دانشجویان علوم کامپیوتر با کاهش بازار کار فناوری بزرگ روبرو هستند

در گذشته، شرکت‌های فناوری از برنامه‌های کارآموزی خود برای استخدام نامزدهای شغلی امیدوارکننده استفاده می‌کردند و به بسیاری از دانشجویان پیشنهاد می‌دادند تا پس از فارغ‌التحصیلی به عنوان کارمند تمام وقت بازگردند. اما امسال این فرصت ها در حال کاهش است.

به عنوان مثال، آمازون امسال حدود 18000 کارآموز را استخدام کرد و به برخی از دانشجویان علوم کامپیوتر نزدیک به 30000 دلار برای تابستان پرداخت کرد، بدون احتساب کمک هزینه مسکن. یک فرد مطلع از این برنامه که مجاز به سخنرانی عمومی نبود، گفت: این شرکت اکنون در حال بررسی کاهش بیش از نصف تعداد کارآموزان برای سال 2023 است.

براد گلاسر، سخنگوی آمازون، گفت که این شرکت به برنامه کارآموزی خود و تجربه دنیای واقعی که ارائه کرده متعهد است. یکی از سخنگویان متا به نامه ای از سوی مارک زاکربرگ، مدیر اجرایی شرکت، به کارمندان اشاره کرد که در آن ماه گذشته اخراج کارکنان شرکت اعلام شد.

برنامه های استخدام در شرکت های کوچکتر فناوری نیز در حال تغییر است. Roblox، پلتفرم بازی محبوب، اعلام کرد که قصد دارد 300 کارآموز را برای تابستان آینده استخدام کند – تقریباً دو برابر امسال – و انتظار دارد بیش از 50000 درخواست برای این مکان ها داشته باشد. Redfin که در تابستان امسال 38 کارآموز را استخدام کرد، گفت که این برنامه را برای سال آینده لغو کرده است.

هنوز مشاغل خوبی برای دانشجویان کامپیوتر وجود دارد و این رشته در حال رشد است. بر اساس پیش‌بینی‌های اداره آمار کار، انتظار می‌رود بین سال‌های 2021 تا 2031، اشتغال برای توسعه‌دهندگان و آزمایش‌کنندگان نرم‌افزار 25 درصد رشد کند که به بیش از 411000 شغل جدید می‌رسد. اما بسیاری از این مشاغل در زمینه هایی مانند امور مالی و صنعت خودرو هستند.

برنت وینکلمن، رئیس کارکنان بخش علوم کامپیوتر در دانشگاه تگزاس در آستین گفت: “دانشجویان هنوز هم پیشنهادهای شغلی متعددی دریافت می کنند.” آنها ممکن است از متا، توییتر یا آمازون نیایند. آنها از جاهایی مانند جنرال موتورز، تویوتا یا لاکهید خواهند آمد.”

مراکز شغلی کالج به تابلوهایی برای دانشجویان مضطرب در آستانه ورود به بازار کار فناوری تبدیل شده اند. در دفاتر مشاوران شغلی، جستجو برای طرح B افزایش یافته است.

Ainsley Murphy

بشارت دهنده آبجو Wannabe. نویسنده فداکار جنرال الکل نینجا. دانشجو. متخصص زامبی خالق مستقل متعصب سفر

تماس با ما