راجر فدرر بحث GOAT را حل می کند، این را در مورد رافائل نادال و نواک جوکوویچ در آخرین کنفرانس مطبوعاتی می گوید اخبار تنیس

راجر فدرر پدر چهار فرزند است – دو دختر 13 ساله، دو پسر 8 ساله – و شاید به همین دلیل است که او در پایان دوران بازی خود به بحث “بز” فکر می کند که جهان تنیس را در برگرفته است. والدین ممکن است به فرزندان خود نگاه کنند. مردم دوست دارند بپرسند: فدرر، رافائل نادال یا نواک جوکوویچ، “بزرگترین تمام دوران” در تنیس مردان کیست؟

«مردم همیشه دوست دارند مقایسه کنند. من هر روز آن را با دوقلوهایم می بینم. بدون اینکه بخواهید، آنها را با هم مقایسه می کنید. فدرر در مصاحبه ای با آسوشیتدپرس در روز چهارشنبه، ساعاتی پس از کنفرانس خبری خداحافظی خود در میدانی که میزبان رقابت نهایی قهرمان گرند اسلم ۲۰ بار، یعنی جام لیور، خواهد بود، گفت.

«طبیعاً در تنیس هم همین کار را می کنیم. … من حرفه خودم هستم، بازیکن خودم، که به آن چالش ها نیاز داشت. آنها به یک رقیب مانند من نیاز داشتند.» او در حالی که به یک کاناپه تکیه داده بود، گفت: بلیزر آبی و پیراهن یقه‌دار که قبلاً پوشیده بود را با یک پیراهن کش ورزشی پس از تمرین، تی شرت سفید و شلوار دویدن مشکی عوض کرده بود. “ما یکدیگر را بهتر کردیم. بنابراین در پایان روز، همه ما با هم دست می دهیم و می گوییم: “عالی بود.” حالا آیا کسی قرار است از دیگری شادتر باشد؟ منظورم این است که در چند لحظه، شاید.”

او این موضوع را “یک گفتگوی خوب، بیایید صادق باشیم” و “قطعاً یک بحث سرگرم کننده” نامید که “شما می توانید بی پایان در مورد آن صحبت کنید.” اما او همچنین از کلمه “احمقانه” استفاده کرد، با توجه به تمام کارهایی که او، نادال قهرمان 22 بار و جوکوویچ قهرمان 21 بار انجام داده اند.

او شروع کرد و در مورد رقبای به اصطلاح سه بزرگ صحبت کرد و سپس مکث کرد و آه کشید. “چطور میتونی مقایسه کنی؟” چی بهتره؟ برای برنده شدن در پیری یا جوانی؟ من هیچ نظری ندارم، می دانید. پیروزی در خاک بهتر است یا چمن؟ نمی دانم. آیا بهتر است سال های فوق مسلط داشته باشیم یا از مصدومیت برگردیم؟ او گفت: «نمی‌دانم. واقعاً نمی‌توان آن را درک کرد.»

فدرر با اشاره به نادال که 36 سال سن دارد و انتظار می‌رود در بازی آخر روز جمعه فدرر دوبلور فدرر باشد و جوکوویچ 35 ساله، گفت: آنچه می‌دانم این است که آنها واقعاً شگفت‌انگیز و بزرگان بازی هستند و برای همیشه و خواهند رفت. به عنوان یکی از – شاید THE – بزرگترین.

فدرر، که سوئیسی است، یک طرفدار بسکتبال بزرگ شد و بازی مایکل جردن در برابر مایکل جردن را مطرح کرد. لبرون جیمز از حلقه ها به عقب و جلو رفت. “بزرگترین کیست؟ احتمالا ام جی. اما آیا لبرون است؟ برخی از آمار می گویند او است. من فکر می کنم این یک پدیده رسانه های (اجتماعی) است. همه همدیگر را “بز” صدا می زنند. “بز.” “بز.” “بز.” “بز.” “بز.” من می گویم، بیا، باشه؟ فدرر گفت احتمالاً نمی‌توان به این تعداد «بز» وجود داشت، سپس با شوخی پدر خود را به هم زد: «در سوئیس، ما تعداد زیادی از آنها داریم، اما آنها در زمین‌ها هستند.»

فدرر قول داده که دیگر برنگردد. زانوی راست او که با جراحی ترمیم شده است اجازه نمی دهد. سن او، 41، کمکی نمی کند. با این حال، او مصمم است که همچنان به تنیس متصل خواهد بود. او گفت که این شامل حضور در برخی تورنمنت ها می شود، “برای خداحافظی یا خداحافظی، زیرا من 20 سال است که بخشی از آن مسابقات بوده ام.”

این شامل تماشای تلویزیون، برخی از اوقات، و چشم‌داشتن به نتایج، همیشه خواهد بود. او قصد دارد نادال را که در این فصل در اوپن استرالیا و فرانسه قهرمان شد، و جوکوویچ که قهرمان ویمبلدون شد، اما نتوانست در اوپن استرالیا یا US Open شرکت کند، به دلیل عدم واکسن کووید-19 (“این اتفاق افتاده است. فدرر مشاهده کرد که ندیدن نواک در بسیاری از قرعه‌ها بسیار عجیب است.

فدرر گفت: “در این مرحله، زمانی که یا آنها از شما پیشی گرفتند یا دیگر بازی نمی کنید، مهم نیست که آنها تا چه اندازه پیش می روند.” برای من، تا زمانی که بتوانم بخشی از آن باشم و کنترل کنم. برخی از آن‌ها، من بیشتر اهمیت می‌دادم.»

(با ورودی های PTI)

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

تماس با ما