این دستور العمل آسان ترش لیمو دارای پیچ و تاب صرفه جویی در زمان است

یک ماه اوت، زمانی که 10 ساله بودم و با خانواده ام در روستایی در پروونس تعطیلات را می گذراندم، تصمیم گرفتیم تارت های لیمویی را از همه شیرینی فروشی ها با 20 دقیقه رانندگی امتحان کنیم. هر روز، ما نمونه خود را انتخاب می‌کنیم تا محاسن و معایب آن را به دقت ارزیابی کنیم. آیا شیرینی به اندازه یک کلوچه ترد و ترد بود؟ آیا کشک ابریشمی صاف و در عین حال به قدری تیز بود که قبل از اینکه شیرینی کره ای به آن برسد، چشمان شما را به حالت چشم درآورد؟

این دستور غذا با این معیارها و موارد دیگر مطابقت دارد و حتی دارای یک ترفند صرفه جویی در زمان است. به جای یک پوسته تارت کلاسیک، که به یک وردنه و تمام صبر شما نیاز دارد، از خمیر بی‌احترامی استفاده می‌کنم که با کره ذوب شده درست شده است. نسیمی است که با هم ریخته می شود و به اندازه یک کلوچه ترد پخته می شود، اما به اندازه ای نازک است که فضای زیادی برای پر کردن کشک لیمو وجود دارد.

کره ذوب شده علاوه بر آسان بودن، مزیت شگفت انگیزی نیز دارد. آن را بپزید تا مواد جامد شیر سفید کف دار به ته ظرف بریزند و چربی آن کهربایی شود و بوی فندق بدهد. ممکن است پوسته کره قهوه ای به دست آمده سنتی نباشد، اما طعم کاراملی آن مکمل کاملی برای کشک روشن و اسیدی است.

تنها بخش مشکل در اینجا پختن آن به اندازه کافی است. از آنجایی که کشک ابتدا روی اجاق پخته می شود، تنها به چند دقیقه در فر نیاز دارد تا به پوسته آن بنشیند. ماهیتابه را به آرامی تکان دهید: وقتی تارت تمام شد، وسط آن باید تکان بخورد، اما لبه‌ها ثابت بمانند. مرکز با سرد شدن تنظیم می شود.

با این حال، در زمان خنک شدن عجله نکنید. تارت پخته شده حداقل به دو ساعت استراحت نیاز دارد. اگر حتی بعد از آن، کشک هنوز کمی آب‌ریزش به نظر می‌رسد، آن را به مدت یک یا دو ساعت در یخچال بگذارید تا قبل از برش دادن، سفت شود.

زمانی که در روزی که تارت را می‌پزید، پوسته به حالت ترد خود باقی می‌ماند. اما تقریباً به همان اندازه آسمانی است (اگر کمی نرمتر باشد) یک یا دو روز بعد. آن را در یخچال نگهداری کنید و سرد میل کنید یا اجازه دهید به دمای محیط برسد. از هر دو جهت عالی است

تارت لیمو نیازی به همراهی ندارد، مثل بستنی یا خامه فرم گرفته. یک قاچ زرد عالی برای خودش کافی است، شاید با یک اسپرسو جفت شود – اگرچه کودک 10 ساله درونی من هنوز مشتاق یک لیوان شیر سرد است و رویای بعدازظهرهای غرق آفتاب پرووانسالی را در سر می پروراند.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما