تجدید درگیری‌های قومی در منطقه نیل آبی سودان باعث مرگ و ویرانی می‌شود.

به گفته سازمان ملل، درگیری‌های بین‌اجتماعی که از ژوئیه چندین بار شعله‌ور شده است، منجر به کشته شدن حداقل 359 نفر، مجروح شدن 469 نفر، آواره شدن بیش از 97000 نفر و خسارات مالی گسترده شده است.

آلیس وایریمو ندریتو در بیانیه ای گفت: «درگیری بین جوامع قومی ریشه در مسائل دیرینه بر سر مالکیت زمین و نمایندگی قومی دارد.

خشونت مداوم

خشونت، که در ماه ژوئیه آغاز شد، در سپتامبر و دوباره در ماه گذشته تجدید شد.

از محله الروزیرس به اد دامازین و سپس به واد آل ماهی گسترش یافته است.

او هشدار داد: “خطر تشدید بیشتر وجود دارد زیرا منابع محلی گزارش دادند که گروه های قومی در آن سوی مرز برای حمایت از خشونت در نیل آبی بسیج شده اند.”

نفرت آنلاین پخش شد

مشاور ویژه ابراز نگرانی کرد که خشونت و حملات تلافی جویانه با سخنان نفرت انگیز و تحریک به نفرت، که از طریق رسانه های اجتماعی و تجمعات قومی تشدید شده است، تقویت شده است.

با وجود توافق بر سر «توقف خصومت ها» توسط جوامع آسیب دیده در 13 ژوئیه 2022، درگیری های قومی ادامه یافته است.

خانم می گوید: «خشونت های مکرر تلاش ها برای کاهش و تقویت گفتگوی بین جوامع را تضعیف می کند. ندریتو.

لطفا کمک کنید

این مقام ارشد سازمان ملل از تلاش‌های دولت منطقه نیل آبی برای توقف خشونت، برقراری نظم و تشکیل کمیته‌ای برای بررسی خشونت‌ها در منطقه واد المهی استقبال کرد.

او سپس از مقاماتی خواست که «تمام توان خود را» برای ایجاد مکانیسم‌های پیشگیری از درگیری انجام دهند و عاملان تخلفات را «هرچقدر هم که با نفوذ یا بالا» مورد بازخواست قرار دهند.

این کارشناس ارشد سازمان ملل گفت: «تنها از طریق اطمینان از پاسخگویی، چرخه خشونت شکسته خواهد شد».

مشاور ویژه همچنین از مردم سودان، رهبران، جامعه مدنی و جوانان خواست که «اعتمادسازی و افزایش تلاش‌ها برای ارتقای انسجام اجتماعی را در اولویت قرار دهند» و از رهبران مذهبی و سایرین خواست تا از صدای خود برای «برعلیه نفرت و ابراز تنفر» استفاده کنند. در راستای برنامه اقدام فاس با جوامع آسیب دیده همبستگی کنید.”

بالاخره خانم ندریتو از شرکت‌های فناوری و رسانه‌های اجتماعی خواست که از همه ابزارهای موجود برای «توقف گسترش تحریک و نفرت» در پلت‌فرم‌های خود استفاده کنند، همانطور که در استراتژی و برنامه اقدام سازمان ملل در مورد سخنان نفرت‌آمیز تاکید شده است.

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

تماس با ما