مقامات فرانسوی قصد دارند به نهنگ‌های بلوگا مبتلا به سوءتغذیه در رود سن ویتامین بدهند

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور: اصلاح شده:

مقامات فرانسوی روز شنبه در حال برنامه ریزی برای دادن ویتامین به نهنگ بلوگا بودند که از رودخانه سن شنا می کرد، زیرا آنها برای نجات ستاسیان دچار سوءتغذیه که از غذا خودداری می کردند، مسابقه می دادند.

نهنگ ظاهراً کم وزن اولین بار روز سه شنبه در رودخانه ای که از پاریس به کانال مانش می گذرد مشاهده شد. روز شنبه این هواپیما به حدود 70 کیلومتری (44 مایلی) شمال پایتخت فرانسه رسید.

ایزابل دورلیات پوزت، یکی از مقامات ارشد پلیس در بخش Eure در نرماندی، که بر عملیات نجات نظارت می کند، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “این کاملاً لاغر است و به نظر می رسد در خوردن مشکل دارد.”

او گفت که امدادگران سعی کرده بودند به آن شاه ماهی یخ زده و سپس ماهی قزل آلای زنده بخورند، اما به نظر نمی رسید که او هم قبول کند. وی گفت: امید است تزریق ویتامین به حیوان اشتهای آن را تحریک کند.

او گفت که مقامات در حال تصمیم گیری بودند که آیا حیوان را در آبراه نگه دارند تا بتواند اشتهای خود را بازیابد یا آن را به سمت دریا هدایت کند و افزود که هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

او گفت که لکه های کوچکی روی پوست رنگ پریده او ظاهر شده است، اما دانشمندان هنوز مشخص نکرده اند که آیا این یک اتفاق طبیعی است به دلیل آب شیرین یا نشانه هایی از مشکلات سلامتی.

روز جمعه، جرارد ماوگر از انجمن گفتگوی دریایی GECC به خبرگزاری فرانسه گفت که علیرغم اینکه یک پستاندار بسیار اجتماعی است، “به نظر می رسد مانند دیروز رفتار می کند. به نظر می رسد بسیار ناهموار است. فقط برای مدت کوتاهی به سطح می آید و به دنبال آن غواصی های طولانی انجام می شود.”

بر اساس ضبط‌های سونار، تعداد کمی از نهنگ‌ها و جیک‌ها و سرعت‌هایی که نهنگ‌ها به آن‌ها شناخته شده‌اند، منتشر می‌کرد که نگرانی‌های بیشتری را در مورد سلامتی حیوان ایجاد می‌کرد.

مشاهده نادر

بلوگاها معمولاً فقط در آبهای سرد قطب شمال یافت می شوند، و در حالی که در پاییز به سمت جنوب مهاجرت می کنند تا به شکل یخ تغذیه کنند، به ندرت تا این حد جسارت می کنند.

طول یک فرد بالغ می تواند به چهار متر (13 فوت) برسد.

از سال 1948، زمانی که یک ماهیگیر در مصب رودخانه لوار یکی را در تورهای خود پیدا کرد، این دومین بار است که در یک رودخانه فرانسه مشاهده می شود.

این مشاهده تنها چند ماه پس از آن رخ می دهد که یک نهنگ قاتل – که به نام اورکا نیز شناخته می شود، اما از نظر فنی بخشی از خانواده دلفین ها است – در رود سن گیر افتاد و بعداً در اواخر ماه مه بین لو هاور و روئن مرده پیدا شد.

کالبد شکافی نشان داد که این حیوان که بیش از چهار متر طول دارد، احتمالاً پس از ناتوانی در تغذیه دچار خستگی شده است، اگرچه مقامات گفتند که گلوله‌ای را نیز در قاعده جمجمه آن کشف کرده‌اند – اگرچه هنوز مشخص نیست که زخم وجود داشته باشد. در مرگ او نقش داشته است.

(AFP)

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

تماس با ما