سقوط گلدن استیت به لیکرز، پایان دادن به امیدهای قهرمانی در پلی آف

لس آنجلس – اوه ها، فریادها، موسیقی و اجرای هیجان انگیز “تولدت مبارک” در داخل رختکن لیکرز چنان بلند بود که صدای آنها در راهروها شنیده می شد. بیرون از رختکن گلدن استیت، سکوت حاکم بود، زیرا کسانی که در داخل بودند ارزیابی کردند که این فصل چه اشتباهی رخ داده است.

سر و صدا به سمت پیروز می رود. برای شکست خوردگان یک تعطیلات غیرعادی زودرس و عبوس می رود.

سبک بازی با محوریت 3 امتیازی گلدن استیت، قهرمان وقت، NBA را تغییر داد و استفن کوری را به یک نام آشنا تبدیل کرد. اما جمعه شب، این تیم نتوانست آخرین ضربه‌های عمیق را انجام دهد و در شش بازی در نیمه‌نهایی کنفرانس غرب به لس‌آنجلس لیکرز تعظیم کرد.

این اولین باری بود که یک تیم غربی گلدن استیت را در پلی آف در طول دوره سلسله‌ای خود شکست داد که در سال 2015 با اولین قهرمانی از چهار قهرمانی به رهبری کری، کلی تامپسون و دریموند گرین آغاز شد. اما این فصل یکی از سخت‌ترین فصل‌های دهه گذشته بود که با غیبت‌های طولانی برای بازیکنان کلیدی، ناتوانی گیج‌کننده برای پیروزی در زمین، بازیکنان جوان سخت‌گیر، و ضربه‌های گرین به هم تیمی خود، جردن پول، قبل از شروع فصل خدشه‌دار شد. آغاز شده.

استیو کر، مربی گلدن استیت پس از بازی ششم که لیکرز با نتیجه 122-101 برنده شد، گفت: “این یک تیم قهرمانی نیست.” “اگر ما بودیم، ادامه می دادیم. بنابراین شما می توانید به طور کلی به سال نگاه کنید و همه فراز و نشیب ها را ببینید، و همه نوع چیزهایی که پیش می آمد و ناملایماتی وجود داشت. اما گروه ما در کنار هم ماندند و تا آخر رقابت کردند و عملکرد خوبی داشتند.»

اما «بسیار خوب» مدت‌هاست که زیر استانداردهای گلدن استیت، با توجه به قد و قامت کری، که به طور گسترده‌ای بهترین شوتر تاریخ NBA محسوب می‌شود. و اکنون تیم او ممکن است مجبور شود با بازگشت به زمین مبارزه کند. این معادل بسکتبال مقابله با مرگ و میر است.

کری گفت: «شما ناامید هستید و به نوعی شوکه شده اید که کار تمام شده است. “شما چیزهای زیادی در هر فصل ریخته اید، اما با رفتن سال گذشته سعی می کنید دفاع کنید و به خودمان این فرصت را بدهید که به پیشرفت ادامه دهیم. این یک راه سخت برای پایان فصل است.”

این سری بازی‌ها در برابر لیکرز یکی از موردانتظارترین بازی‌های پلی‌آف در سال‌های اخیر را رقم زد، و برای اولین بار از زمان فینال NBA در سال ۲۰۱۸، زمانی که جیمز در کلیولند کاوالیرز حضور داشت، کری در مقابل لبرون جیمز، ستاره لیکرز قرار گرفت. اما این سری در نهایت با هیاهو مطابقت نداشت، با فوران در چهار بازی از پنج بازی پس از پیروزی هیجان‌انگیز لیکرز در بازی 1. کری و تامپسون در روز جمعه مبارزه کردند و با هم ترکیب شدند تا 14 در مقابل 47 را از زمین شوت کنند. تامپسون که در هر یک از سه بازی گذشته فقط سه سبد درست کرده بود، گفت: “احتمالاً این بدترین سریال تیراندازی است که در مدت زمان طولانی داشته ام.

گلدن استیت اکنون تابستان نامشخصی دارد. کوری آن را “منطقه ناآشنا” نامید. گلدن استیت با یکی از گران‌ترین فهرست‌های لیگ و یک قرارداد جدید چانه‌زنی جمعی با هدف محدود کردن هزینه‌های سنگین، احتمالاً تلاش خواهد کرد تا هزینه‌ها را کاهش دهد. با توجه به اینکه تیم از یک فرنچایز بی‌سکان در میانه راه به یکی از باارزش‌ترین تیم‌های مالی با هدایت کری در دهه گذشته تبدیل شد، این می‌تواند یک انتقال جدی برای تیم باشد.

کری گفت: “برای ما، این فرصتی است تا به نوعی ارزیابی کنیم که در چه نقطه ای هستیم، این اطمینان را حفظ کنیم که می توانیم برگردیم و سال آینده به این مرحله برگردیم.”

اگر آنها شروع بهتری داشته باشند، ممکن است کمک کند. در این فصل، گرین در طول اردوی تمرینی به صورت گارد سال چهارم پول، مشت زد. TMZ ویدیویی از این مشت منتشر کرد و اختلافات داخلی یک فرنچایز معروف به تداوم و هماهنگی را افشا کرد.

هر فصل از رویدادها تشکیل شده است. برخی از آنها عالی هستند، برخی نه. “من فکر می کنم برای این تیم، بیشتر رویدادهایی که چندان عالی نیستند، عمومی بودند، و می دانید، این چیزی نیست که شما معمولا انجام می دهید. و بنابراین جهان می داند، می دانید، دوران سختی که این تیم داشته است.”

اکنون حرفه گرین در نقطه عطفی قرار دارد. او که چهار بار در آل استار حضور دارد، گزینه بازیکنی برای سال آینده دارد و انتظار می رود آژانس آزاد را آزمایش کند. گرین امسال یکی از فصل های بهتر خود را سپری کرد، اما مارس آینده 34 ساله می شود و گلدن استیت ممکن است از پیشنهاد حداکثر قرارداد به او خودداری کند. گرین تمایل زیادی به رفتارهای تکانشی از خود نشان داده است، مانند مشت زدن به پول یا انجام خطاهای فنی، که در طول فصل معمولی در رده دوم لیگ قرار گرفت. حل و فصل قرارداد او دومینوی کلیدی در تابستانی است که در حال بازسازی است.

گرین جمعه گفت: «من می‌خواهم تا آخر عمرم یک جنگجو باشم. “من می خواهم با همان آدم هایی که با آنها سوار شدم، سوار شوم.”

این فصل برای گلدن استیت یک افتضاح بود. کر گفت: «از ابتدا احساس می‌کردیم که در بالادست شنا می‌کنیم.

گلدن استیت فصل را 3-7 آغاز کرد. این تیم با امتیاز 44-38 به عنوان نفر ششم غرب به پایان رسید و یکی از بدترین رکوردهای جاده ای در لیگ را با امتیاز 11-30 داشت. اندرو ویگینز، یکی از عوامل اصلی قهرمانی فصل گذشته، بیش از نیمی از فصل عادی را به دلیل مصدومیت و یک مشکل شخصی نامشخص از دست داد. تامپسون، پنج بار ستاره آل استار، در یک سوم اول فصل برای یافتن ضربه خود به مشکل خورد و پس از دو مصدومیت شدید در سال های اخیر، سرعت دفاعی خود را به طور قابل توجهی کاهش داده است.

اگر تامپسون 33 ساله در مورد آینده خود در گلدن استیت شک دارد یا شک دارد که این تیم می تواند دوباره پیروز شود، جمعه شب آن را نشان نداد. قرارداد او پس از فصل آینده به پایان می رسد.

می توانم به شما بگویم، ما هر چه داشتیم به آن دادیم.” اما من معتقدم که ما همچنان در آینده خود عظمتی داریم.”

گلدن استیت همچنین باید تصمیم بگیرد که با بازیکنان جوانی که سعی کرده است در حین تعقیب قهرمانی، چه کند – مسیری که به دلیل تحمیل بار زیاد بر روی کری 35 ساله مورد انتقاد قرار می گیرد. پول 23 ساله به سختی در پلی آف دست و پنجه نرم کرد، مشکلی که با توجه به اینکه گلدن استیت در ماه اکتبر با او قرارداد خود را به مدت 4 سال به ارزش 140 میلیون دلار تمدید کرد. سایر بازیکنان جوان، مانند جاناتان کومینگا و موزس مودی، هر دو 20 ساله، در تمام فصل در ترکیب حضور داشتند و خارج شدند.

علاوه بر این، قرارداد باب مایرز، مدیر عامل یک دهه اخیر این تیم در سال جاری به پایان می رسد. انتقال این سلسله به مرحله بعدی ممکن است به دست معمار دیگری بیفتد.

اگر یک نقطه روشن برای گلدن استیت در این فصل وجود داشت، آن مغناطیسی ترین چهره آن بود: کاری. او برخی از بهترین بسکتبال های دوران حرفه ای خود را بازی کرد – که به معنای برخی از بهترین بسکتبال هایی بود که هر کسی تا به حال بازی کرده است. در دور اول پلی آف، گلدن استیت برای بازی تعیین کننده 7 در ساکرامنتو به مصاف کینگز سوم شد. کری 50 امتیاز کسب کرد – بیشترین امتیاز در یک بازی 7 – و هفت تیر سه امتیازی زد. این یادآور جادویی بود که تیم های او را بسیار عالی کرده بود.

اما کری روز جمعه گفت که رسیدن به نیمه نهایی کنفرانس “یک پیروزی اخلاقی” نیست.

او گفت: «در آنچه به دست آوردیم افتخار زیادی وجود دارد، اما این درک نیز وجود دارد که این به اندازه کافی خوب نیست.

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما