در مسابقات آزاد بریتانیا، این تور PGA Faithful Against Liv Golf است

ST. اندروز، اسکاتلند – تایگر وودز در روز جمعه در Old Course در حال اتمام بود، شاید برای همیشه، و Rory McIlroy تازه شروع کرده بود.

همانطور که آنها نگاه های فهمیده ای رد و بدل می کردند و در مسیرهای متضاد در مسیرهای موازی راه می رفتند – وودز در سوراخ هجدهم، مک ایلروی در اولین سوراخ – احساس گذر از مشعل بود. اما شاید عبور از شمشیر نوری درست‌تر بود، زیرا مک‌ایلروی در صد و پنجاهمین اوپن بریتانیا به سمت تاریکی هدایت می‌شد.

البته این بیش از حد است. به هر حال، این فقط گلف است، و گلف در یک مکان خوب، به ویژه در شرایط صاف و آرامی که دوباره در بیشتر ساعات بعد از ظهر حاکم بود، با کرانه‌هایی از ابرهای انبوه که به تماشای سبزه‌ها ایستاده‌اند و راه‌های قهوه‌ای رنگ خانه اجدادی گلف.

مانند قرن‌ها، کاملاً پانوراما بود، اما چشم‌انداز این ورزش به سرعت در حال تغییر است و متحدان و دشمنان جدیدی در سری جدایی‌ناپذیر LIV Golf Invitational ایجاد می‌شوند.

همین چند ماه پیش فقط گلف بازها بودند. در حال حاضر، گلف بازان و گلف بازان LIV وجود دارند، و اگرچه شورشیان امروز عادت دارند که به تشکیلات فردا تبدیل شوند، در حال حاضر شورشیان به دلیل حمایت عربستان سعودی از تورشان و این احساس که آنها پول آسان را به دست می آورند، کلاه سیاه بر سر می گذارند. باعث می شود همه احساس ناراحتی کنند.

تالور گوچ، گلف باز LIV که در مرحله سوم روز شنبه در رده هشتم و هفتم قرار دارد، گفت: «به نظر می رسد همه علیه ما هستند، و این اشکالی ندارد. فکر می‌کنم این به نوعی ما را به هم پیوند می‌دهد.»

باندینگ به دو صورت در داخل و خارج از کورس کار می کند. در هتل Dunvegan، خیابان محبوب St. میخانه اندروز در نزدیکی سوراخ هجدهم، مشتریان اغلب در روز جمعه وقتی گلف بازان LIV در پوشش تلویزیونی Open ظاهر می شدند، هو می کردند.

تعداد زیادی از آنها برای تمسخر در جدول امتیازات اولیه وجود داشتند، و زمانی که مک ایلروی کلاه خود را در وودز در اولین سوراخ برداشت و به جلو رفت، داستین جانسون، شماره قبلی سابق. 1 و بالاترین رتبه بازیکن LIV، شورشی مسئول بود.

اما در پایان دور دوم، جانسون، با رتبه 9 کمتر از همتراز، توسط تور PGA (حداقل تا دور بعدی جدایی‌ها) تحت تأثیر قرار گرفت.

کامرون اسمیت، بازیکن برتر استرالیا با 13 سال کمتر در صدر قرار گرفت و پس از او کامرون یانگ، رهبر دور اول از ایالات متحده با 11 سال کمتر قرار گرفت. مک ایلروی و ویکتور هوولند از نروژ با فاصله 10 یاردی در جایگاه سوم قرار گرفتند.

او گفت: «من کمی نگران بودم که خیلی به سمت راست پیش برود. “اما صاف شد و به نوعی به آرامی در آن شیب کناری فرود آمد و فقط چکه هایی به داخل فرود آمد. این غیر قابل باور بود.»

قهرمانی‌های بزرگ با چنین حاشیه‌های خوب و استراحت‌های خوش شانسی به دست می‌آیند، اما جهش‌های غیرمنتظره‌ی زیادی در مسیرهای مواج و غیرقابل بخشش مسیر قدیمی وجود خواهد داشت.

اسمیت، که در روز جمعه یک بار شروع به کار کرده بود، گفت: «من فکر می‌کنم امروز صبح آن باران خاموش و خاموش را داشتیم که فقط یک لمس سرعت ما را کاهش داد. “ما توانستیم ضرباتی را بزنیم که دیروز نتوانستیم آنها را بزنیم، اما من هنوز فکر می کنم که واقعا محکم و سریع خواهد بود. این دوره خیلی سریع پخته می شود. مطمئناً این یک چالش خواهد بود.”

