آنانتا رای، «مهاراج» «کوچ بهار» که می‌خواهد ایالتی جداگانه و راجیا سبها از BJP را از بنگال انتخاب کند، کیست؟ اخبار هند

سیاوخ بهار/ کلکته: آنانتا رای «ماهاراج» که خواستار ایجاد یک ایالت جداگانه از «کوچ بهار بزرگ» از بنگال غربی بوده است، مدعی شده است که «بی‌جی‌پی» به او یک بلیت راجیا سبها «پیشنهاد» داده است. آنانتا رای، که عنوان “مهاراج” را برگزیده است، پس از ملاقات با اتحادیه MoS برای خانه و نماینده BJP از کوچ بهار نیسیث پرامانیک، این را گفت. بنا بر گزارش ها، این دیدار در اقامتگاه آنانتا رای انجام شد. آنانتا در کنار پرامانیک به خبرنگاران گفت: “پیشنهادی به من (برای راجیا سبها) داده شده است. آنها گفتند که در حال بررسی نام من هستند. من مخالف آن نیستم. ببینیم چه می شود.” پرامانیک به نوبه خود گفت که اگر افرادی مانند او به پارلمان بروند، این تصمیم به نفع کل کشور خواهد بود.

“ما می خواهیم فردی از کوچ بهار مانند آنانتا مهاراج که برای توسعه مردم کار می کند به مجلس علیا فرستاده شود. اما تا زمانی که لیست منتشر نشود نمی توانم نظر بدهم زیرا هیچ چیز نهایی نشده است. بگذارید اسامی رسما اعلام شود.” او گفت.

آنانتا رای “ماهاراج” کیست؟

داستان های پرطرفدار cre

آنانتا رای 18 سال پیش عنوان “ماهاراجا” را به خود اختصاص داد. او خود را مهاراجه کوچ بهار می نامد، پادشاهی قدیمی که قدرت خود را واگذار کرد و در سال 1950 بخشی از اتحادیه هند شد. منطقه کوچ بهار در بنگال غربی به عنوان یک ایالت یا قلمرو اتحادیه جداگانه به رسمیت شناخته شده است.

چرا BJP اسکله RS را به Ananta Rai ارائه می دهد؟

آنانتا رای – پادشاه خودخوانده این منطقه – خواستار ایجاد یک ایالت جداگانه از شمال بنگال غربی شده است. این مرد نفوذ قابل توجهی بر جامعه کوچ راجبونگشی دارد و ادعا می کند که بیش از 18 هزار پیرو دارد. آمیت شاه، وزیر کشور اتحادیه، عمدتاً به دلیل نفوذ خود، در سال 2021 برای دیدار با رای آمد. این دو در مورد وضعیت ایالتی و ناراانی سنا در یک صبحانه شامل لادو نارگیل و پاتیشاپتا گفتگو کردند. وقتی رای با شاه سوار هلیکوپتر شد، زمین کوچ بهار راش ملا مملو از رنگ پرچم کوچ راجبونگشی شد. حزب زعفران با معرفی رای به عنوان نامزد خود راجیا سبها، احتمالاً می‌خواهد رای راجبونگشی را در نظرسنجی‌های آتی تثبیت کند.

نظرسنجی راجیا سبها در بنگال غربی

شش کرسی راجیا سبها از بنگال غربی در 24 ژوئیه به پای صندوق های رای می روند، علاوه بر این، رای گیری در کرسی دیگری از این ایالت نیز برگزار خواهد شد. شمال بنگال با هشت ناحیه خود، از جمله دارجلینگ زیبا، از نظر اقتصادی برای این ایالت به دلیل صنایع چای، چوب و گردشگری مهم است.

این منطقه که با نپال، بوتان و بنگلادش مرز مشترک دارد، از اوایل دهه هشتاد شاهد چندین جنبش خشونت‌آمیز دولت‌سازی توسط گروه‌های قومی مختلف مانند گورخها، راجبنشی‌ها، کوچ‌ها و کاماتاپوری‌ها بوده است. چندین نماینده پارلمان BJP و MLA از منطقه حمایت کرده اند که یک ایالت یا قلمرو اتحادیه جداگانه با این هشت منطقه ایجاد شود. با این حال، BJP ایالتی تاکید کرده است که از چنین خواسته هایی حمایت نمی کند.

در همین حال، کنگره حاکم ترینامول قبلا نامزدهای خود را برای شش کرسی راجیا سبها اعلام کرده است. از جمله درک اوبراین، سوکندو سکهار ری و دولا سن بودند. اوبراین، نماینده پارلمان از سال 2011، رهبر TMC در راجیا سبها است، در حالی که ری، که برای اولین بار در سال 2012 به مجلس علیای پارلمان فرستاده شد، معاون تازیانه رئیس است. سن، رهبر ارشد و عضو اتحادیه کارگری، در سال 2017 نماینده مجلس شد.

افراد تازه وارد در این فهرست عبارتند از سمیرالاسلام رئیس مانچای بنگلاسانسکریتی، پراکاش چیک بارائیک رئیس ناحیه علیپوردوار TMC و ساکت گوخاله، فعال RTI و سخنگوی TMC. در حالی که لوئیزینیو فالیرو، وزیر سابق گوا، در ماه آوریل از سمت نماینده مجلس TMC استعفا داد، انتخابات در کرسی دیگری برگزار خواهد شد. TMC دارای 216 MLA در مجمع 294 عضوی است و از حمایت پنج نماینده BJP برخوردار است که به حزب حاکم تغییر مکان داده اند اما هنوز از مجلس استعفا نکرده اند. BJP دارای قدرت 70 در مونتاژ است.

طبق اعداد موجود در مجمع، TMC شش کرسی از این هفت کرسی راجیا سبها و یک کرسی BJP را دریافت خواهد کرد.

window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v5.0&appId=2512656768957663&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v10.0&appId=1911135012435337&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

تماس با ما