شید ساختار رهبری را تغییر می دهد

Shed – یک مرکز هنری جاه‌طلبانه ۴۷۵ میلیون دلاری در هادسون یاردز که تنها یک سال قبل از شروع همه‌گیری ویروس کرونا به دنیا آمد، شروعی پر از دست‌انداز را پشت سر گذاشت. علاوه بر اجراهای فروخته شده (مانند نمایش اخیر در مورد رابرت موزس با بازی رالف فاینس)، این مؤسسه با مشکلات مالی نیز روبرو بوده است (28 نفر از 107 کارگر تمام وقت آن در جولای 2020 اخراج شدند).

اکنون، Shed در حال انجام بزرگترین تعدیل خود است و اعلام می کند که الکس پوتس، مدیر هنری و مدیر اجرایی موسس، دیگر مدیر اجرایی نخواهد بود – اما همچنان به عنوان مدیر هنری خود بر جنبه خلاق موسسه تمرکز خواهد کرد.

تغییر بلافاصله موثر است. مریان جردن، رئیس فعلی و مدیر عملیاتی شید، در این دوره مدیریت روزانه را بر عهده خواهد داشت.

پوتس در یک مصاحبه تلفنی گفت: “برای من بیشتر و بیشتر روشن شده است که برای اینکه واقعاً ما را به فصل بعدی ببرم، باید تمام وقت خود را به هدایت هنری این سازمان اختصاص دهم.” تصمیم او من آن را یک گام مثبت رو به جلو می دانم.»

او افزود: «من نمی‌خواهم بگویم که این یک مبارزه نبوده است، اما هر بار که با چالش‌هایی مواجه شده‌ایم، از آن عبور کرده‌ایم». ما بسیار قوی هستیم که اولین مرکز هنری را پس از مرکز لینکلن بر اساس مدلی کاملاً جدید با تیمی کاملاً جدید ساخته‌ایم.»

جاناتان ام. تیش، که در آوریل جانشین رئیس موسس شید، دانیل ال. داکتروف شد، و او – به همراه همسرش لیزی – در سال 2019 27.5 میلیون دلار برای ساخت ساختمان اهدا کردند، اصرار داشت که این یک تنزل رتبه برای پوتس نیست. تیش در مصاحبه ای گفت: «الکس در طول هشت سال گذشته کار قابل توجهی را انجام داده است و آلونک را به عنوان یکی از مؤسسات فرهنگی برتر شهر نیویورک – و احتمالاً در کشور – تأسیس کرده است. اما کار سختی است که همزمان مدیر هنری و مدیرعامل باشید. در مکالمات، الکس ابراز علاقه کرد که از یک مدیر ارشد عقب نشینی کند و اجازه دهد تمرکز او بر تضمین موفقیت ما باشد.

موسسات فرهنگی در سرتاسر کشور در سرتاسر این بیماری همه گیر به شدت دست و پنجه نرم کرده اند، عمدتاً به دلیل از دست رفتن درآمد ناشی از تعطیلی و لغو اجراها. شید این مشکل را داشت که فقط یک سال از عمرش می گذشت، بدون اینکه فرصتی برای ایجاد یک مخاطب وفادار یا پایگاه اهداکننده داشته باشد.

در پی همه گیری، شید بودجه عملیاتی سالانه خود را از 46 میلیون دلار در سال 2020 به 26.5 میلیون دلار کاهش داد. کارکنان تمام وقت آن اکنون 88 نفر هستند.

ماه گذشته، پوتس ایمیلی به کارکنان ارسال کرد و گفت که “در یک محیط اقتصادی نامطمئن”، سوله برخی از فعالیت های هنری خود را یکپارچه خواهد کرد.

پوتس در ایمیلی که توسط نیویورک تایمز به دست آمده است، گفت: «برای هماهنگ کردن پیشرفت‌ها و منابع برنامه‌هایمان، ما در حال بررسی راه‌هایی برای ادغام حوزه‌های برنامه در یک بخش بین‌رشته‌ای هستیم که در درون و بین اشکال هنری به روش‌های یکپارچه کار می‌کند. پس از تامل بسیار، این مدل جدید شامل توقف سمت سرپرست هنرهای تجسمی است.

آن سمت متصدی توسط آندریا هیکی بود که فوریه گذشته گالری پیس را ترک کرد تا به شید بپیوندد. او به عنوان متصدی آزاد باقی خواهد ماند.

پوتس در این مصاحبه گفت که داشتن یک سرپرست ارشد “اکنون کمتر منطقی است، زیرا ما به تخصص در طیف گسترده ای از رشته ها نیاز داریم.”

آلونک نیز به دلیل بیماری مجبور شده است خود را با عقب نشینی دکتراف وفق دهد. دکتروف تلاش‌های موفقیت‌آمیز خود را برای جمع‌آوری سرمایه انجام داد و پس از اینکه به عنوان معاون شهردار زیر نظر مایکل آر. بلومبرگ خدمت کرد، که خودش از شید حمایت می‌کرد، مؤسسه را به وجود آورد.

موفقیت های دیگر عبارتند از نمایشنامه فاینز نوشته دیوید هیر، “خط مستقیم دیوانه”. اولین حضور کمدین سیسیلی استرانگ در نیویورک روی صحنه. و یک نمایشگاه بلندپروازانه سه قسمتی توسط هنرمند آرژانتینی توماس ساراچنو. علاوه بر این، شید یکی از اولین مؤسسات هنری بود که پس از تعطیلی همه‌گیر نیویورک بازگشایی شد. دکتروف در مصاحبه ای گفت: و موسسه موفق شد باقیمانده هزینه های ساختمان خود – 135 میلیون دلار – را در طول بحران کرونا افزایش دهد.

دکتروف گفت: «ما هنوز در حال یادگیری هستیم. “ما شروع به درک مدل کرده ایم. من دلگرم هستم، اما این بدان معنا نیست که برآمدگی ها و کبودی های معمولی در راه اندازی وجود ندارد. فکر می کنم در طول زمان فوق العاده موفق خواهیم بود.”

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

تماس با ما