خبری تکان دهنده در تهران منتشر شد

پس از ابراز ناامیدی بورل از احیای این معامله، نرخ ارز در معاملات روز جمعه به بالای مرز 30 هزار تومان بازگشت.

به گزارش اقتصاد فردا، بازار ارز بالاخره به خبری که از آن می ترسید پی برد و پس از ابراز ناامیدی اتحادیه اروپا از احیای مجدد، قیمت دلار در کمتر از یک ساعت 260 تومان افزایش یافت و به 30 هزار و 180 تومان رسید. از معامله همزمان نرخ ارز در معاملات صبح امروز به زیر 30 هزار تومان رسید.

ساعتی پیش جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده مذاکرات برجام در جمع خبرنگاران در بروکسل گفت: مذاکرات هسته ای ایران در وضعیت انحرافی قرار دارد. وی افزود که در 28 ساعت گذشته نسبت به دستیابی به توافق کمتر خوشبین است. معامله گران در بازار چند روزی منتظر موضع اتحادیه اروپا در خصوص آخرین پاسخ ایران به آمریکا بودند.

ایران در پایان هفته گذشته برای دومین بار نظرات خود را درباره متن پیشنهادی اتحادیه اروپا برای احیای توافقنامه ارائه کرد. واشنگتن بلافاصله اظهارات تهران را نادرست خواند. این در حالی است که پس از ارسال اولین سری پیشنهادات از سوی ایران، طرف غربی رضایت خود را از این توافق اعلام کرده بود. با این حال، اظهارات منفی ممکن است با تایید رسمی رد شود. احتمال افزایش هیجان در بازار ارز و افزایش مجدد قیمت ها به سمت مرز 31 هزار تومان دور از دسترس نیست.

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما