علم الهدی با دواو و یقه‌غیری نیمی‌توان سلملا اندیشه‌های را کرد.

علم الهدي گفت: اگر خداي ناکرده جريان انقلاب فکري و فرهنگي در دانشگاه تحت تاثير قرار گيرد، مسئول آن دانشگاه است. همچنین در صورت نقصان در وظایف اساسی در حوزه دانش، مسئولیت آن بر عهده مجلس دانش آموزی است.

رضوی به درخواست ایرنا نماینده و فقیه خراسان گفت: ما نمی توانیم دغدغه های خود را با بحث و جدل حل کنیم، بلکه باید وارد دانشگاه شویم و با یک حرکت سازنده علمی، فکری و فرهنگی مشکلات را حل کنیم.

سید احمد علم الهدی افزود: سطح دانشگاه در حال تغییر و تحول است و هر ساله دانشجویان زیادی وارد دانشگاه یا فارغ التحصیل می شوند. در دانشگاه و با حضور جامعه دانشگاهی می توان تصمیمات سازنده گرفت.

وی با بیان اینکه توسط امام (ره) اجتماع معلمان و تجمع دانش آموزان مرزهای فکری و ترس از نظام و انقلاب تعریف شده است، اظهار داشت: در شرایطی که دشمن مدام در حال حمله و آمدن است. به جلو باید همه و عموم مردم را آماده کرد بیایید در مقابل رقابت استکبار داشته باشیم.

رضوي نماينده فقه خراسان با بيان اينكه بايد براي استقرار مباني ترس و اعتقاد به حاكميت نظام اسلامي در جامعه دانشگاهي اقدام كنيم، اظهار داشت: عدم توجيه، تحليل و معرفت شناسي مباني. نظام و انقلاب در فضای دانشگاه یکی از مشکلاتی است که با آن مواجه هستیم.

وی بیان کرد: اگر خدای ناکرده انقلاب فکری و فرهنگی در دانشگاه ضربه ای خورد، تجمع دانشگاه مسئول آن است. همچنین در صورت نقصان در وظایف اساسی در حوزه دانش، مسئولیت آن بر عهده مجلس دانش آموزی است.

علم الهدي افزود: تفاوت نظام عقيدتي با ساير نظام هاي حكومتي اين است كه نظام غير ايدئولوژيك اساسي براي ترس ندارد، بلكه نظام اسلامي در فكر، خوف و اعتقاد بر اساس ايدئولوژي است.

رضوي نماينده فقيه در خراسان با بيان اينكه متأسفانه مبناي نظام فكري در جامعه دانشگاهي روشن و اجرا نشده است، افزود: در عرصه زندگي زمامداري واحدي وجود ندارد و نبايد در نظر گرفت. هر کس به عنوان یک حاکم جز او.» ما مشرکیم اگر حاکمیت را به غیر خدا بدهیم. چند سال پیش یک گروه سیاسی خود را «مسلمان لیبرال دموکرات» نامید، در حالی که این به معنای مسلمان مشرک نیز هست.

علم الحدی با اشاره به اینکه در عالم توحید، حاکمیت حق الله است، افزود: در غیبت امام، ولایت صالحان ادامه دارد و مظهر حاکمیت خداوند و اساس است. نظام اسلامی».

و با بیان اینکه حکومت اسلامی و اصول عملی و رفتاری که مورد سفارش خداوند است نیز باید اجرا شود. من با حکومت اسلامی مشکل دارم. در حالی که شناخت مبانی اسلام مهم است و اسلام برای حکومت باید قوانین خود را اجرا کند.

امام جمعه مشاهد فرمودند: اگر اساس نظام عقیدتی برای مردم موجه نباشد، طبیعی است که با هر قانون و شرع واجب مخالفت شود. اگر مبانی نظام در دانشگاه مستقر شود، جامعه را تحت تأثیر قرار می دهد.

دوره دانش افزایی و توانمندسازی معلمان کیشور از 13 شهریور در مشهد آغاز شده و تا 21 شهریور ادامه دارد.

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

تماس با ما