& من مواد مصرف کردم تا بفهمم چرا دیگران معتاد هستند!&

من نمی دانم چه کسی این بسته های هروئین را داخل دیوار پنهان کرده است. وقتی در بلوار مشهد از لبه دیوار رد می شدم، ناگهان چشمم به هروئین آجری افتاد و…

به گزارش خراسان، اینها بخشی از اظهارات پسر 16 ساله ای است که در عملیات هماهنگ نیروهای انتظامی در مشهد به اتهام توزیع مواد مخدر صنعتی به همراه راننده 32 ساله یک دستگاه خودرو دستگیر شدند. ماشین.

این جوان که به احتمال زیاد توسط مجرمان با مواد افیونی مصرف شده بود و زندگی پرمخاطبی دارد به مشاور و مددکار اجتماعی کلانتری مشهد درباره ماجرای خود گفت: پدرم اعتیاد صنعتی به مواد مخدر داشت و مدام شیشه و کریستال مصرف می کرد. اما او توان پرداخت هزینه های اعتیادش را نداشت.» مطمئن باشید که او بیکار است و کسی او را به دولت نمی برد. در این شرایط مادرم مجبور شد برای تامین مخارج زندگی و تحصیل من در خانه های مردم کار کند اما درآمد او کفاف زندگی ام را نمی داد و به همین دلیل پدرم برای تامین هزینه خرید مواد مخدر دست به سرقت زد.

اموال مردم را از باغ و ویلا می دزدید و به فقرا می فروخت و با ما کاری نداشت. وقتی این روزهای سخت را با چشمانم تماشا می کردم بیشتر کنجکاو شدم که مواد مخدر مصرف کنم تا بفهمم چرا دیگران معتاد هستند!

اولین بار در هفت سالگی و کلاس اول دبستان سیگار کشیدم اما در آن زمان چیزی نمی فهمیدم و به همین دلیل سیگار را ترک کردم. خواهر بزرگم ازدواج کرد و به زندگی خودش ادامه داد اما یکی از خواهرهای دیگرم هنوز مجرد است و در کنار من زندگی می کند.

خلاصه تا هفته کلاس درس خواندم اما بعد به این فکر افتادم که در بازار کار کنم و درآمدم را به مادر و خواهرم بدهم. همان موقع بود که مدرسه را رها کردم و مشغول دوخت لحاف شدم. من هر هفته حقوقم را به خانواده ام می دادم و فقط پول را برای خرج خودم نگه می داشتم تا اینکه دوباره با وسوسه دوستانم سیگار کشیدن را شروع کردم و در سیگار استفاده کردم.

خیلی زود «سیگاری» شدم و دود مصرف کردم، به طوری که بعد از مدتی روزی سه پاکت سیگار می کشیدم و بیشتر درآمدم را صرف خرید سیگار، حشیش و دود می کردم. چیزی برای خانواده باقی نمانده است.

در همین روزها بود که پدرم به جرم سرقت توسط پلیس دستگیر و روانه زندان شد. حدود دو سال پیش که پدرم به زندان رفت، سختی‌های مادرم هم بیشتر شد، چون حتی با وجود بیماری مجبور بود برای گذران زندگی کار کند.

در آن زمان با جوانی آشنا شدم که ماشین سواری داشت و گاهی مرا سوار می کرد تا با هم رانندگی کنیم، اما از 26 بسته هروئینی که از من کشف شد، اطلاعی ندارم! آنها را پشت آجرهای دیوار بلوار پیدا کردم و سپس توسط ماموران پلیس دستگیر شدم و …

در ادامه تحقیقات از مرد جوان یک گوشی تلفن همراه به سرقت رفت و از راننده جوان یک گوشی موبایل گران قیمت با سابقه سرقت کشف شد که احتمال می رود در پرونده یک فروشنده مواد مخدر توسط سارقان کشف شده باشد. اهمیت و حساسیت موضوع و با صدور دستور ویژه از سوی گروهبان امیررضا اکسیک (رئیس کلانتری مشهد) تحقیقات تخصصی توسط نیروهای مجرب اطلاعاتی و اطلاعاتی کلانتری به منظور کشف ریشه این پرونده و نوجوان 16 ساله نیز برای مشاوره و شناسایی روانشناختی آماده است دایره کمک متقابل ایجاد شد.

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

تماس با ما