تحقیقات مستقل حقوق بشر می گوید جنایات علیه بشریت احتمالاً در نیکاراگوئه انجام شده است

رونمایی از آنها اولین گزارش گروه کارشناسان حقوق بشر در نیکاراگوئه که قرار است روز جمعه به شورای حقوق بشر ارائه شود، از جامعه بین‌المللی خواست که تحریم‌هایی را علیه افراد مسئول اعمال کند.

کارشناسان به این نتیجه رسیدند که رئیس جمهور دانیل اورتگا و معاون رئیس جمهور روزاریو موریلو “این جنایات را عملی کردند” که امروز نیز ادامه دارد.

“گسترده و سیستماتیک”

«بر اساس این تحقیقات، می‌توان نتیجه گرفت که نقض گسترده و سیستماتیک حقوق بشر که به جنایت علیه بشریت تبدیل می‌شود. به دلایل سیاسی – علیه غیرنظامیان مرتکب شده اند یان سیمون، رئیس گروه کارشناسان حقوق بشر در نیکاراگوئه گفت: توسط دولت نیکاراگوئه از سال 2018.

وی به خبرنگاران گفت:آنها سیستم قضایی را به سلاح تبدیل کرده اندتسلیحاتی کردن کارکرد قانونگذاری، مسلح کردن کارکرد اجرایی دولت در برابر جمعیت.»

الگوی اعدام ها

از شواهد جمع‌آوری‌شده، گزارش کارشناسی الگوی اعدام‌های غیرقانونی را مشخص می‌کند که توسط ماموران پلیس ملی و اعضای گروه‌های مسلح طرفدار دولت انجام شده است.

اعتقاد بر این است که آنها “به صورت مشترک و هماهنگ” عمل کرد در جریان اعتراضات ضد دولتی بین آوریل و سپتامبر 2018.

آقای دکتر گفت: «این تخلفات امروز نیز ادامه دارد. سیمون ادامه داد که نتیجه این بود که نیکاراگوئه‌ها «در ترس» از دولت زندگی می‌کردند.

«مقیاسی که شما به آن نگاه می کنید از نظر اعدام است… بیش از 100 است. اگر صحبت از شکنجه باشد، به چند صد (یا) بیشتر می‌رسیم، و اگر به بازداشت‌های خودسرانه می‌رسد، این رقم بسیار فراتر از این تعداد است.

«با توجه به سایر تخلفات تحت پیگرد سیاسی، هزاران

تهدید، شکنجه

آنجلا ماریا بوئیتراگو، یکی از نویسندگان این تحقیق، در پاسخ به درخواست برای تایید دامنه تحقیقات، توضیح داد که اطلاعات در مورد اعدام های غیرقانونی، شکنجه و بازداشت های پیشگیرانه محاسبه و تایید شده است. او گفت: «تعداد نامحدودی از عناصر وجود دارد که به ما امکان می‌دهد این گزارش و محتوای آن را درباره افرادی که تهدید شده‌اند تهیه کنیم.

این گزارش همچنین حاکی از آن است که ماموران پلیس ملی و سیستم تعزیرات ملی و اعضای گروه‌های مسلح حامی دولت در هنگام دستگیری، بازجویی و بازداشت مخالفان «اقدامات شکنجه جسمی و روانی، از جمله خشونت جنسی و جنسیتی» را مرتکب شدند.

حمله به دموکراسی

آقای نیکاراگوئه با تاکید بر اینکه چگونه مقامات نیکاراگوئه موفق به اجرای کمپین وحشتناک نقض حقوق خود شده اند. سیمون اصرار داشت که آنها “حوادث مجزا نیستند، بلکه محصول برچیدن عمدی نهادهای دموکراتیک و تخریب فضای مدنی و دموکراتیک هستند.”

وی افزود: این تخلفات و سوء استفاده ها به صورت گسترده و سیستماتیک به دلایل سیاسی انجام می شود که جنایت علیه بشریت قتل، زندان، شکنجه از جمله خشونت جنسی، تبعید و آزار و اذیت به دلایل سیاسی را تشکیل می دهد.

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances