اخبار مختصر 28 مارس

این خبر مختصر از سازمان ملل است.

کره شمالی: در میان میراث “تراژیک” ناپدید شدن اجباری، حقیقت، عدالت لازم است: رئیس حقوق بشر سازمان ملل:

ولکر تورک، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل روز سه شنبه گفت که گزارش های “تراژیک” از آدم ربایی ها و ناپدید شدن های اجباری توسط دولت در جمهوری دموکراتیک خلق کره (کره شمالی) مستلزم اقدام مقامات این کشور است.

گزارش جدید دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد جزئیات ناپدید شدن و آدم ربایی اجباری را که مربوط به سال 1950 است، نشان می دهد.

تورک، رئیس حقوق بشر سازمان ملل، گفت: شهادت دلخراش حدود 80 قربانی نشان می دهد که جنایات چگونه آسیب های طولانی مدتی را به همراه داشته است، وی افزود که “نسل های کامل خانواده ها با غم و اندوه عدم اطلاع از سرنوشت همسران، والدین، فرزندان و فرزندانشان زندگی کرده اند. خواهر و برادر».

آقای. تورک اظهار داشت که ناپدید شدن اجباری “نقض عمیق بسیاری از حقوق در آن واحد است و مسئولیت آن بر عهده دولت است”.

او از کره شمالی، که بیشتر به عنوان کره شمالی شناخته می شود، خواست تا موارد را به رسمیت بشناسد و حل و فصل کند و با سازمان ملل برای راه حل هایی برای این مسائل و دیگر مسائل مبرم حقوق بشر همکاری کند. آقای. تورک همچنین درخواست فوری گزارش برای حقیقت، عدالت و غرامت برای قربانیان را تکرار کرد.

او گفت: «حتی در پرونده‌های چند دهه‌ای که می‌گذرد، ما نباید در جستجوی پاسخ‌گویی، شفافیت و جبران خسارت، سنگ تمام بگذاریم.»

بیکاری، نگرانی از کار کودکان در پیامدهای زلزله ترکیه-سوریه

سازمان بین‌المللی کار (ILO) روز سه‌شنبه اعلام کرد که صدها هزار کارگر در ترکیه و سوریه در زلزله‌های مرگبار فوریه معیشت خود را از دست دادند و نگرانی‌های مربوط به عدالت اجتماعی به سرعت در حال افزایش است.

داده های اولیه از ترکیه نشان می دهد که زلزله بیش از 658000 کارگر را قادر به امرار معاش نکرده است.

در مناطق آسیب دیده ترکیه نیز حقوق دریافتی در خانه حدود 150 میلیون دلار در ماه کاهش یافته است.

در سوریه 170000 نفر شغل خود را از دست داده اند و زیان درآمدی آن 5.7 میلیون دلار در ماه تخمین زده می شود.

مائوریزیو بوسی، مدیر برنامه اقدام اولویت‌دار در مورد کار شایسته در بحران‌ها، در اینجا آمده است:

بخش دیگری از خطراتی که در این گزارش به آن اشاره می‌کنیم، احتمال بروز وضعیت کار کودکان در هر دو کشور است، زیرا خانواده‌ها باید درآمد خود را جبران کنند. بعد دیگر این است که مدارس هنوز تعطیل هستند یا بد کار می‌کنند و بدیهی است که دسترسی به آموزش به یک مسئله تبدیل می‌شود.»

آژانس کار سازمان ملل در هر دو کشور برای حمایت از مشاغل و بازسازی مبتنی بر اصول کار شایسته، توسعه مهارت ها و ایمنی و بهداشت شغلی کار می کند.

OHCHR: وضعیت اضطراری السالوادور بازداشت های دسته جمعی و نقض حقوق را به همراه دارد

دفتر حقوق بشر سازمان ملل (OHCHR) روز سه شنبه گفت به السالوادور، جایی که یک سال پس از برقراری وضعیت اضطراری در پاسخ به خشونت باندها، این اقدامات همچنان نگرانی های جدی را ایجاد می کند.

حداقل 65000 نفر از زمان اجرای تدابیر ویژه بازداشت شده‌اند و گفته می‌شود که 90 نفر در بازداشت جان خود را از دست داده‌اند.

OHCHR گفت: «برخی از این بازداشت‌های دسته جمعی، از جمله کودکان، ممکن است به بازداشت خودسرانه تبدیل شود، زیرا به نظر می‌رسد بر اساس تحقیقات مستند ضعیف، بر اساس پروفایل‌های خام… از افراد بازداشت شده است.»

با اطلاعات بیشتر، در اینجا مارتا هورتادو، سخنگوی OHCHR است.

ما از مقامات در السالوادور می‌خواهیم که اطمینان حاصل کنند که افراد بدون مجوز قانونی کافی دستگیر نمی‌شوند و اطمینان حاصل کنند که افراد بازداشت شده از کلیه تدابیر اساسی مطابق با قوانین بین‌المللی حقوق بشر برخوردار هستند.»

حق حیات، ممنوعیت مطلق شکنجه و فرض برائت در همه زمان‌ها، حتی در شرایط اضطراری اعلام شده، صدق می‌کند. هورتادو اصرار کرد.

دومینیکا توماشفسکا-مورتیمر، اخبار سازمان ملل.

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

کاناداDigital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبردانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorial
تماس با ما