جان بیزلی، هنرپیشه جوانی که به خاطر بازی در نقش حکیمان شناخته می‌شد، در ۷۹ سالگی درگذشت.

پاییز گذشته، آقای بیزلی به عنوان یک بازیگر صحنه با نقش برجسته به عنوان تجسم قدیمی‌تر نوح، قهرمان مرد عاشق، در اقتباسی موزیکال از رمان نیکلاس اسپارکس در سال 1996، «دفترچه یادداشت» و فیلمی بر اساس آن در سال 2004 به اوج رسید. در تئاتر شکسپیر شیکاگو او قبل از اینکه تولید بتواند حرکت مورد انتظار خود را به برادوی انجام دهد، درگذشت.

جان بیزلی در 26 ژوئن 1943 در اوماها متولد شد و بزرگترین پسر از پنج پسر جان ویلفرد بیزلی که صاحب یک تجارت برق بود و گریس (تریپلت) بیزلی بود.

او در دبیرستان در تئاتر فعال بود و پس از فارغ التحصیلی برای مدت کوتاهی در دانشگاه نبراسکا اوماها در این رشته تحصیل کرد و سپس برای پیوستن به ارتش ترک تحصیل کرد.

او پس از ترخیص با جودی گارنر ازدواج کرد. او از او جان سالم به در می برد. علاوه بر پسرش مایکل، آقای. از بیزلی پسر دیگری به نام تایرون نیز به یادگار مانده است. برادرانش گری، استیون و لئون. و شش نوه، از جمله بازیکن بسکتبال، مالیک بیزلی.

در سال 1968، او در جنبش حقوق مدنی فعال شده بود و به دلیل تهدیدهایی که پس از شرکت در اعتراضات به اقدامات پلیسی در جامعه سیاهان اوماها با آن روبرو بود، خانواده خود را به فیلادلفیا منتقل کرد.

پس از بازگشت به همراه خانواده اش به اوماها در اوایل دهه 1970، او رویاهای بازیگری خود را با حضور در فیلم های صنعتی و تولیدات صحنه ای زنده نگه داشت و استعداد خود را در محلی تقویت کرد و سپس در نقش های تئاتر منطقه ای در مینیاپولیس، شیکاگو و آتلانتا انتخاب شد. با این حال، در طول این همه، او بر زندگی خانگی خود – و اوماها – متمرکز ماند.

او می گوید: «ما در اوایل رابطه مان، من و همسرم، فراز و نشیب هایی را تجربه می کردیم. بیزلی سال گذشته در مصاحبه ای با مجله آمریکایی تئاتر گفت. “چیزهایی وجود داشت که باید از طریق آنها کار کنیم – و ما انجام دادیم. احساس کردم بهتر است اینجا با همسر و خانواده ام بمانم. این بهترین تصمیمی بود که گرفتم.»

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

تماس با ما