و با این حال رکورد پیروزی وودز در St. اندروز 19 ساله در سال 2000 مطمئناً در معرض تهدید به نظر می رسد. او کسی نخواهد بود که پس از دو راند زدن 9 امتیاز و از دست دادن کات، آن را به چالش بکشد، همانطور که در سال 2015 در مسابقات قهرمانی آزاد اخیر در سن پترزبورگ از دست داد. اندروز

اما جمعه بسیار تلخ تر بود: تلخ زیرا وودز در این مرحله کاهش یافته به هیچ وجه به بازیکنی که زمانی در اسکاتلند و فراتر از آن بود نزدیک نیست. شیرین است، زیرا او می توانست شفقت و قدردانی را از سوی جمعیت و همکارانش احساس کند.

او در مورد سوراخ هجدهم گفت: «همانطور که بیشتر در گذرگاه راه می رفتم، روری را همانجا دیدم. “او نوک کلاه را به من داد. خیلی باحال بود، تکان هایی که از بچه ها می گرفتم وقتی بیرون می رفتند و من وارد می شدم، فقط برای احترام. و از سطح برادری بازیکنان، دیدن آن و احساس آن خوب است.”

مک ایلروی، 33 ساله، نمادگرایی را درک کرد، اما با شروع مرحله 68، سناریوی دیگری را ترجیح می داد.

مک ایلروی گفت: «اگر او به جای هشت بیشتر یا هر چیزی که بود، 8 کمتر از همتراز بود، لحظه جالبی بود. من فقط امیدوارم، همه امیدوارند، این پایان کار او در دوره قدیمی نیست. من فکر می‌کنم که او شایسته است و ما نیز شایسته آن هستیم که او یک شکاف دیگر در آن داشته باشد.»

وودز، که اغلب پس از اجرای ضعیف، اغلب تیره و تار بود، در روز جمعه گسترده و در راه بود. بعد از اینکه در بیشتر دوران حرفه‌ای خود فقط برای برد بازی کرد، به نظر می‌رسید که صرفاً شرکت کردن برای آرامش خاطر پس از تصادف اتومبیل که 17 ماه پیش به شدت به پای راست او آسیب رساند، کافی بود.

مک ایلروی، یک ایرلندی شمالی که در نزدیکی وودز در منطقه گلف مشتری، فلوریدا مستقر است، می گوید: «در این چند سال اخیر بسیار به ببر نزدیک شده ام. “من فکر می کنم همه ما به نوعی دور او در مشتری جمع شده ایم و همه ما می خواهیم او را خوب ببینیم. او همه قهرمان ما در دوران رشد بود، حتی اگر من شاید کمی از بقیه بچه ها بزرگتر باشم. ما می‌خواهیم او را همچنان در خارج از خانه ببینیم، و این هفته مشخصاً هفته سختی برای او بود، اما همه ما از او عقب هستیم.”

وودز گفت که او هیچ برنامه فوری برای رقابت مجدد ندارد و مطمئن نیست که اگر و کی بازگردد بتواند برنامه کامل تری بازی کند. در این کامبک مینیمالیستی، او در سه ماژور و تنها سه ماژور بازی کرد که از ماه آوریل با مستر شروع شد.

وودز می‌گوید: «من درک می‌کنم که سخت‌تر بودن در نبرد، اما راه رفتن و بازی با ۱۸ سوراخ سخت است. “مردم هیچ ایده ای ندارند که من باید چه کارهایی را پشت سر بگذارم، و ساعات کار روی بدن، قبل و بعد، هر روز برای انجام کاری که من انجام دادم. این چیزی است که مردم نمی فهمند.»

او به سختی تنها نورافکن گلف بود که در زمین اولد کوتاه آمد. کالین موریکاوا، قهرمان دوره آزاد بریتانیا، پس از ناکامی در همگام شدن با مک ایلروی در گروه خود و پایان دادن به یک امتیاز، به دلیل سکته مغزی از دست رفت.

لوئیس اوستویزن، آفریقای جنوبی که برنده مسابقات اوپن در St. اندروز در سال 2010 نیز تعطیلات آخر هفته را از دست خواهد داد. فیل میکلسون و بروکس کوپکا، اعضای دیگر تور LIV و قهرمانان اصلی سابق نیز همینطور خواهند بود.

کارت‌ها و ستاره‌ها با عجله عوض شده‌اند و هیچ‌کس نمی‌داند که بازی یا این قهرمانی آزاد تاریخی چگونه خواهد شد. اما آنچه واضح است این است که اگر آخرین حفره‌های یکشنبه به مثلاً جانسون در مقابل مک‌ایلروی برای کوزه کلارت برسند، در داخل یا خارج از بازی صرفاً جانسون در مقابل مک‌ایلروی درک نمی‌شود.

باشد که نیرو با آنها باشد.

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

تماس با ما