لغو قوانینی که افراد مبتلا به اچ آی وی ایدز را هدف قرار می دهد، زندگی را نجات می دهد

وینی بیانیما، مدیر اجرایی UNAIDS، گفت: «تنها دلیلی که مردم هنوز بر اثر ایدز می‌میرند، نابرابری‌های موجود در جامعه است و همه این‌ها با هم جمع می‌شوند تا آنها را بیشتر در معرض خطر قرار دهند.» “قوانین جرم انگاری مردم را از درمان نجات بخش دور می کند و باید حذف شوند.”

روز بدون تبعیض که در 1 مارس گرامیداشت می‌شود، با هدف تأکید بر این موضوع است که چگونه مردم می‌توانند در مورد شمول، شفقت، صلح و جنبشی برای تغییر آگاه شوند و آن را ترویج کنند. موضوع 2023 – نجات جان ها: جرم زدایی – به تأثیر مثبت بر سلامت و نتایج زندگی اشاره می کند که قوانین تبعیض آمیز و تنبیهی حذف شوند.

غلبه بر موانع قانونی

علیرغم اصلاحات و دستاوردهای اخیر در همه مناطق، او گفت که جهان در مسیر رسیدن به هدف تعیین شده در سال 2021 نیست: اطمینان حاصل شود که کمتر از 10 درصد کشورها دارای محیط های قانونی و سیاسی تنبیهی هستند که موانعی برای دسترسی به خدمات HIV ایجاد می کند.

سازمان ملل متحد در حال مبارزه برای پایان دادن به گزارش های ایدز مبنی بر قرار گرفتن در معرض، عدم افشا یا انتقال HIV است. جرم انگاری شده است در 134 کشور گزارشگر در سال 2021. در 153 کشور، حداقل یک جنبه از کار جنسی غیر قانونی است فعالیت‌های جنسی همجنس‌گرای توافقی در 67 کشور خلاف قانون هستند و 20 کشور گزارش دهنده جرم و/یا تحت پیگرد قانونی قرار گرفته اند افراد ترنسجندرUNAIDS گفت.

علاوه بر این، 48 کشور هنوز محدودیت هایی را برای ورود افراد مبتلا به HIV به قلمرو خود اعمال می کنند، در حالی که 53 کشور گزارش می دهند که برای فعالیت هایی از گرفتن گواهی ازدواج گرفته تا انجام برخی مشاغل خاص، نیاز به آزمایش اچ آی وی اجباری دارند. رضایت والدین برای نوجوانان برای دسترسی به آزمایش HIV در 106 کشور مورد نیاز است.

این قبیل قوانین و تحریم ها هنجارهای بین المللی حقوق بشر را نقض می کند و انگ و تبعیض علیه جمعیت هایی که از قبل به حاشیه رانده شده اند، خانم. بیانیما گفت.

پایان دادن به بی عدالتی اجتماعی

او گفت: «در سطح کشور، لغو قوانین کیفری که مردم را از پیشگیری و درمان HIV دور می‌کند، حیاتی است.

تحقیقات در جنوب صحرای آفریقا نشان می دهد که شیوع HIV در میان مردانی که با مردان رابطه جنسی دارند، بوده است در کشورهایی که فعالیت جنسی همجنس گرایان را جرم انگاری می کنند، پنج برابر بیشتر است او گفت در مقایسه با کسانی که این کار را نمی کنند. شیوع اچ‌آی‌وی در کشورهایی که اخیراً در آن‌ها پیگرد قانونی داشته‌اند، 12 برابر بیشتر شده است.

به طور مشابه، جرم انگاری کار جنسی هر دو را افزایش می دهد خطر کارگران جنسی ابتلا به HIV و آسیب پذیری آنها در برابر خشونت انجام شده توسط مشتریان، پلیس و سایر اشخاص ثالث.

او گفت: “اچ آی وی یک بیماری است، اما بیشتر یک بی عدالتی اجتماعی است.” “این است ناشی از نابرابری در جامعه. اینها چیزهایی نیستند که بدون اجماع در جامعه اتفاق بیفتند، بنابراین ما به همه نیاز داریم.»

شواهد نشان می دهد که جرم زدایی از مصرف و نگهداری مواد مخدر برای استفاده شخصی می تواند به طور قابل توجهی کاهش بروز HIV در میان افرادی که تزریق کننده مواد مخدر هستند. تلاش های مرتبط شامل دسترسی بیشتر به خدمات کاهش آسیب است.

او گفت: «اگر بخواهیم تا سال 2030 به ایدز به عنوان یک تهدید سلامت عمومی پایان دهیم، اصلاح قانون بسیار مهم است.

تست اچ آی وی یک زن جوان در خانه اش در نجامنا، پایتخت چاد منفی شد.

تست اچ آی وی یک زن جوان در خانه اش در نجامنا، پایتخت چاد منفی شد.

اهداف واقع بینانه

او با ذکر نمونه هایی از داستان های موفقیت قضایی توضیح داد که اهداف جاه طلبانه هستند، اما غیرممکن نیستند. در سال 2022، بلژیک و استرالیا قوانین جرم انگاری را حذف کردند کار جنسی، زیمبابوه قرار گرفتن در معرض، عدم افشا و انتقال اچ آی وی جرم زدایی شده استو جمهوری آفریقای مرکزی دامنه قوانین کیفری HIV خود را کاهش داد.

او با اشاره به نمونه های دیگر گفت آنتیگوا و باربودا، سنت. کیتس و نویس، سنگاپور و باربادوس دارند قوانین قدیمی استعماری را لغو کرد جرم انگاری فعالیت جنسی همجنسگرایان کویت قانونی را لغو کرد که افراد تراجنسیتی را هدف قرار می داد، در حالی که نیوزلند محدودیت های سفر مربوط به HIV را حذف کرد.

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

تماس با ما