جوش صورت چیست ؟ انواع جوش، علت ایجاد، جلوگیری و درمان کلینیک خانه سفید

رفع جوش

بهتر است این کومدون ها را همان مرحله ی ابتدایی با کرم های ترتینوئین یا AHA یا پیلینگ یا لیزرهای CO2 یا کومدون اکسترکتور درمان و مقدمه ی جلوگیری از آکنه را فراهم کرد. سلول های بنیادی مثل فیبروبلاست و رنیودرم سل که در مرکز تحقیقات سلول های بنیادی برای اولین بار تولید و در ایران معرفی شد، می تواند به طور محدودی موثر باشد. هنگامی که فیبروبلاست تکثیر پیدا کرد در داخل اسکارها تزریق کرد.

رفع جوش

بعضی مواقع درمان حتی با یک لوسیون معمولی و یک صابون انجام می شود. بعضی مواقع هم حتما لازم است که آنتی بیوتیک و راکوتان و داروهای مصرف شود. اما معمولا درمان باید طولانی مدت باشد و استفاده از محلول های مناسب بعد از پایان درمان می تواند ادامه پیدا کند تا از به وجود آمدن جوش ها و جای آن ها جلوگیری شود. البته محلول باید برای تمام پوست استفاده شود و حاوی مواد ضد آکنه باشد چون ممکن است در مناطق دیگر هم جوش ها ظاهر شوند. پس درمان به این صورت است که هم زمان با جلوگیری از به وجود آمدن جوش های جدید، جای جوش های قبلی هم از بین می رود. اما استفاده از هر کدام از این روش ها به شرایط خاصی نیاز دارد.

درمان جوش صورت با روغن درخت چای

بنابراین هنگامی که آکنه ها شدید باشند از راکوتان استفاده کرده و با انجام یک آزمایش عوارض آن را کنترل می کنیم. نکته ی اول برای از بین بردن جای جوش های قرمز که به تدریج قهوه ای می شوند، این است که حتما باید درمان را ادامه بدهیم تا جوش های جدید به وجود نیایند و جای آن ها باقی نماند. پس باید عامل به وجود آورنده ی جوش ها را با درمان از بین ببریم. نکته ی دوم این است که باید زمان بدهیم تا لک قهوه ای به وجود آمده در جای جوش از بین برود. در این بخش از نوشتار پاسخ پرسش های پر تکرار شما بصورت کامل توسط پزشک متخصص پوست و موی کلینیک خانه سفید داده شده است.

رفع جوش

چراکه عوامل مختلفی نظیر نوع جوش‌ها، دلیل ایجاد آن‌ها، سن و ژنتیک شما می‌تواند بر انتخاب روش درمان موثر باشد. تعریق، آلودگی محیط و چربی پوست از جمله عوامل ایجاد جوش‌ها هستند. با رعایت روتین صبح و شب، پوست پاکسازی شده و به مرور التهاب و قرمزی پوست کاهش می‌یابد.

درمان جوش در خانه

البته به دلیل این‌که روغن درخت چای غلیظ است می‌توانید قبل از استفاده آن را رقیق کنید و بعد روی پوست بمالید. همچنین می‌توانید دمنوش چای سبز را بعد از سرد شدن هر شب به صورت خود اسپری کنید و صبح آن را بشویید و خشک کنید. کسانی که تجربه درمان جوش با چای سبز را دارند این شیوه را به عنوان یک روش موثر درمانی قلمداد می‌کنند. همانطور که بافت اسکار از هم جدا می‌شود، گرما و نور لیزر نیز سلول‌های سالم پوست را تحریک می‌کند تا تکثیر شده و پوست سالمی ایجاد کند. میزان جریان خون نیز به دلیل گرمای لیزر در این ناحیه افزایش می‌یابد.

حساسیت به این هورمون‌ها، همراه با باکتری‌های سطح روی پوست و اسیدهای چرب موجود در غدد چربی، می‌تواند منجر به جوش شود. شیر و محصولات لبنی حاوی هورمون‌هایی نظیر IGF-1 هستند که با ایجاد تغییرات هورمونی موجب بروز آکنه می‌شود. برای از بین بردن جوش صورت روش‌های متفاوتی وجود دارد، اما بسیاری از افراد تمایلی به استفاده از ترکیبات شیمیایی، تکنیک‌های کلینیکال و داروهای خوراکی ندارند.

این روغن خواص ضدقارچی و ضدمیکروبی دارد و می‌تواند به جلوگیری از ارگانیزم‌های میکروسکوپی و باکتری‌های ایجادکننده‌ی آکنه کمک کند. علاوه بر این روغن درخت چای خواص تسکین‌دهنده دارد و به همین علت می‌تواند در کاهش قرمزی و التهاب پوست مفید باشد. این روغن همچنین به خشک کردن جوش و باز کردن غدد سبوم مسدود شده کمک می‌کند. جوش‌های پوستی در بیشتر مواقع به دلیل انسداد فولیکول‌های مو و منافذ پوست توسط چربی اضافی، باکتری‌ها، میکروب‌ها و سلول‌های مرده ایجاد می‌شود.

پاپول‌ها جوش‌های چرکی نیستند اما باکتری‌های موجود در آن‌ها ممکن است ضایعات ملتهبی را در پوست ایجاد کند. همچنین زیاد شدن آن‌ها می‌تواند نشان‌دهنده وجود آکنه متوسط یا شدید باشد که نیاز به درمانی طولانی‌تر و قوی‌تر خواهد داشت. پاپول ها وقتی ایجاد می شوند که جوش هاى سر سیاه و یا جوش های سر سفید آن قدر تحریک و ناراحتى ایجاد کنند که باعث اسیب پوست اطراف خود و بروز التهاب شوند. روغن درخت چای، یک ماده ضد قارچ، ضد باکتری و ضد التهاب طبیعی است؛ به این معنی که ممکن است پروپیونی باکتریوم آکنه (باکتری ایجاد کننده آکنه) را از بین ببرد. خواص ضد التهابی روغن درخت چای به صورتی است که می‌تواند تورم و قرمزی جوش‌ها را نیز کاهش دهد.

  • متأسفانه تغییرات هورمونی اغلب می‌تواند پوست را چرب کند، که به سهم خود احتمال ایجاد آکنه را افزایش می‌دهد.
  • اما این روند طبیعی لایه‌برداری گاهی اوقات دچار کاهش در سرعت می‌شود.
  • این درمان‌ها ممکن است تنها روی خود جوش‌ها متمرکز شوند یا بر روی همه صورت انجام بگیرند.
  • هرچند محققان اظهار داشته‌اند که شواهد علمی موجود درباره این ادعا، محدود است.

دیگر آنتی بیوتیک های موضعی به مانند موپیروسین، باسیتراسین و سولفاستامید موضعی، نقشی در درمان آکنه کیست تخمدان حاد ندارند. درصورتی‌که حجم غذاهای چرب و شیرین در رژیم غذایی شما بالا باشد، احتمال ایجاد جوش در صورت، بازوها و کمر شما بیشتر خواهد شد.

اما اگر از طریق یک زخم باز یا جای جوش به داخل پوست نفوذ پیدا کند می‌تواند باعث بدتر شدن جوش و التهاب شود. تعداد 20 تا 100 جوش سرسفید یا سرسیاه، 15 تا 50 برجستگی ملتهب و 30 تا 125 ضایعه کلی برجسته و ملتهب نشان می‌دهد که شما با عارضه جوش متوسط درگیر هستید. متخصصان پوست برای درمان این نوع جوش از درمان‌های کلینیکال استفاده می‌کنند. درمان این نوع جوش‌ها ممکن است تا چند هفته طول بکشد و حتی گاهی تا پیش از درمان کامل علائم از آنچه هست بدتر شود.

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما