دوچرخه‌سوار هلندی آنمیک ون ولوتن برنده تور دو فرانس زنان شد

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور: 2022/07/31 – 17:47

Annemiek van Vleuten کهنه کار هلندی سواری عالی را در روز یکشنبه برای قهرمانی تور دو فرانس زنان با پیروزی قاطع در مرحله هشتم و پایانی از Lure تا La Planche des Belles Filles انجام داد.

سوارکار 39 ساله موویستار که روز شنبه با یک اجرای انفرادی درخشان در کوهستان پیشتاز شد، زمان خود را در پلوتون پیش از قدرت گرفتن در آخرین صعود به پایان رساند تا به پیروزی خود پایان دهد.

دمی وولرینگ (SD Worx) پس از کسب مقام چهارم در مرحله یکشنبه به مقام دوم رسید تا در مجموع با کاتارزینا نیویادوما (کانیون/SRAM) سوم شود.

تور دو فرانس زنان 2022. (27 ژوئن 2022)


03:37

تور دو فرانس زنان 2022. (27 ژوئن 2022) © جف پاچود، خبرگزاری فرانسه

فان ولوتن، برنده سه بار جیرو دیتالیا و دارنده مدال طلای تایم تریل در بازی های المپیک توکیو، مرحله نهایی 123 کیلومتر را با برتری 3 دقیقه و 14 ثانیه بر وولرینگ آغاز کرد که با وجود داشتن سیستم مکانیکی، هرگز در خطر نبود. مشکل دوچرخه او در فاصله 57 کیلومتری پایان که نیاز به تعویض سریع با یک هم تیمی داشت.

گروه پیراهن زردها در فاصله 11 سواری که پنج کیلومتر مانده بود به پایان رسید، در این مرحله ون ولوتن از زین خود خارج شد و شروع به صعود به آخرین صعود فلج کننده کرد.

او 30 ثانیه جلوتر از هموطن ولرینگ از خط عبور کرد تا در هشت مرحله 3 دقیقه و 48 ثانیه برنده شود. ولرینگ حداقل تسلی خاطر بردن پیراهن خال خالی ملکه کوه ها را داشت.

سیلویا پرسیکو، سوارکار والکار از ایتالیا، سوم شد و درست جلوتر از نیویادومای لهستانی از خط عبور کرد.

(AFP)

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما