لیگ قهرمانان اروپا ادین ژکو و هنریک مخیتاریان پس از بازی اول نیمه نهایی، 2 0 اینترمیلان را از میلان برتری دادند اخبار فوتبال

اینترمیلان زودهنگام بر آث میلان غلبه کرد و در بازی اول دربی نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا در روز چهارشنبه با نتیجه 2-0 پیروز شد و نراتزوری را در آستانه بازگشت به رویداد نمایشی فوتبال اروپا برای اولین بار از سال 2010 قرار داد. ادین جکو و هنریک مخیتاریان در سه دقیقه دو گل به ثمر رساند تا اینتر را محکم در اختیار بگیرد و تیم میهمان می توانست در عملکرد برتر نیمه اول بازی های بیشتری اضافه کند.

سیمونه اینزاگی، سرمربی اینتر گفت: “نیمه اول فوق العاده ای داشتیم، امتیاز بازی نزدیک تر از چیزی بود که باید باشد.” “بچه ها در مدیریت چنین مسابقه احساسی واقعا عالی بودند.

“ما باید همینطور ادامه دهیم. ما می دانیم که تنها یک قدم با رویایی که از اوت تا امروز به آن باور داشتیم فاصله داریم.”

بازی برگشت روز سه‌شنبه برگزار می‌شود که مطمئناً یک شب ویژه اروپایی دیگر در سن سیرو خواهد بود. برنده با رئال مادرید یا منچسترسیتی روبرو خواهد شد که بازی رفت خود را 1-1 مساوی کردند. من تیمم را می شناسم، بازیکنانم را می شناسم، می دانم که می توانیم بهتر کار کنیم. من می دانم که اینتر تیم بسیار قدرتمندی است، اما ما هم کمتر از این نیستیم.” استفانو پیولی سرمربی میلان گفت. از نظر ذهنی شب سختی برای هر دو تیم خواهد بود، آخرین فرصت برای صعود به فینال.

ما این شانس را داریم که آنها را در سختی قرار دهیم، گل بزنیم، تلاش کنیم این را به مسیر درست برگردانیم… ما باید هر چه داریم – استعداد و قلب – بدهیم تا شرایطی را که سخت شده اما غیرممکن نیست، برگردانیم. ”

میلان مهاجم کلیدی رافائل لئو را که به طور کامل از آسیب دیدگی ران خود در آخر هفته بهبود نیافته بود غایب بود. جو الکتریکی در سن سیرو برای نیمه نهایی که در ایتالیا “یورودربی” نامیده شده بود وجود داشت.

این دو باشگاه 20 سال پیش در چهار آخرین بار در لیگ قهرمانان اروپا به مصاف هم رفتند – میلان با گل های خارج از خانه پیروز شد و یوونتوس را در فینال شکست داد و ششمین عنوان از هفت عنوان قهرمانی خود را شکست داد. چند تن از اعضای آن تیم ها از سال 2003 به همراه نواک جوکوویچ تنیس باز که از طرفداران میلان است، در جایگاه ها حضور داشتند.

انتظار می‌رفت که بازی کم‌کم و فشرده باشد، اما اینتر در دقیقه هشتم به برتری رسید. هاکان چالهان اوغلو در یک کرنر از سمت چپ شلاق زد و جکو موفق شد از مقابل داویده کالابریا عبور کند و یک ضربه والی را به گوشه بالا سمت راست بزند.

و اینتر تنها سه دقیقه بعد برتری خود را دو برابر کرد. پاس کوتاه فدریکو دیمارکو توسط لائوتارو مارتینز عاقلانه برای مخیتاریان رها شد تا مایک میگنان را بالای سر ببرد. میلان در 6 بازی قبلی خود در لیگ قهرمانان فقط یک گل دریافت کرده بود.

به طرز باورنکردنی، اینتر پنج دقیقه بعد تقریباً گل سوم را به ثمر رساند، اما تلاش از راه دور چالهان اوغلو از تیرک دروازه درست خارج شد. بازیکنان میلان شوکه شده بودند اما در نهایت توانستند خود را جمع و جور کنند و اولین تلاش خود را روی دروازه در نیم ساعت انجام دادند اما کالابریا به تور کناری برخورد کرد.

چند ثانیه بعد، اینتر به دلیل خطای سیمون کیار روی مارتینز یک پنالتی اعلام کرد، اما داور پس از بررسی این اتفاق در مانیتور کنار زمین، تصمیم خود را لغو کرد. میلان بعد از استراحت پیشرفت کرد و تا آخر پر از هوادارانش در دریایی از قرمز و سیاه شوت می زد.

براهیم دیاز در اوایل تیر از سمت چپ به بیرون پیچید اما لحظاتی بعد اینتر تقریباً از دید خارج شد. هیچ کس الساندرو باستونی را نبست و او توپ را به جکو فرستاد، اما ماگنان به نوعی توانست ضربه را با پای خود دفع کند. روسونری باید در دقیقه 63 یک ضربه را به عقب بر می داشت، اما تلاش ساندرو تونالی از تیرک سمت چپ خارج شد.

در دور قبل، اینتر در پرتغال 2-0 بنفیکا را شکست داد و در سن سیرو با تساوی 3-3 بازی کرد. اینزاگی گفت: “این واضح است که یک دربی است، بنابراین احساسی تر است.” بچه‌ها می‌دانند که باید دقیقاً همان کاری را که مقابل بنفیکا انجام دادیم انجام دهیم: به مدیریت بازی فکر نکنیم، بلکه بازی خودمان را انجام دهیم، با کیفیتی که در زمین نشان داده‌ایم.»

window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v5.0&appId=2512656768957663&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v10.0&appId=1911135012435337&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

تماس با ما