آنچه در مورد پلی آف WNBA باید بدانید

شیکاگو اسکای قرار است تلاش خود را برای تبدیل شدن به اولین قهرمان پیاپی WNBA از زمان لس‌آنجلس اسپارکس در سال‌های 2001 و 2002 آغاز کند. اما فصل عادی نزدیک به اوج بود و چندین تیم به راحتی می‌توانستند جام را در این سال به دست آورند. .

در اینجا نحوه شکل گیری پلی آف WNBA آمده است.

چهارشنبه ساعت 20:00 به وقت شرقی، زمانی که رتبه دوم آسمان میزبان لیبرتی با رتبه هفتم است. در ساعت 10 شب، تیم برتر لاس وگاس Aces میزبان فینیکس مرکوری با رتبه هشتم است.

دو سری دیگر – نه. 3 کانکتیکات سان در مقابل خیر 6 دالاس وینگز و شماره 4 طوفان سیاتل در مقابل خیر 5 واشنگتن میستیک – از پنجشنبه شروع کنید.

دور اول بهترین از سه، با تیم بالاتر میزبانی دو بازی اول است. در صورت لزوم بازی سوم در خانه تیم پایین‌رده انجام می‌شود.

نیمه نهایی و فینال بهترین پنج مرحله هستند که از فرمت سنتی 2-2-1 برای بازی های خانگی پیروی می کنند.

علاوه بر لذت رسیدن به پایان، فینال امتیاز دیگری را برای بازیکنان به ارمغان خواهد آورد. فقط برای آن دور، لیگ برای تیم ها برای پرواز با هواپیمای چارتر هزینه می کند.

ABC و کانال های مختلف ESPN بازی های پلی آف را نشان خواهند داد. بازی ها را می توان از طریق ESPN نیز پخش کرد.

آنها قرار است از سپتامبر آغاز شوند. 11 و اجرا تا سپتامبر. 20 اگر هر پنج بازی مورد نیاز است.

سه تیم بزرگ عبارتند از لاس وگاس، شیکاگو و کانکتیکات که همگی در یک بازی با یکدیگر در صدر قرار گرفتند. سیاتل و واشنگتن که با رکوردهای یکسان 22-14 به پایان رسیدند، در رده های بعدی قرار دارند.

دیدن برنده شدن هر یک از سه تیم انتهای جدول بسیار سخت است. دالاس 0.500 بود و لیبرتی و فینیکس هر دو بیشتر از بردشان در فصل عادی شکست خوردند.

برای افرادی که از نظر آماری فکر می کنند، لاس وگاس قوی ترین حمله لیگ را داشت و به ازای هر 100 مالکیت، 109.6 امتیاز به دست آورد. واشنگتن خسیس ترین دفاع را داشت و به ازای هر 100 مالکیت فقط 96 امتیاز می گرفت.

اما در رتبه بندی خالص، ترکیب حمله و دفاع، کانکتیکات در صدر قرار گرفت و 9.5 امتیاز بیشتر از حریف به ازای هر 100 مالکیت داشت. این می تواند خورشید سومین دانه را به یک مورد علاقه یواشکی تبدیل کند.

آس های با دانه بالا دارای یک پانچ قدرتمند یک یا دو هستند. مهاجم آجا ویلسون پس از قرار گرفتن در بین پنج بازیکن برتر از نظر امتیاز در هر بازی (19.5) و ریباند در هر بازی (9.4) مورد علاقه برای دریافت جایزه ارزشمندترین بازیکن است و کلسی پلام گارد در هر بازی 20.2 امتیاز کسب کرد در حالی که در 3 لیگ برتر بود. – اشاره گر ساخته شده است.

سیاتل یکی دیگر از کاندیدای MVP به نام برینا استوارت مهاجم دارد که با 21.8 امتیاز در هر بازی رهبری لیگ را به دست آورد و کمتر کسی چشم خود را از Sue Bird افسانه ای 41 ساله، رهبر کمک های حرفه ای WNBA که پس از پلی آف بازنشسته خواهد شد، برمی دارد.

و ارزش تماشای سابرینا یونسکو از لیبرتی را دارد که در این مرحله هنوز فقط یک بازی پلی آف حرفه ای دارد.

سیاتل چهار عنوان WNBA دارد، همه آنها – بله، حتی قهرمانی در سال 2004 – با برد. فینیکس سه بار پیروز شده است. هر کدام یک بار برای واشنگتن و شیکاگو. دالاس وینگز سه بار پیروز شد که به دیترویت شوک معروف بودند. سه تیم دیگر به دنبال اولین قهرمانی خود هستند. این یک نقطه دردناک مخصوصا برای لیبرتی است که از اولین فصل آن در سال 1997 در لیگ حضور داشته است.

هفت تیم از هشت تیم مانند پلی آف سال گذشته هستند. با بازگشت واشنگتن پس از یک سال دوری، تیم عجیب و غریب مینه سوتا لینکس است که با نتیجه 14-22 به پایان رسید و 11 فصل را پشت سر گذاشت.

این به معنای عدم نمایش پلی آف برای سیلویا فاولز است، که پس از فصلی که در آن لیگ را در ریباند در هر بازی رهبری می کرد، بازنشسته می شود.

غیبت لس آنجلس اسپارکس باعث می شود که طرفداران شانس بیشتری از Nneka Ogwumike و رهبر دزدی ها، بریتنی سایکس ببینند.

مرکوری هم دیانا تاوراسی مجروح، رهبر حرفه ای WNBA در گلزنی، و هم اسکایلار دیگینز اسمیت را که در این فصل رهبری فینیکس را در گلزنی داشت اما به دلایل شخصی بازی های پلی آف را از دست خواهد داد، در اختیار نخواهد داشت. اما بدترین غیبت تیم از همه، بریتنی گرینر است که در حال اعتراض به محکومیت خود در مورد اتهامات قاچاق مواد مخدر در روسیه است، جایی که از فوریه در آن زندانی است.

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

تماس با ما