بورکینافاسو: دبیرکل سازمان ملل هرگونه تلاش برای به دست گرفتن قدرت با زور اسلحه را محکوم می کند |

ظاهراً سروان ابراهیم ترائوره ​​روز جمعه در تلویزیون ملی ظاهر شد و اعلام کرد که ستوان. سرهنگ پل هنری ساندائوگو دامیبا، که رئیس جمهور منتخب دموکراتیک کشور را در ژانویه سرنگون کرد، “پس از شکست در پایان دادن به خشونت تروریستی” که 2 میلیون نفر را مجبور به ترک خانه های خود کرده است، از قدرت برکنار شد.

آنتونیو گوترش در بیانیه‌ای که سخنگوی خود منتشر کرد، “هر گونه تلاش برای به دست گرفتن قدرت با زور اسلحه” را به شدت محکوم کرد و از همه بازیگران خواست “از خشونت خودداری کنند و به دنبال گفتگو باشند”.

دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین حمایت کامل خود را از تلاش های منطقه ای برای بازگشت سریع به نظم قانون اساسی در کشور ابراز کرد.

وی گفت: «بورکینافاسو برای مبارزه با گروه های تروریستی و شبکه های جنایتکار فعال در بخش هایی از کشور به صلح، ثبات و وحدت نیاز دارد.

آقای. گوترش بار دیگر بر تعهد سازمان ملل به همراهی مردم بورکینافاسو در تلاش‌هایشان برای صلح و ثبات پایدار تاکید کرد.

بحران جاری

بر اساس گزارش رسانه ها، تیراندازی روز شنبه در اواگادوگو، پایتخت بورکینافاسو شنیده شد و بسیاری از خیابان ها در میان فعالیت نظامی “غیر معمول” مسدود شدند.

بورکینافاسو همچنان با بحران انسانی روبرو است و تقریباً یک پنجم جمعیت این کشور به کمک نیاز دارند.

به گفته دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل، تا ژوئن سال جاری، بیش از 1.5 میلیون نفر در بورکینافاسو به دلیل افزایش ناامنی در این کشور آواره شده اند. نزدیک به دو چهارم آوارگان کودک هستند.

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances