویداد گسترده، که مدت ها پیش پیشنهاد شده بود اما چندین بار به تعویق افتاد، انتظار می رود هر چهار سال یک بار برگزار شود.

علیرغم میدان جهانی، تیم های اروپایی تقریباً همیشه برنده این رویداد هستند و با 12 نفر از 32 شرکت کننده در قالب جدید، به نظر می رسد که آنها به این کار ادامه دهند. این بدان معناست که جام جهانی باشگاه‌ها می‌تواند اساساً به نسخه‌ای از لیگ قهرمانان اروپا تبدیل شود. همچنین به برنامه بازی های تقریباً در طول سال برای بازیکنان برتر اضافه می شود.

تا حدی به این دلایل، هیئت حاکمه اروپا، یوفا، برخی از تیم‌های باشگاهی برتر و نمایندگان بازیکنان در مواقعی نسبت به این رویداد گسترده‌تر مشتاق نبوده‌اند.

جی تی باتسون، مدیر اجرایی فوتبال ایالات متحده، او گفت که هیجان زده است در مورد رویداد آینده

علاوه بر 12 شرکت کننده اروپایی، رویداد 2025 شامل شش تیم از آمریکای جنوبی خواهد بود. چهار نفر از آسیا، آفریقا و آمریکای شمالی و مرکزی و منطقه کارائیب. یکی از اقیانوسیه؛ و یکی از کشور میزبان، در این مورد ایالات متحده.

گسترش جام جهانی باشگاه‌ها یک سال قبل از جام جهانی 2026 برگزار می‌شود که بخش اعظم بازی‌های خود از جمله فینال را در ایالات متحده و چند بازی در کانادا و مکزیک برگزار می‌کند. در سال 2024، ایالات متحده میزبان کوپا آمریکا، مسابقات قهرمانی تیم های ملی آمریکای جنوبی خواهد بود.

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما