popnicbanner

با & انباشته شدن& بحران های اقتصادی جهانی، رهبر غنا می گوید زمان توجه فوری فرا رسیده است

سخنرانی پرزیدنت آکوفو آدو در هفتاد و هفتمین مناظره سالانه در سطح عالی مجمع عمدتاً بر موضوع چالش های اقتصادی جهانی و نیاز به راه حل های اجرایی برای اقتصادهای آفریقا متمرکز بود.

بحران اقتصادی جهانی

وی با یادآوری اینکه کووید-19 آفریقا را به بدترین رکود در نیم قرن گذشته سوق داده است، گفت: “بانک جهانی در پنجشنبه گذشته مشاهده کرد که اقتصاد جهانی در حال تحمل شدیدترین کندی خود از سال 1970 است. دو سال پیش، جهان ما به یک بحران رسید. رعد و برق متوقف شد، زیرا ما از یک بیماری همه گیر بهداشتی از یک ویروس ناشناخته و مخرب همراه با یک بیماری همه گیر اقتصادی جهانی ویرانگر دور شدیم. کسری بودجه بالا دیگر تنها دغدغه کشورهای در حال توسعه نبود.

وی با اشاره به تهاجم روسیه به اوکراین که وضعیت از قبل دشوار را تشدید کرد، افزود: هر گلوله، هر بمب، هر گلوله ای که به هدفی در اوکراین اصابت کند، به جیب ما و اقتصاد ما در آفریقا اصابت می کند.

نرخ تورم چندین کشور آفریقایی سه تا چهار برابر بیشتر از دو سال پیش بود. او گفت که غنا بالاترین تورم را در 21 سال گذشته تجربه کرده است.

رئیس جمهور آکوفو آدو تأکید کرد که ساختار مالی بین المللی به طور قابل توجهی در برابر اقتصادهای در حال توسعه و نوظهور مانند غنا منحرف است. او خاطرنشان کرد که «برچسب آفریقا به عنوان یک ریسک سرمایه‌گذاری، در اصل، چیزی بیشتر از یک پیش‌گویی خودسازنده است که توسط تعصب بازار پول بین‌المللی ایجاد شده است، که ما را از دسترسی به استقراض ارزان‌تر محروم می‌کند و ما را عمیق‌تر به سمت بدهی سوق می‌دهد». بدین ترتیب بر ضرورت اصلاح نظام تاکید می شود.

یک لحظه آبخیز، در واقع

رئیس جمهور غنا تصریح کرد: ما این تجمل را نداریم که بتوانیم کدام مشکل بزرگ را حل کنیم. هیچ یک از آنها نمی توانند صبر کنند. تلاطم اقتصادی نیازمند راه حل فوری و فوری است. آشفتگی و ناامنی در بسیاری از نقاط جهان نیازمند توجه فوری است. و همچنین نیاز به مقابله با مشکلات ناشی از تغییرات آب و هوایی وجود دارد.

وی همچنین با اشاره به وضعیت امنیتی در منطقه جامعه اقتصادی کشورهای غرب آفریقا (ECOWAS) از اینکه همه همسایگان غنا متحمل حملات تروریستی شده اند و برخی از آنها فضای سرزمینی را به نیروهای متجاوز از دست داده اند، ابراز ناامیدی کرد. او در عین حال مصمم شد که این تحولات ناگوار را معکوس کند.

“ایالات متحده آفریقا”

او با یادآوری اولین رئیس جمهور غنا، کوامه نکرومه، که امروز 113 ساله می شد، نیروی محرکه کار سیاسی د انکرومه را به یاد آورد که به تولد آفریقای متحد یا “ایالات متحده آفریقا” کمک کرد.

رئیس جمهور آکوفو آدو به رهبران جهان گفت که «آفریقا برای تجارت آماده است. آفریقا به شما نیاز دارد و شما به آفریقا نیاز دارید. شما به آفریقا نیاز دارید زیرا آفریقا مشغول ساختن بزرگترین بازار واحد جهان با 1.3 میلیارد نفر است. وی در ادامه افزود که آفریقا مرز جدیدی برای تولید، فناوری و تولید مواد غذایی است.

او در پایان از جامعه سرمایه‌گذاران خواست تا از گسترش صنعت کشاورزی پرسود آفریقا حمایت کنند و جامعه شاهد کسب و کار کشاورزی در آفریقا باشد، بیشتر یک فرصت است، نه ریسک اغراق‌آمیز درک شده که به گفته او نادرست بوده است. اما روایت غالب

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

تماس با ما