توسعه یک دستگاه پوشیدنی برای اندازه گیری دقیق و نظارت مستمر تومورهای سرطانی

فرارو- مهندسان دانشگاه استنفورد به تازگی یک دستگاه کوچک و دائمی با حسگر قابل کشش و انعطاف پذیر ساخته اند که می تواند اندازه تومور را با چسبیدن به پوست به دقت محاسبه کند.

बह रोगल फरारो बह निकल अग रहनामातो، این دستگاه با باتری کار می کند، دقت یک صدم میلی متر (10 میکرومتر) را ارائه می دهد و نتایج را به صورت بی سیم با فشار دادن یک دکمه به برنامه گوشی هوشمند ارسال می کند. به گفته محققان، این دستگاه که FAST (حسگر خودکار برای اندازه گیری تومور) نیز نامیده می شود، روشی کاملا جدید، سریع، ارزان، بدون نیاز به دست، بدون نیاز به دست و روشی دقیق برای آزمایش اثربخشی داروهای سرطان است. .

در مقیاس بزرگ‌تر، این دستگاه می‌تواند به راه‌های امیدوارکننده جدیدی در درمان سرطان منجر شود. الکس آبرامسون، نویسنده اولین مطالعه، می گوید: در برخی موارد، تومورهای تحت مطالعه باید با دست و کولیس اندازه گیری شوند.

استفاده از کولیس‌های فلزی، مانند کولیس، برای اندازه‌گیری بافت نرم ایده‌آل نیست و روش‌های رادیولوژیکی نمی‌توانند نوع داده‌های مداوم مورد نیاز برای ارزیابی دقیق و فوری را ارائه دهند. FAST می‌تواند تغییرات در حجم تومور را در مقیاس زمانی دقیق تشخیص دهد، در حالی که اندازه‌گیری‌های برخورد و بیولومینسانس اغلب به دوره‌های مشاهده چند هفته‌ای برای دستیابی به تغییرات در اندازه تومور نیاز دارند.

سنسور FAST از یک پلیمر منعطف و قابل کشش مانند پوست ساخته شده است که شامل لایه ای از اوربیتال های طلایی است. این سنسور به یک کوله پشتی الکترونیکی کوچک متصل می شود. این دستگاه قادر است فشار وارده بر غشا، مقیاس کشش و انقباض آن را اندازه گیری کرده و این داده ها را به گوشی هوشمند منتقل کند.

محققان این دستگاه را روی موش های آزمایشگاهی آزمایش کردند. FAST حداقل سه پیشرفت قابل توجه را ارائه می دهد. اول، نظارت مداوم را فراهم می کند، زیرا سنسورها به طور فیزیکی به ماوس متصل می شوند و در طول دوره آزمایش در جای خود باقی می مانند.

دوم، سنسور تومور انعطاف پذیر را می پوشاند و قادر است تغییر شکل را به خوبی اندازه گیری کند. چیزی که تشخیص آن با روش های دیگر سخت است و سوم اینکه دائمی و غیر تهاجمی است. این دستگاه با باتری کار می کند و به صورت بی سیم به پوست متصل می شود. ماوس می تواند بدون محدودیت حرکت کند و پس از قرار دادن سنسورها نیازی به کنترل حرکت ماوس نیست.

کیت های FAST قابل استفاده مجدد هستند، هزینه مونتاژ آنها فقط 60 دلار است و در چند دقیقه به ماوس متصل می شوند. آبرامسون می گوید: “FAST می تواند به طور قابل توجهی روند غربالگری درمان های سرطان را تسریع، خودکار و کاهش دهد.”

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما