(عاکس) برازی کی‌روش کرد کرد کرد کرد کرد، منزیرت رشد نه!

پنج روز پیش بود که از لباس تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2022 قطر رونمایی شد. لباسی که شباهت زیادی به لباس بعد از حاشیه هایش دارد، حالا با مشکل ناهماهنگی بین سازمان ها نیز مواجه شده است.

کمتر از یک هفته تا آغاز جام جهانی 2022 قطر باقی مانده است و در حالی که به نظر می رسید با مراسم رونمایی از لباس تیم ملی، مقدمات آغاز این رقابت ها تقریبا به پایان رسیده است، حالا سایت وزارت فرهنگ و معارف اسلامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که این لباس مورد تایید این وزارتخانه نیست.

(عاکس) برازی کی‌روش کرد کرد کرد کرد کرد، منزیرت رشد نه!

فیلم مراسم رونمایی از تیم ملی فوتبال ایران

در حالی که سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این خبر را با عنوان “تکذیب” منتشر کرده بود، پیش از این گفته شده بود که کارگروهی برای رسیدگی به امور فرهنگی و هنری جام جهانی 2022 قطر تشکیل شده است تا سازمان های مرتبط می توانند تخصص خود را به فدراسیون منتقل کنند.

در همین راستا در زمانی که گمانه زنی ها درباره سرود ملی مطرح شد، رئیس دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و معارف اسلامی وجود و فعال شدن چنین کارگروهی را تایید کرد.

اما به نظر می رسد بیانیه وزارت فرهنگ و معارف اسلامی حاکی از آن است که در انتخاب طرح نهایی لباس تیم ملی فوتبال به نظرات کارشناسان وزارت مد و لباس توجه نشده است.

دبیر کارگروه مد و لباس کیشور در گزارشی که منتشر شد، گفت: این مجموعه بر اساس بحث منتشر شده توسط صاحب برند مربوطه مبنی بر تایید پوشش تیم ملی است. طراحی توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در یکی از روزنامه ها تیم ملی فوتبال هیچ تاییدیه ای برای طرح انتخابی نداشته است.

این اظهارات در حالی مطرح شد که کمیته ساماندهی مد و لباس جوانان، طراحان و داوران متخصص طراحی لباس تیم ملی فوتبال ایران را معرفی کند. پس دلیل این ناهماهنگی چیست؟

(عاکس) برازی کی‌روش کرد کرد کرد کرد کرد، منزیرت رشد نه!

فیلم مراسم رونمایی از تیم ملی فوتبال ایران

مجید ساعدی فر، مالک برندی که طراحی لباس تیم ملی را برعهده دارد، در گفت‌وگویی از تکذیب کمک‌های امروز توسط ارشاد خبر داد، این لباس بررسی شده است.

وی همچنین بر انتخاب لباس تیم ملی بر اساس گروه کوچکی متشکل از نمایندگان ارشاد و فدراسیون فوتبال تاکید کرد.

اما این اظهارات در حالی مطرح شده است که یک طرف پرونده صحبت می کند و این پرونده مورد تایید وزارت آموزش و پرورش قرار نگرفته است. همچنین در مراسم رونمایی از این لباس نمایندگانی از وزارت فرهنگ و معارف اسلامی حضور نداشتند.

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

تماس با ما