ایالات متحده به شورون اجازه داد تا عملیات انرژی خود را در ونزوئلا گسترش دهد

هدف نهایی واشنگتن – و اپوزیسیون ونزوئلا که اغلب از هم پاشیده شده اند – این است که آقای دکتر را تحت فشار قرار دهد. مادورو به دنبال ایجاد شرایط آزاد و منصفانه برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 است. در گذشته آقای مادورو با ممانعت از بسیاری از رهبران اپوزیسیون، زندانی کردن دیگران و همدستی با احزاب سیاسی، انتخابات را کنترل کرده است.

فرانسیسکو مونالدی، مدیر برنامه انرژی آمریکای لاتین در دانشگاه رایس، گفت که قرارداد شورون فقط نمادین نیست. به گفته آرگوس، ناظر صنعتی، ظرف دو سال، این شرکت می تواند بیش از 200000 بشکه در روز در ونزوئلا تولید کند که به حدود 765000 بشکه در روز اضافه می شود.

وی افزود: موضوعی که باید در آینده مشاهده کرد این است که آیا شرکت های دیگر قادر خواهند بود از قرارداد شورون برای تحت فشار قرار دادن واشنگتن برای لغو تحریم های بیشتر علیه ونزوئلا استفاده کنند یا خیر.

قوانین فعلی ایالات متحده، شرکت های آمریکایی و خارجی را از خرید نفت ونزوئلا منع می کند. اما نهادهایی مانند Repsol در اسپانیا و Reliance در هند سال‌ها در واشنگتن برای رفع تحریم‌ها لابی کرده‌اند. مونالدی گفت.

او گفت: «توجیه کردن آن بسیار سخت است – زمانی که آمریکا نفت ونزوئلا را می‌خرد، به هند بگوید که نفت ونزوئلا را نخرد».

در حالی که قرارداد کمک های بشردوستانه چند میلیارد دلاری هنوز نیاز به نهایی شدن دارد، روز شنبه دولت و مخالفان ونزوئلا توافق نامه ای را امضا کردند که چارچوب نظارت بر برنامه آینده را تعیین می کند. نروژ این روند نظارت را تسهیل خواهد کرد.

داگ نایلندر، رئیس هیئت نروژی در نشست مکزیک در ارائه به رسانه های خبری گفت که این برنامه کمکی برای بهبود سیستم بهداشت عمومی کشور، سیستم ملی برق و سیستم آموزش عمومی آن کار خواهد کرد و اینکه مشکلات ناشی از باران های سیل آسا در سال جاری را برطرف می کند.

جولی ترکویتز گزارش شده از بوگوتا، کلمبیا، و زولان کنو یانگز از نانتاکت، در ماساچوست. ایساین هررا ارائه گزارش از کاراکاس، ونزوئلا.

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

تماس با ما