الکل چگونه می تواند بر ضربان قلب شما تأثیر بگذارد

یک مطالعه به خصوص قابل توجه که در سال 2017 منتشر شد به این موضوع پرداخت که چگونه الکل می تواند بر ضربان قلب شما در محیط های اجتماعی تأثیر بگذارد. این مطالعه در Oktoberfest مونیخ، بزرگترین جشنواره عمومی آبجو در جهان انجام شد. محققان بیش از 3000 مرد و زن را که مشروب می‌نوشیدند، اما از نظر قانونی آسیبی نداشتند، انتخاب کردند. آنها غلظت الکل خون آنها را آزمایش کردند و به آنها EKG دادند تا عملکرد قلبی آنها را ارزیابی کنند. آنها دریافتند که حدود 26 درصد از افرادی که در حال استراحت بودند، ضربان قلبشان بالای 100 ضربه در دقیقه بود، یک وضعیت خطرناک اما نه تهدید کننده زندگی به نام تاکی کاردی سینوسی. حدود 5 تا 6 درصد از شرکت‌کنندگان انواع دیگری از ضربان قلب نامنظم را نشان دادند که خطرناک‌تر تلقی می‌شوند، از جمله فیبریلاسیون دهلیزی، که می‌تواند منجر به عوارض جدی مانند سکته شود. هر چه غلظت الکل تنفسی شرکت کنندگان بیشتر باشد، شانس آنها برای داشتن یکی از این ریتم های نامنظم قلب بیشتر است.

دکتر. استفان برونر، متخصص قلب در بیمارستان دانشگاه مونیخ و نویسنده این مطالعه، گفت: یافته‌های او نشان می‌دهد که به طور کلی، ضربان قلب به طور مداوم با افزایش سطح الکل خون بالا می‌رود، اما همه افراد یکسان از حساسیت نشان نمی‌دهند. او گفت: «برخی افراد نسبت به دیگران با افزایش ضربان قلب عمیق‌تر واکنش نشان می‌دهند، اگرچه مشخص نیست که چرا اینطور است. او گفت که برخی افراد ممکن است تحمل بیشتری نسبت به الکل داشته باشند.

دکتر. برونر تاکید کرد که برای اکثر بزرگسالان سالم، افزایش ضربان قلب در پاسخ به الکل نباید نگران کننده باشد، به خصوص اگر در حد اعتدال الکل مصرف می کنید، که دستورالعمل های غذایی برای آمریکایی ها این را به عنوان بیش از یک نوشیدنی در روز برای زنان تعریف می کند. دو نوشیدنی در روز برای مردان “افزایش ضربان قلب از 60 به 80 تا 100 ضربه در دقیقه نگران کننده نیست و فقط تاثیر الکل را منعکس می کند.” برونر گفت، اگرچه او اضافه کرد که اگر بعد از نوشیدن الکل تپش قلب را تجربه می کنید یا اگر ساعت هوشمند شما را از ریتم غیر طبیعی قلب مانند فیبریلاسیون دهلیزی آگاه می کند، باید نگران باشید.

همچنین در صورت داشتن عوامل خطر قوی برای ایجاد اختلال ریتم قلب، مانند فشار خون بالا یا بیماری عروق کرونر، یا اگر در گذشته آریتمی را تجربه کرده اید، باید مراقب باشید. یک کارآزمایی اخیر منتشر شده در Annals of Internal Medicine نشان داد که فقط یک قوطی آبجو یا یک لیوان شراب می‌تواند باعث بروز فیبریلاسیون دهلیزی در افرادی شود که سابقه این بیماری را دارند.

دکتر. پیتر کیستلر، متخصص قلب و متخصص اختلالات ریتم قلب، گفت که افراد مبتلا به آریتمی می توانند الکل بنوشند، اما باید این کار را فقط گاهی اوقات انجام دهند و خود را به یک نوشیدنی استاندارد محدود کنند که بیش از سه یا چهار بار در هفته نباشد. با این حال، اجتناب از الکل به طور کلی می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. دکتر. تحقیقات کیستلر نشان داده است که در افراد مبتلا به آریتمی های مکرر که به طور منظم الکل مصرف می کردند، ترک الکل میزان حوادث را به نصف کاهش داد.

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances