سازمان ملل 5 میلیون دلار برای نیازهای بشردوستانه ناشی از خشونت باندها در هائیتی آزاد می کند

ینس لرکه، سخنگوی آژانس بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) گفت که این کمک ها در بحبوحه کشته شدن صدها نفر از ماه ژوئیه در درگیری بین باندها در سیته سولیل هائیتی ارائه می شود.

بسیاری از افراد دیگر در درگیری به دام افتاده اند، زیرا کنترل باندها بر بزرگراه ها همچنان در حال افزایش است. این امر دسترسی آنها به آب آشامیدنی، غذا و مراقبت های بهداشتی را قطع کرده است. به طور کلی، ما تخمین می زنیم که نزدیک به 280000 نفر تحت تأثیر این وضعیت قرار دارند. Laerke افزود.

جامعه محروم

Cité Soleil با جمعیت فعلی حدود 300000 نفر، یکی از محروم ترین کمون ها در پورتو پرنس و کمک های بشردوستانه آن است که نیازهای توسعه آن حتی قبل از افزایش خشونت ها بسیار زیاد بود.

سازمان ملل اعلام کرده است که بین 8 تا 17 ژوئیه، بیش از 471 نفر کشته، مجروح یا نامعلوم بوده اند.

موارد جدی خشونت جنسی علیه زنان و دختران و همچنین به کارگیری پسران باندی نیز گزارش شده است.

حدود 3000 نفر از جمله صدها کودک بدون همراه خانه های خود را ترک کرده اند، در حالی که حداقل 140 خانه ویران یا سوخته است.

ماه گذشته، اولریکا ریچاردسون، هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه، از همه طرف‌ها خواسته بود تا به خشونت‌های مرگبار پایان دهند و از گشودن یک کریدور بشردوستانه به سیته سولیل اطمینان حاصل کنند و نیازها را «بسیار زیاد» و «در حال رشد» توصیف کرد که نتیجه‌ی فقر، فقدان خدمات اولیه است. ، و افزایش اخیر خشونت.

حمایت از بیش از 100000 نفر

به گفته سخنگوی OCHA، سطح بالایی از ناامنی دسترسی بشردوستانه به افراد آسیب دیده و همچنین خدمات اساسی مانند بهداشت و آموزش را برای بین یک میلیون تا 1.5 میلیون نفر که در محله های تحت کنترل باندها گرفتار شده اند به خطر می اندازد.

آقای. Laerke اشاره کرد که اگرچه “مقدار کمی” است، اما “در حال حاضر یک مقدار مهم پول است.”

تخصیص CERF به آژانس های بشردوستانه کمک می کند تا پاسخ های خود را افزایش دهند و بودجه از طریق صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) و برنامه جهانی غذا (WFP) غذا، آب آشامیدنی، مراقبت های بهداشتی، سلامت روان و حمایت آموزشی را برای بیش از 100000 نفر در این کشور فراهم می کند. جمع.

برای کمک به حدود 4.9 میلیون هائیتی، یا حدود 43 درصد از کل جمعیت در سال جاری، طرح واکنش بشردوستانه هائیتی، 373 میلیون دلار درخواست کرده است، اما، آقای او هشدار داد. Laerke، آن را تنها “14 درصد بودجه”.

کمک نجات جان

CERF امدادگران بشردوستانه را قادر می‌سازد تا کمک‌های حیاتی را در هر زمان که بحران رخ می‌دهد، ارائه دهند.

از مارس 2006، شرکای بشردوستانه را قادر به ارائه بیش از 5.5 میلیارد دلار کمک نجات جان در بیش از 100 کشور و منطقه کرده است.

آقای. Laerke توضیح داد که پس از تزریق پول CERF، “دیگر اهداکنندگان از آن پیروی می کنند، زیرا این پیام را به همراه دارد که این مداخلات نجات حیاتی است که اکنون به آن نیاز داریم.”

هشدار یونیسف

در همین حال، یک سال پس از زلزله ویرانگر 7.2 ریشتری جنوب غربی هائیتی و سه هفته مانده به آغاز سال تحصیلی جدید، یونیسف هشدار داد که بیش از 250000 کودک به مدارس کافی دسترسی ندارند.

آژانس سازمان ملل در بیانیه ای اعلام کرد که ناامنی و نبود بودجه بازسازی آنها را به تاخیر انداخته است.

در پایان سال گذشته، یونیسف از طریق درخواست بشردوستانه 2022 خود، 97 میلیون دلار برای کمک به 950,000 نفر از جمله 520,000 کودک در هائیتی درخواست کرد.

این آژانس هشدار داد تا به امروز، تنها 30 درصد از این بودجه دریافت شده است – تهدیدی برای ارائه کمک برای آسیب پذیرترین افراد در کشور.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما