اوکراین تلاش های مربوط به سقف Kakhovka به 180000 نفر می رسد

این آخرین مورد از دفتر هماهنگی کمک های سازمان ملل (OCHA) است که در توییتی اعلام کرد که سازمان ملل متحد و شرکای بشردوستانه اش، تجهیزات حیاتی، عمدتاً آب، اقلام بهداشتی و غذا را برای تامین نیازهای نزدیک به 180000 نفر، علیرغم شرایط دشوار، تحویل داده اند.

تعداد افرادی که با کمک به آنها رسیده است از 9 ژوئن 5 برابر شده است.

مشکل آب آشامیدنی همچنان ادامه دارددنیز براون، مقام ارشد سازمان ملل متحد در این کشور، روز یکشنبه در سخنانی از یک نقطه تخلیه در شهر خرسون گفت، و فوراً به راه حل های بلندمدت نیاز است.

او در یک توئیت ویدیویی گفت که دست کم دیدن “مردم دور هم جمع می شوند” در مرکز بشردوستانه ای که او از آن بازدید کرده و از تخلیه کنندگان از منطقه سیل حمایت می کند، آرامش بخش است.

داوطلبان، مقامات، آژانس‌ها و سایر کمک‌های بشردوستانه لوازم، لباس، حمایت و غذا آورده بودند تا اطمینان حاصل کنند که مردم مانند افرادی که امروز ملاقات کرده ام… جای امنی برای خوابیدن، غذایی برای خوردن و حمایت دارم

آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنان نگران امنیت هسته ای است

در همین حال، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، بر نیاز به “روشن کردن دلیل اختلاف قابل توجه” بین اندازه‌گیری‌های مختلف ارتفاع مخزنی که آب آن نیروگاه هسته‌ای Zaporizhzhya تحت اشغال روسیه را خنک می‌کند، تاکید کرده است.

از زمانی که سد کاخوفکا، واقع در نزدیکی پایین دست نیروگاه، هفته گذشته تخریب شد، سطح به سرعت در حال کاهش است.

کمک ها ادامه دارد

استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل متحد، در جمع خبرنگاران در نیویورک گفت که کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل در منطقه، همراه با شرکا، به کمک رسانی به آسیب‌دیدگان ادامه می‌دهند.

او گفت جدا از تحویل عمدتاً آب، اقلام بهداشتی و غذا برای نزدیک به 180000 نفر – از 35000 نفری که جمعه گذشته رسیده بود – سازمان ملل همچنین از مردم آسیب دیده از دسترسی به آب در جنوب کشور حمایت می کند.

«امروز، ما آب و اقلام بهداشتی را به نزدیک به 2000 نفر که در پوکروف، در منطقه دنیپرو با کمبود آب مواجه بودند، تحویل دادیم. در مجموع، از زمان تخریب سد در 15 خرداد، ما به بیش از 5000 نفر با پول نقد و بیش از 800000 لیتر آب بطری توزیع کرد و ماهیانه 70000 جیره غذای آماده.

هشدار مین

وی گفت: حدود 100000 نفر در مورد خطر آلودگی معدن به دلیل سیلاب تماس گرفته اند.

ما به تلاش خود ادامه خواهیم داد برای کمک به مردم در جنوب اوکراین، در حالی که پاسخ بشردوستانه خود را در بخش هایی از کشور که به شدت تحت تاثیر تهاجم روسیه قرار گرفته اند، حفظ می کنیم. دوجاریک افزود.

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

تماس با ما