توکیو موشک کره شمالی از آسمان ژاپن عبور نکرده است

وزیر دفاع ژاپن اعلام کرد آخرین موشک پرتاب شده توسط کره شمالی بر فراز ژاپن پرواز نکرده است.

وزیر دفاع ژاپن گفت: با وجود هشدارهایی که به ساکنان برخی مناطق داده شده بود، موشکی از سوی کره شمالی روز پنجشنبه شلیک شد، اما از روی ژاپن عبور نکرد.

«یاسوکازو هامادا» وزیر دفاع ژاپن در این رابطه در جمع خبرنگاران گفت: روز پنجشنبه موشکی شناسایی شد که قابلیت پرواز بر فراز خاک الجزایر ژاپن را داشت، لذا اخطار داده شد.

ژاپنی ها افزودند که پس از بررسی اطلاعات متوجه شدیم آخرین موشک پرتاب شده توسط کره شمالی از مرز الجزایر با ژاپن عبور نکرده بلکه بر فراز دریای ژاپن ناپدید شده است.

ارتش کره جنوبی بامداد پنجشنبه اعلام کرد همسایه شمالی این کشور یک موشک بالستیک به سمت دریای ژاپن شلیک کرده است. رویترز همچنین گزارش داد که دولت ژاپن از ساکنان چندین استان خواسته است که خانه های خود را در پی پرتاب موشک بالستیک از پیونگ یانگ ترک کنند.

کره شمالی نیز روز سه شنبه یک موشک بالستیک پرتاب کرد که برای اولین بار در کمتر از 60 کیلومتری سواحل کره جنوبی فرود آمد.

به گفته منابع نظامی کره جنوبی، این اولین بار بود که یک موشک پیونگ یانگ در نزدیکی آب های سئول فرود آمد و سئول بلافاصله با پرتاب سه موشک پاسخ داد.

سه کشور آمریکا، کره جنوبی و ژاپن چند روز پیش نسبت به پاسخ “بی سابقه” به فعالیت های هسته ای کره شمالی هشدار دادند و گفتند اگر کره شمالی هفتمین آزمایش هسته ای خود را انجام دهد، با پاسخی بی سابقه و قاطع مواجه خواهد شد. اتفاق می افتد

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

تماس با ما