سخنگوی کاخ سفید «تیک‌تاک می‌تواند امنیت و امنیت ملی آمریکا را تهدید کند» اخبار جهان

واشنگتنکاخ سفید روز پنجشنبه (به وقت محلی) اعلام کرد: سرویس میزبانی ویدیوی متعلق به چین، TikTok می تواند امنیت آمریکا و امنیت ملی آن را تهدید کند. کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید، در پاسخ به پرسش رسانه‌ای در مورد ممنوعیت TikTok در طی یک نشست مطبوعاتی گفت: «ما نگرانی‌های خود را در مورد استفاده احتمالی چین از پلت‌فرم‌های نرم‌افزاری که می‌تواند امنیت و امنیت ملی آمریکا را به خطر بیندازد یا تهدید کند، ابراز کرده‌ایم. رئیس جمهور نگران است به همین دلیل ما از کنگره خواسته ایم تا اقدامی انجام دهد.”

ما یک قانون دو حزبی را دیده‌ایم که شما می‌دانید و آن را پوشش داده‌اید، که اولویت اصلی رئیس‌جمهور است. وی افزود: تمرکز رئیس جمهور در چند سال گذشته بوده است.

در کنفرانس مطبوعاتی، سخنگوی کاخ سفید همچنین اظهار داشت که سوفیا، که در حال بررسی این نرم افزار خاص و برنامه TikTok است، از قانون دو حزبی که قبلا ذکر شد پشتیبانی می کند.

وی ادامه داد: «نگاه کنید به نکته اصلی این است که وقتی نوبت به تهدیدات بالقوه برای امنیت ملی، امنیت آمریکایی‌ها، حریم خصوصی ما می‌رسد، ما می‌خواهیم صحبت کنیم و در مورد آن کاملاً شفاف هستیم و Prez 2 سال گذشته بوده است. بنابراین ما از کنگره می خواهیم که اقدام کند و با این قانون دو حزبی که همان اقدام سختگیرانه ای بود که به آن اشاره کردیم، حرکت کند و ما به این کار ادامه خواهیم داد.”

این بیانیه از سوی دبیر مطبوعاتی کاخ سفید پس از آن صادر شد که گروه سناتورها قانون “محدود کردن ظهور تهدیدات امنیتی که فناوری اطلاعات و ارتباطات را به خطر می اندازند” (RESTRICT) را معرفی کردند. این قانون به دولت ایالات متحده اختیارات جدیدی می دهد تا در برابر فناوری هایی که کشور را به خطر می اندازند اقدام کند.

گروهی از سناتورها به رهبری سناتورهای مارک وارنر و جان تون لایحه ای را ارائه کردند که به دنبال مقابله با تهدید مداوم ناشی از فناوری از جانب دشمنان خارجی از طریق اختیار دادن به وزارت بازرگانی ایالات متحده برای بررسی، جلوگیری و کاهش ارتباطات اطلاعاتی و معاملات فناوری است که خطرآفرین است. به امنیت ملی مانند TikTok.

سناتور جان تون گفت که کنگره باید از اتخاذ “رویکرد تکه تکه” با توجه به فناوری “کشورهای متخاصم که خطرات امنیت ملی را به همراه دارند” دست بردارد.

تون گفت: «کشور ما به فرآیندی برای رسیدگی به این خطرات نیاز دارد، به همین دلیل است که من از همکاری با سناتور وارنر برای ایجاد یک رویکرد جامع و روشمند برای مقابله با تهدیدات ناشی از پلتفرم‌های فناوری مانند TikTok از سوی دشمنان خارجی خوشحالم». بیانیه.

او افزود: «این قانون دو حزبی گامی ضروری برای اطمینان از ایمن بودن اطلاعات مصرف‌کنندگان و زیرساخت‌های فناوری ارتباطات ما برمی‌دارد.»

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما