دولت بایدن برنامه آزادی مشروط بشردوستانه را برای ونزوئلا در نظر می گیرد

واشنگتن – به گفته دو مقام دولت آشنا با طرح پیشنهادی، دولت بایدن در حال بررسی یک برنامه بشردوستانه آزادی مشروط برای ونزوئلایی‌هایی است که تعداد زیادی از بی‌ثباتی سیاسی و فقر فرار کرده‌اند.

در صورت اجرا، این برنامه برای ونزوئلایی‌ها مشابه برنامه بشردوستانه ارائه شده به اوکراینی‌ها خواهد بود که به یکی از اعضای خانواده یا حامی مالی در ایالات متحده اجازه می‌دهد تا از طرف پناهنده درخواست دهد و متعهد شود تا زمانی که آنها در این کشور هستند به آنها کمک مالی ارائه کند. کشور.

در حالی که برنامه اوکراین از حمایت دو حزبی برخوردار شد، جمهوری خواهان استقبال کمتری از ونزوئلایی ها داشته اند، که بیش از 150000 نفر از آنها از اکتبر 2021 تا پایان آگوست در مرز جنوب غربی ایالات متحده دستگیر شده اند.

برنامه آزادی مشروط بشردوستانه برای ونزوئلایی‌هایی که قبلاً در این کشور هستند اعمال نمی‌شود، اما امید این است که مهاجران را تشویق کند که به جای سفر به شمال با پای پیاده و عبور غیرقانونی از مرز، به خانه‌هایشان پناه ببرند و به ایالات متحده پرواز کنند. ونزوئلایی‌هایی که در کشور خود هستند یا به صورت قانونی وارد یک کشور همسایه شده‌اند، واجد شرایط درخواست برای این برنامه هستند. بنادر رسمی ورود به روی مهاجران از آغاز همه‌گیری بسته شده‌اند و در واقع کسانی را که قصد رسیدن به ایالات متحده را دارند مجبور می‌کنند از مسیر خطرناک‌تری برای عبور غیرقانونی عبور کنند.

مقامات دولت به شرط ناشناس ماندن در مورد طرحی که هنوز نهایی نشده بود صحبت کردند.

از آنجایی که واشنگتن روابط دیپلماتیک رسمی با کاراکاس ندارد، ایالات متحده نتوانسته است بیشتر ونزوئلایی‌هایی را که وارد کشور می‌شوند و خود را به مقامات مرزی تسلیم می‌کنند، به کشورشان بازگرداند. در عوض، دولت بیشتر اجازه اقامت موقت در کشور و مواجهه با مراحل اخراج را در دادگاه مهاجرت داده است.

در یک انحراف قابل توجه از این روند، طبق طرح جدید، دولت بسیاری از ونزوئلایی‌هایی را که حامی مالی ندارند یا به طور غیرقانونی عبور می‌کنند، دور خواهد کرد. آنها تحت یک مقام بهداشت عمومی – معروف به عنوان 42 – به مکزیک اخراج خواهند شد که در آغاز همه‌گیری ایجاد شد. به گفته مقامات، این تنها به این دلیل امکان پذیر است که مکزیک اخیرا موافقت کرده است که ونزوئلایی هایی را که تحت عنوان 42 از ایالات متحده اخراج می شوند، بپذیرد.

دامنه کامل این که یک برنامه آزادی مشروط بشردوستانه چگونه خواهد بود و چرا دولت اکنون آن را در نظر می گیرد، بلافاصله مشخص نبود. طرفداران مهاجرت ماه ها است که خواستار یک روند منظم تر هستند که به مهاجران آسیب پذیر اجازه می دهد بدون توسل به نقض قوانین ایالات متحده وارد کشور شوند. اما آنها قاطعانه مخالف استفاده مستمر از مقامات بهداشت عمومی هستند، که دادگاه فدرال مانع از لغو آن توسط دولت بایدن در اوایل سال جاری شد.

در طول دولت اوباما و ترامپ، خانواده‌های مکزیکی و آمریکای مرکزی اکثر کسانی را تشکیل می‌دادند که از مرز عبور می‌کردند تا از ایالات متحده حمایت کنند. اما دولت بایدن به دنبال یافتن راه‌هایی برای بازدارندگی از جمعیت‌های دیگری است که تا کنون از نظر تاریخی تعداد آنها بی‌سابقه بوده است، از جمله ونزوئلا. در سراسر آقای در دوره ریاست جمهوری بایدن، مقامات ارشد کاخ سفید نگران انتقادات جمهوری خواهان و دموکرات ها مبنی بر اینکه دولت راه منظمی برای رسیدگی و دور زدن مهاجرانی که واجد شرایط پناهندگی نیستند، ندارند، بوده اند.

در ماه‌های اخیر، هزاران ونزوئلایی سفر خطرناکی را از طریق شکاف دارین بین آمریکای جنوبی و مرکزی برای رسیدن به ایالات متحده انجام داده‌اند. بسیاری از افرادی که اجازه اقامت موقت به آنها داده شده است، در نهایت با روند حذف مواجه خواهند شد که احتمالاً سال ها طول می کشد تا پیشرفت کنند. سازمان ملل تخمین می زند که بیش از 6.8 میلیون ونزوئلایی کشور خود را ترک کرده اند.


آنچه ما قبل از استفاده از منابع ناشناس در نظر می گیریم. آیا منابع اطلاعات را می دانند؟ انگیزه آنها برای گفتن به ما چیست؟ آیا آنها در گذشته قابل اعتماد بودن را ثابت کرده اند؟ آیا می توانیم اطلاعات را تایید کنیم؟ حتی با برآورده شدن این سوالات، تایمز از منابع ناشناس به عنوان آخرین راه حل استفاده می کند. گزارشگر و حداقل یک سردبیر هویت منبع را می دانند.

بر اساس آخرین داده‌های دولت، هنوز ونزوئلایی‌ها تنها حدود 7 درصد از کل گذرگاه‌های جنوب غربی را بین اکتبر گذشته تا پایان آگوست تشکیل می‌دهند.

ونزوئلایی ها فقط یک گروه هستند. کریس رامون، مشاور مهاجرتی که برای مؤسسه سیاست مهاجرت و مؤسسه جورج دبلیو بوش نوشته است، گفت: شما همچنین شاهد ورود کوبایی‌ها و نیکاراگوئه‌ای به تعداد قابل توجهی هستید. این سیاست قرار نیست این گروه‌هایی را که در حال حاضر وارد مرز می‌شوند، مورد خطاب قرار دهد.»

به گفته مقاماتی که در جریان گفتگوها قرار گرفتند، طرحی که هفته گذشته توسط کاخ سفید در دست بررسی بود شامل ارائه همان آزادی مشروط بشردوستانه به کوبایی‌ها، هائیتی‌ها و نیکاراگوئه‌ای‌ها بود. بلافاصله مشخص نشد که چرا این ملیت ها در نهایت کنار گذاشته شدند. بر اساس جدیدترین داده‌های دولتی موجود، مردم کوبا، نیکاراگوئه و ونزوئلا حدود یک چهارم کل مهاجرانی را تشکیل می‌دهند که از اکتبر گذشته تا پایان ماه اوت از مرز جنوب غربی عبور کرده‌اند.

ماه گذشته، آقای بایدن گفتونزوئلا، کوبا و نیکاراگوئه چیزی که در حال حاضر تحت نظر من است و توانایی بازگرداندن آنها به این کشورها منطقی نیست.

ایالات متحده اکثر مهاجران کوبا و نیکاراگوئه را به دلیل بی ثباتی سیاسی مداوم در این کشورها به کشور بازنگردانده است و احتمالاً به آزادی موقت آنها ادامه خواهد داد تا زمانی که با دادگاه مهاجرت روبرو شوند و بتوانند استدلال کنند که نباید اخراج شوند.

کاخ سفید مدت‌هاست که از ایجاد هرگونه تغییر در سیاست مرزی خود که می‌تواند مهاجران بیشتری را برای عبور غیرقانونی ترغیب کند، محتاط بوده است.

درخواست ها برای حمایت از مهاجران ونزوئلا پس از فرمانداری بلندتر شد. ران دیسانتیس، جمهوری‌خواه فلوریدا، ماه گذشته گروهی از مهاجران عمدتاً ونزوئلایی را که به طور غیرقانونی وارد کشور شده بودند، به تاکستان مارتا، جزیره‌ای مجلل در سواحل ماساچوست برد.

ربکا شی، مدیر اجرایی یک گروه حمایت از تجارت، ائتلاف مهاجرت تجاری آمریکا، گفت که برنامه جدید می تواند به نفع فلوریدا باشد، “جایی که گردشگری، ساخت و ساز و بازسازی ناشی از بلایای طبیعی کاملاً به مهاجران و پناهندگان وابسته است.”

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما