زوجی که در دنیایی از صداها سفر می کنند

(سی ان ان) – هفت سال پیش، لیبی گرین آمریکایی با مادرش به ایتالیا و فرانسه سفر می کرد و سفر خود را با بازدید از شهر تفریحی مدیترانه ای جنوب فرانسه، نیس، پایان داد و سپس به ایالات متحده بازگشت.

در همین حال، مارسل گناوک آلمانی الاصل و یکی از دوستانش نیز در نیس بودند و در جشنواره کراس اوور، جشنی از موسیقی التقاطی، شرکت کردند.

مارسل در حال قدم زدن در Promenade des Anglais کنار ساحل شهر، لیبی را در حالی که یک دوربین فیلمبرداری سنتی با فرمت متوسط ​​با فرمت متوسط، هاسلبلاد در دست داشت، دید و نتوانست در برابر نزدیک شدن به او مقاومت کند.

او به یاد می آورد که به او گفت: “من عاشق دوربین های قدیمی هستم، هاسلبلاد، این شگفت انگیز است.”

آن دو در مورد دوربین و سفر صحبت کردند و او از او دعوت کرد که در آن شب به جشنواره موسیقی برود. روز بعد، لیبی به ایالات متحده پرواز کرد، اما آنها در تماس بودند.

کمتر از یک ماه بعد لیبی به ایتالیا سفر کرد و او و مارسل که در سوئیس کار می کرد دوباره ملاقات کردند.

لیبی می‌گوید: «آن موقع بود که فکر می‌کردم می‌دانستیم، خوب، این یک چیز خاص و جدی است.

در سال 2022، لیبی و مارسل صداهایی را در ایستگاه راه آهن تاریخی بانکوک ضبط کردند.

در سال 2022، لیبی و مارسل صداهایی را در ایستگاه راه آهن تاریخی بانکوک ضبط کردند.

لیبی و مارسل

مارسل سپس از لیبی در لس آنجلس بازدید کرد، جایی که او پس از تحصیل در رشته سینما در صنعت فیلم کار می کرد و آنها چند هفته ای با هم در اطراف کالیفرنیا سفر کردند.

در آن زمان آنها می دانستند که می خواهند با هم باشند و به دور دنیا سفر کنند.

بنابراین، مارسل به سوئیس بازگشت، لیبی در لس آنجلس ماند و پنج ماه دیگر برای پس انداز پول کار کرد.

آنها یک کمپرون خریدند و در ژانویه 2015 مارسل در فرودگاه زوریخ با لیبی ملاقات کرد.

لیبی می‌گوید: «در کمتر از یک سال کارمان را رها کردیم و همه چیزهایی را که داشتیم فروختیم. آنها سپس چهار ماه را صرف سفر در سراسر اروپا کردند. یک سفر کمپروان در ژاپن و سپس به بالی، تایوان، کامبوج و مالزی انجام شد.

در سال‌هایی که از آن زمان می‌گذرد، شور و شوق آنها نه فقط برای یکدیگر، بلکه برای دنیایی از صداها که با میکروفون‌های سطح بالای خود ضبط می‌شوند و در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شوند، بیشتر شده است.

این زوج موضوع عملی ضبط صدا را برای یک ویدیوی مسافرتی که در کامبوج می ساختند به یک تجارت تمام وقت تبدیل کردند که زندگی عشایری دیجیتالی آنها را حفظ می کند. اما مدتی طول کشید تا آنها تماس خود را کشف کنند.

‘همه چیز زنده شد’

در سال های اولیه رابطه آنها، به اشتراک گذاشتن تجربیات سفرشان به صورت آنلاین به بخشی از روتین آنها تبدیل شد.

لیبی در استفاده از دوربین مهارت دارد. اما آنها برای یافتن تمرکز تلاش کردند.

لیبی به یاد می آورد: «لیبی و مارسل تلاش می کردند که وبلاگ نویسان غذا باشند.

مارسل می افزاید: «این یک فاجعه بود. لیبی می گوید: «اما این یک تجربه یادگیری خوب بود.

سپس، در پنوم پن، پایتخت کامبوج، لیبی از چند کبوتر در حال پرواز فیلم گرفت که می خواست از آنها در یک فیلم استفاده کند. اما او نتوانست صدای ضربان بال آنها را بگیرد.

آنها در اینترنت جستجو کردند، کتابخانه های صوتی را جستجو کردند، اما چیزی مناسب پیدا نکردند. بنابراین، مارسل یک ضبط کننده صوتی 100 دلاری برداشت و به دنبال صدای گم شده برای ضبط شد.

او هیچ کبوتری پیدا نکرد – اما توانست مسیر آینده این زوج را تغییر دهد.

مارسل ضبط را در یک منطقه کوچک ساختمانی روشن کرد، جایی که زنان در حال کندن سنگریزه بودند و از طریق یک مجموعه هدفون ارزان به گوش می رسیدند.

او نه تنها از صداهای ساخت و ساز شگفت زده شده بود، بلکه راهبان شعار می دادند و موتورسیکلت هایی که از پشت سر می گذشتند و بوق می زدند.

مارسل می‌گوید: «درست مثل این بود که صدا از هر طرف در سرم می‌افتد. همه چیز زنده شد و از آن روز تا کنون من هرگز ضبط را متوقف نکرده ام.

اشتیاق به صدا

در شش سال پس از اولین ضبط، لیبی و مارسل در بیش از 25 کشور، عمدتاً در آسیا، اروپا و آمریکای شمالی، صوت ضبط کرده‌اند و ماه‌ها را در هر کشوری سپری کرده‌اند.

آن‌ها تنظیمات ضبط پیچیده‌تری را برای در بر گرفتن تکنیک‌های استریو، آمبیسونیک و دوگوشی ایجاد کرده‌اند – اما هنوز به اندازه کافی جمع‌وجور است که با سبک زندگی سفر آنها سازگار باشد.

این به معنای سرمایه‌گذاری بر روی میکروفون‌ها و ضبط‌کننده‌های پیشرفته است تا اشتیاق همیشگی آن‌ها برای اشتراک‌گذاری صداهای معتبر از هر مکان را برآورده کنند.

لیبی می گوید: ما جهان را از طریق صداها ثبت می کنیم. ما همچنین سعی می کنیم منبع الهام برای دیگران باشیم تا به گونه ای متفاوت به صداها نگاه کنند.”

این می تواند یک علاقه گران قیمت باشد. به طور معمول، تجهیزات ضبط با وفاداری بالا به هزاران دلار برای میکروفون‌ها و ضبط‌کننده‌های صوتی جداگانه امتداد دارند. به عنوان مثال، یکی از کیت های ضبط استریو آنها که شامل میکروفون های ساخت آلمان است حدود 8000 دلار قیمت دارد.

اما برای لیبی و مارسل این فقط در مورد تجهیزات نیست. هدف آنها این است که واقعاً یک مکان را از طریق صدا تجربه کنند.

به عنوان مثال، دو روز طول کشید تا از ساحل ماسه سیاه شناخته شده ایسلند در Solheimasandur بازدید کنند. آن‌ها با حمل تجهیزات خود دو ساعت پیاده‌روی کردند و هر روز ۱۰ ساعت را صرف ضبط در باد و تگرگ کردند.

یک خاطره مورد علاقه، ضبط کردن لاشه های نمادین یک هواپیمای داگلاس نیروی دریایی ایالات متحده بود که در سال 1973 مجبور به فرود در ساحل شد.

مارسل می‌گوید: «این واقعاً شگفت‌انگیز بود، صدای آن، چگونه فلز در باد می‌ترکد.

در سال 2020، این زوج استودیوی ضبط تلفن همراه خود را به سواحل ایسلند بردند.

در سال 2020، این زوج استودیوی ضبط تلفن همراه خود را به سواحل ایسلند بردند.

لیبی و مارسل

دویست متری هواپیمای متروکه، امواج در ساحل ماسه سیاه سقوط کرد.

مارسل می افزاید: “ترس آب. این چیزی است که باید تجربه کنید.” اگر فقط به آنجا بروید و یک عکس بگیرید و سپس آنجا را ترک کنید، خیلی چیزها را از دست داده اید.»

رایگان برای استفاده از صداها

لیبی و مارسل این تجربیات را از طریق اینستاگرام (@freetousesounds) و کانال YouTube خود (استفاده رایگان از صداها — سفر برای صداها) به اشتراک می گذارند. آنها از طریق پست های خود نه تنها اشتیاق و تجربیات خود را در ضبط صداها ارائه می دهند، بلکه جزئیات تجهیزات و تکنیک هایی را که استفاده می کنند نیز ارائه می دهند.
لیبی ویدیوهای یوتیوب خود را فیلمبرداری و ویرایش می کند و وب سایت آنها (www.freetousesounds.com) را مدیریت می کند. مارسل بیشتر کارهای ضبط و ویرایش صدا و همچنین پست های رسانه های اجتماعی را انجام می دهد.

آنها از طریق وب سایت خود 500 کتابخانه صوتی بدون حق امتیاز ارائه می دهند. از این تعداد، 145 مورد برای دانلود رایگان هستند.

یک علاقه به یک تجارت تبدیل می شود

مارسل می‌گوید لحظه «آ-ها» آن‌ها زمانی فرا رسید که در سال 2017 جلوی رایانه نشسته بود.

لیبی یک دکمه کمک مالی به وب سایت خود اضافه کرده بود و یک خلاق پس از تولید هالیوود چند دلار کمک مالی کرده بود.

مارسل از اولین کمک مالی آنها به یاد می آورد: “من می گویم، “اوه! ما همین الان سه دلار به دست آوردیم!”

در آن زمان بود که او متوجه شد که دیگران علاقه زیادی به صدا دارند — و حاضرند برای آن پول بپردازند.

لیبی می‌گوید: «ما می‌خواستیم منبعی باشیم که برای همه نوع مردم مقرون به صرفه باشد تا صداها را دانلود کنند.

از همان ابتدا، لیبی و مارسل مجموعه ای از کتابخانه های صوتی برتر را برای خرید و همچنین برای دانلود رایگان صداها ایجاد کرده اند.

و آنها هنوز هم برای سفر به مکان های جدید و ضبط صداهای جدید هیجان زده هستند.

مارسل می‌گوید: «این کار شبیه کار نیست، زیرا ما فقط عاشق کاری هستیم که انجام می‌دهیم.

لیبی می‌افزاید: «می‌دانم که ما هنوز در سفر خواهیم بود، هنوز صداها را تا پنج سال دیگر ضبط می‌کنیم».

چالش های زندگی عشایری

در مورد معایب سبک زندگی عشایری؟ لیبی و مارسل هیچ پایگاه خانگی ندارند و دائما در حال سفر هستند. آنها دوران سختی را پشت سر گذاشتند و تقریباً پولشان تمام شد.

لیبی می‌گوید: «وقتی یک پایگاه خانگی دارید، یک روال معمولی بیشتری دارید. برای ما همیشه در حال تغییر است، بنابراین گاهی اوقات تلاش بیشتر، پول بیشتر می‌طلبد.»

مارسل در هنگ کنگ، در سال 2020.

مارسل در هنگ کنگ، در سال 2020.

لیبی و مارسل

مارسل با اشاره به ضبط های ویرایش نشده آنها می افزاید: “و ما حجم زیادی از صداها داریم.” ضبط کردن، بودن در زمان حال، هیجان انگیزتر از نشستن با هدفون استودیویی است.

اما زن و شوهر ترجیح می دهند به تنهایی و بدون کمک خارجی کار کنند.

لیبی می گوید: «ما هیچ کس دیگری به جز خود نداریم، فقط ما دو نفر هستیم. “شاید این مسائل مربوط به اعتماد باشد، اما برای ما، ما می دانیم که چه کاری می توانیم انجام دهیم.”

کجا بعدی

لیبی و مارسل اخیراً کره جنوبی را ترک کردند تا به سفر خود در مالزی ادامه دهند. برنامه بزرگ بعدی آنها این است که بزرگراه پان امریکن از آلاسکا به اوشوآیا، به سمت نوک جنوبی آمریکای جنوبی را طی کنند.

مارسل خندان می‌گوید: «فکر می‌کنم رفتن به قطب جنوب برای ضبط صداها یک رویا باشد.

اما چه یک سفر جاده ای بین قاره ای باشد، چه زباله های یخ زده جنوبی ترین قاره زمین، اشتیاق لیبی و مارسل به یکدیگر و صداهایی که ضبط می کنند همیشه با آنها خواهد بود.

و همانطور که مارسل می گوید، “45 دقیقه طول می کشد تا وسایلمان را جمع کنیم و در فرودگاه بعدی باشیم.”

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

تماس با ما