طول رانندگی تا لبه کیهان چقدر است؟

لبه قابل مشاهده جهان حدود 270,000,000,000,000,000,000,000 مایل دورتر است.

اگر با سرعت ثابت 65 مایل در ساعت رانندگی کنید، 480,000,000,000,000 – یعنی 4.8 × 10¹7 – سال طول می کشد تا به آنجا برسید یا 35 میلیون برابر سن کنونی جهان.

این یک سفر جاده ای خطرناک خواهد بود. منظورم به خاطر مسائل فضایی نیست – ما نگران همه اینها نیستیم – بلکه به این دلیل که رانندگی خود بسیار خطرناک است. در ایالات متحده، یک راننده میانسال به طور متوسط ​​در هر 100 میلیون مایل رانندگی دچار یک تصادف مرگبار می شود. اگر کسی بزرگراهی خارج از منظومه شمسی بسازد، اکثر رانندگان از کمربند سیارک ها عبور نمی کنند. رانندگان کامیون که عادت به رانندگی مسافت های طولانی در بزرگراه ها دارند، نرخ تصادف در هر مایل کمتر از سایر رانندگان دارند، اما هنوز بعید است که به مشتری برسند.

بر اساس نرخ تصادفات کشوری، احتمال اینکه راننده ای 46 میلیارد سال نوری را بدون تصادف طی کند، حدود 1 در 10101015 خواهد بود. این تقریباً برابر است با احتمال اینکه یک میمون با ماشین تحریر تمام کتابخانه کنگره را بدون اشتباه تایپی 50 بار متوالی تایپ کند.. شما یک ماشین خودران یا حداقل یک ماشین با یکی از آن آلارم هایی می خواهید که اگر از خط خود خارج شوید به شما هشدار می دهند.

این سفر سوخت زیادی می برد. با سرعت 33 مایل در هر گالن، برای رسیدن به لبه کیهان، کره ای از بنزین به اندازه ماه لازم است. (از سال 2021، فضاپیمای نیوهورایزنز ناسا حدود پنج میلیارد مایل را با بودجه ای در حدود 850 میلیون دلار طی کرده است که به 17 سنت در هر مایل می رسد – تقریباً مشابه هزینه گاز و تنقلات در یک سفر جاده ای.) شما حدود 30 کوئینتیلیون تعویض روغن انجام می دهید که به یک ظرف روغن موتور به حجم اقیانوس منجمد شمالی نیاز دارد. (یک توصیه قدیمی می گوید که شما باید روغن خود را هر 3000 مایل عوض کنید، اما اکثر کارشناسان خودرو موافق هستند که این یک افسانه است – موتورهای بنزینی مدرن به راحتی می توانند دو یا سه برابر فاصله بین تعویض را طی کنند.)

همچنین به 10¹7 تن تنقلات نیاز دارید. امیدواریم مناطق استراحت بین کهکشانی زیادی وجود داشته باشد، یا اینکه تنه شما بسیار پر خواهد بود.

رانندگی بسیار طولانی خواهد بود و مناظر به هیچ وجه تغییر نخواهد کرد. بسیاری از ستارگان قابل مشاهده حتی قبل از خروج شما از کهکشان راه شیری خواهند سوخت. اگر می‌خواهید یک ستاره با دمای اتاق را لمس کنید، پیشنهاد می‌کنم مسیری را طراحی کنید که شما را از Kepler-1606 بگذراند. 2800 سال نوری از ما فاصله دارد، بنابراین وقتی بعد از 30 میلیارد سال از کنار آن عبور می کنید، تا دمای اتاق راحت خنک می شود. در حال حاضر یک سیاره دارد، اگرچه احتمالاً تا زمانی که شما به آنجا برسید، آن را بلعیده اید.

وقتی ستاره ها سوختند، باید منبع سرگرمی جدیدی پیدا کنید. حتی اگر هر کتاب صوتی ضبط شده و هر قسمت از هر پادکست را بیاورید، حتی تا لبه منظومه شمسی دوام نمی آورد.

رابین دانبار، انسان شناس بریتانیایی، به طور مشهور پیشنهاد می کند که یک انسان متوسط ​​حدود 150 رابطه اجتماعی را حفظ می کند. تعداد کل انسان هایی که تا به حال زندگی کرده اند حدود 100 میلیارد نفر است. یک سفر جاده ای 10¹7 ساله به اندازه کافی طولانی است تا زندگی هر یک از آن افراد را در زمان واقعی – در نوعی مستند بدون ویرایش – و سپس دوباره تماشا کنید. هر یک از آن مستندها 150 بار، هر بار با یک تراک تفسیری متفاوت توسط 150 نفری که این موضوع را بهتر می دانستند.

زمانی که تماشای این مستند کامل از دیدگاه انسان را به پایان رسانده بودید، هنوز کمتر از 1 درصد راه را تا لبه کیهان خواهید داشت، بنابراین زمان زیادی برای تماشای مجدد کل پروژه – زندگی هر انسان دارید. با تمام 150 تراک تفسیر – 100 بار قبل از اینکه بالاخره برسید.

هنگامی که به لبه جهان قابل مشاهده رسیدید، می توانید 4.8 × 1017 سال دیگر را صرف رانندگی به خانه کنید، اما از آنجایی که زمینی برای بازگشت وجود نخواهد داشت – فقط سیاهچاله ها و پوسته های یخ زده ستارگان باقی خواهند ماند. خوب ادامه بده

تا آنجا که می دانیم، لبه جهان قابل مشاهده لبه جهان واقعی نیست. این فقط دورترین جایی است که ما قادر به دیدن آن هستیم، زیرا زمانی برای رسیدن نور از نقاط دورتر فضا به ما وجود نداشته است. دلیلی وجود ندارد که فکر کنیم خود فضا در آن نقطه خاص به پایان می رسد، اما نمی دانیم که چقدر جلوتر می رود. ممکن است برای همیشه ادامه داشته باشد. لبه جهان قابل مشاهده لبه فضا نیست، فقط لبه نقشه است. هیچ راهی وجود ندارد که مطمئن شوید وقتی از آن عبور می کنید چه چیزی پیدا خواهید کرد.

حتما میان وعده های اضافی را بسته بندی کنید.

برگرفته از “چه می شد اگر؟” 2: پاسخ‌های علمی جدی اضافی به سؤالات فرضی پوچ، منتشر شده توسط Riverhead Books، یکی از اعضای Penguin Random House LLC.

Cornelius Mcgrath

درونگرا. قهوه خور. کاوشگر. متخصص تلویزیون بشارت بیکن لاعلاج. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما