فشارسنج فناوری آبی 23

رتبه بندی کلی

ستون ها

مقایسه ای

برگه رتبه‌بندی کلی عملکرد اقتصادهای مورد بررسی را نسبت به یکدیگر نشان می‌دهد و مجموع امتیازات ایجاد شده در چهار ستون زیر را نشان می‌دهد: محیط زیست اقیانوسی، فعالیت دریایی، نوآوری فناوری، و سیاست و مقررات.

این ستون هر کشور را بر اساس میزان آلودگی آب های دریایی، تلاش های بازیافت پلاستیک، انتشار CO2 فعالیت های دریایی (نسبت به اندازه اقتصاد آن) و تغییر اخیر در انتشار کل رتبه بندی می کند.

این ستون هر کشور را بر اساس پایداری فعالیت‌های دریایی خود از جمله کشتی‌رانی، ماهیگیری و مناطق حفاظت‌شده رتبه‌بندی می‌کند.

این ستون هر کشور را بر اساس سهم آن در تحقیق و توسعه فناوری پایدار اقیانوسی، از جمله هزینه‌ها، ثبت اختراعات و استارت‌آپ‌ها رتبه‌بندی می‌کند.

این ستون هر کشور را بر اساس موضع خود در مورد سیاست ها و مقررات مربوط به پایداری اقیانوس، از جمله سیاست های سطح ملی، مالیات ها، هزینه ها، و یارانه ها و اجرای قوانین بین المللی دریایی رتبه بندی می کند.

کشور را انتخاب کنید

کشور را انتخاب کنید

به روزنامه نگاری فناوری که مهم است دسترسی پیدا کنید.

MIT Technology Review گزارشات عمیقی را در مورد امروزی ترین بررسی فناوری MIT ارائه می دهد تا گزارش عمیقی را در مورد مهم ترین فن آوری های امروزی ارائه دهد تا شما را برای آنچه در آینده در راه است آماده کند.

امروز مشترک شوید

بازگشت

کارشناسان

MIT Technology Review Insights از افراد زیر برای وقت، دیدگاه و بینش‌هایشان تشکر می‌کند:

 • والری آمانت، مدیر ارتباطات، The SeaCleaners
 • شارلوت دو فونتوبر، رهبر جهانی اقتصاد آبی، گروه بانک جهانی

 • ایان فالکونر، بنیانگذار فیلامنتز

 • بن فیتزجرالد، مدیر عامل CoreMarine

 • ملیسا گاروی، مدیر جهانی حفاظت از اقیانوس، سازمان حفاظت از طبیعت

 • مایکل هادفیلد، استاد بازنشسته، محقق اصلی، آزمایشگاه دریایی کوالو، دانشگاه هاوایی در مانوآ

 • تاکشی کاوانو، مدیر اجرایی آژانس علوم و فن آوری دریایی-زمینی ژاپن

 • کاترین متیوز، دانشمند ارشد، اوشن

 • الکس راجرز، مدیر علمی، REV Ocean

 • اویس سرمد، معاون دبیر اجرایی کنوانسیون چارچوب سازمان ملل متحد در مورد تغییرات اقلیمی

 • تیری سنچال، مدیر عامل امور مالی Impact

 • جیوتیکا ویرمانی، مدیر اجرایی موسسه اقیانوس اشمیت

 • لوسی وودال، دانشیار زیست شناسی دریایی، دانشگاه آکسفورد، و دانشمند اصلی در نکتون

بازگشت

در باره

روش شناسی: فشارسنج فناوری آبی 2022/23

اکنون در دومین سال خود، بارومتر فناوری آبی ارزیابی و رتبه بندی می کند که چگونه هر یک از بزرگترین اقتصادهای دریایی جهان، فناوری های آبی (دریایی محور) را ترویج و توسعه می دهند که به معکوس کردن تأثیر تغییرات آب و هوا بر اکوسیستم های اقیانوسی کمک می کند، و چگونه آنها بر پایه اقیانوس ها اعمال نفوذ می کنند. منابعی برای کاهش گازهای گلخانه ای و سایر اثرات تغییرات آب و هوایی.

برای ایجاد این شاخص، MIT Technology Review Insights 20 شاخص داده کمی و کیفی را برای 66 کشور و منطقه دارای خطوط ساحلی و اقتصاد دریایی گردآوری کرد. این شامل تجزیه و تحلیل مجموعه داده های انتخاب شده و مصاحبه های تحقیقاتی اولیه با نوآوران جهانی فناوری آبی، سیاست گذاران و سازمان های بین المللی پایداری اقیانوس بود. از طریق تجزیه و تحلیل روند، تحقیق، و یک فرآیند بررسی همتا مشورتی با چندین متخصص موضوع، مفروضات وزن دهی برای تعیین اهمیت نسبی تأثیر هر شاخص بر رهبری فناوری آبی یک کشور تعیین شد.

این شاخص‌ها چگونگی تأثیر صنایع اقتصادی و دریایی هر کشور یا قلمرو بر محیط دریایی آن و سرعت توسعه و بکارگیری فناوری‌هایی را که به بهبود نتایج سلامت اقیانوس‌ها کمک می‌کند، اندازه‌گیری می‌کنند. عوامل پایبندی به سیاست و مقررات، به ویژه رعایت معاهدات بین المللی در مورد ماهیگیری و قوانین حفاظت از دریا در نظر گرفته شد.

شاخص ها در چهار ستون سازماندهی شده اند که معیارها را حول یک موضوع پایداری ارزیابی می کنند. هر شاخص از 1 تا 10 امتیاز می گیرد (10 بهترین عملکرد است) و برای سهم آن در ستون مربوطه وزن می شود. هر ستون برای تعیین اهمیت آن در نمره کلی وزن می شود. از آنجایی که این تلاش‌های تحقیقاتی بر روی کشورهای توسعه‌دهنده فناوری آبی برای ارتقای سلامت اقیانوس‌ها متمرکز است، ستون فناوری با 50 درصد امتیاز کلی بالاترین رتبه را دارد.

چهار ستون فشارسنج فناوری آبی عبارتند از:

انتشار کربن ناشی از فعالیت های دریایی و رشد نسبی آنها. معیارهای این ستون همچنین تلاش های هر کشور برای کاهش آلودگی اقیانوس ها و افزایش سلامت اکوسیستم اقیانوس ها را ارزیابی می کند.

تلاش برای ترویج فعالیت های ماهیگیری پایدار و افزایش و حفظ مناطق حفاظت شده دریایی.

پیشرفت در تقویت توسعه فناوری های اقیانوسی پایدار در چندین زمینه مرتبط:

 • امتیازات نوآوری پاک را از شاخص آینده سبز 2022 مرورگر فناوری MIT Technology Review Insights دریافت کنید.
 • مجموعه ای از ثبت اختراعات مرتبط با حوزه دریایی و استارت آپ های فناوری.
 • ارزیابی استفاده هر اقتصاد از فناوری‌ها و فرآیندهای مبتنی بر فناوری که پایداری اقیانوس‌ها را تسهیل می‌کند.

تعهد به امضا و اجرای معاهدات بین المللی برای ارتقای پایداری اقیانوس ها و اجرای ماهیگیری پایدار.

درباره ما

MIT Technology Review در سال 1899 در موسسه فناوری ماساچوست تأسیس شد. MIT Technology Review Insights بخش انتشار سفارشی MIT Technology Review است. ما تحقیقات و تجزیه و تحلیل کیفی و کمی را در سراسر جهان انجام می دهیم و محتوای متنوعی از جمله مقالات، گزارش ها، اینفوگرافیک ها، ویدیوها و پادکست ها را منتشر می کنیم.

اگر نظر یا سوالی دارید، لطفا در تماس باشید.

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

تماس با ما