نجات SDGs مجمع عمومی & لیست کارهای جهانی& را برجسته می کند

2022 لحظه SDGکه سالانه 17 هدف جهانی مورد توافق کشورها در دسامبر 2015 را مورد توجه قرار می دهد، در حالی اتفاق افتاد که جهان با یک بحران عمیق هزینه زندگی در پس زمینه جنگ اوکراین و همه گیری کووید-19، که توسعه را متوقف کرده است، مواجه است. به خصوص در کشورهای کم درآمد.

آنتونیو گوترش به رهبران جهان گفت: «جهان فهرست طولانی‌ای برای انجام دادن دارد.

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، در لحظه SDG Moment 2022 سخنرانی می کند.

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، در لحظه SDG Moment 2022 سخنرانی می کند.

لحظه ای با خطر بزرگ

با اذعان به “لحظه خطر بزرگ” کنونی برای جهان ما – که مشخصه آن درگیری ها، فاجعه آب و هوایی، تقسیم بندی، بیکاری، آوارگی گسترده و چالش های دیگر است – آقای. گوترش گفت که اگرچه “وسوسه انگیز” بود که اولویت های بلندمدت را کنار بگذاریم، اما توسعه نمی تواند منتظر بماند.

“آموزش فرزندان ما نمی تواند صبر کند. مشاغل آبرومند نمی توانند صبر کنند. برابری کامل برای زنان و دختران نمی تواند صبر کند. وی با تاکید بر اینکه در همه این حوزه‌ها، جوانان و نسل‌های آینده خواستار اقدام هستند، تاکید کرد: مراقبت‌های جامع بهداشتی، اقدامات اقلیمی معنادار، حفاظت از تنوع زیستی – اینها را نمی‌توان برای فردا گذاشت.

ما نمی توانیم آنها را ناامید کنیم. این لحظه قطعی است… خطراتی که ما با آن روبرو هستیم با یک جهان متحد برابری نمی کند… بیایید جهان خود را به مسیر درست برگردانیم”، دبیرکل سازمان ملل از رهبران جهان خواست.

Csaba Kőrösi، رئیس هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، در لحظه SDG Moment 2022 سخنرانی می کند.

Csaba Kőrösi، رئیس هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، در لحظه SDG Moment 2022 سخنرانی می کند.

راه حل ها در دست است

رئیس مجمع عمومی، Csaba Kőrösi، این سخنان را تکرار کرد. سخنان گوترش و گفت که به موقع و بیش از هر زمان دیگری ضروری است که “خودمان را وقف مجدد اهداف توسعه پایدار” کنیم، زیرا جهان عقب مانده است.

همه‌گیری یک کارت پستال از آینده بود، آینده‌ای تاریک از بحران‌های درهم تنیده جهانی. یکی که می خواهیم از آن اجتناب کنیم و می توانیم از آن اجتناب کنیم. ما اکنون باید سرعت از دست رفته به دلیل بیماری همه گیر و انفعال خود را دوباره به دست آوریم. راه حل ها در دست است.»

آقای. کوروسی افزود که زمان آن فرا رسیده است که در مورد نجات جهان، با تمام عواقب خوشایند و ناخوشایندی که به دنبال دارد، “جدی بگیریم” و از کشورهای عضو سازمان ملل خواست تا به وعده های داده شده عمل کنند.

نمای گسترده ای از پیش بینی ها در سالن مجمع عمومی به عنوان نخست وزیر میا آمور موتلی (روی صفحه) از باربادوس و رئیس مشترک SDG Advocate، به لحظه SDG 2022 می پردازد.

نمای گسترده ای از پیش بینی ها در سالن مجمع عمومی به عنوان نخست وزیر میا آمور موتلی (روی صفحه) از باربادوس و رئیس مشترک SDG Advocate، به لحظه SDG 2022 می پردازد.

فراخوانی برای کودکان

میا موتلی، نخست وزیر باربادوس و قهرمان محیط زیست سازمان ملل متحد، با در دست داشتن پلاکاردی از 17 هدف توسعه پایدار در تریبون، به مجمع عمومی یادآور شد که هر یک از اهداف توسعه پایدار چه معنایی از پایان دادن به فقر و دستیابی به برابری جنسیتی تا حفاظت از ما دارد. سیاره.

«دنیایی که تحت تأثیر بحران آب و هوایی قرار دارد، نمی‌تواند آینده‌ای پایدار برای ما فراهم کند. آیا ما آنقدر مغرور هستیم که باور کنیم، همانطور که تاریخ خلاف آن را به ما نشان می دهد، هیچ جوامع شکست خورده و گونه های منقرض شده ای وجود نخواهد داشت؟»، او از رهبران جهان پرسید.

او از کودکان جهان خواست تا در تغییر عادات ما برای پایان دادن به آلودگی و زباله های پلاستیکی “انقلابی را رهبری کنند” و “پای رهبران را به آتش نگه دارند” تا جهان را به مکانی بهتر برای زندگی تبدیل کنیم.

آماندا گورمن (شاعر و فعال) شعری را برای SDG Moment 2022 می خواند

سفیران حسن نیت ملحق می شوند

آماندا گورمن، شاعر، فعال و حامی صندوق کودکان سازمان ملل متحد یونیسف، یکی از آثار الهام بخش خود را با تمرکز بر مسئولیت پذیری رهبران، پایان دادن به فقر و حفاظت از زمین به اشتراک گذاشت.

در همین حال، طرفداران SDG و سوپراستارهای کی پاپ BLACKPINK در یک پیام ویدئویی از جهان دعوت کردند تا اقدامات خاصی برای مقابله با تغییرات آب و هوا و تقویت توسعه پایدار انجام دهند.

BLACKPINK (وکلای دبیر کل) در لحظه SDG 2022

پریانکا چوپرا جوناس، سفیر یونیسف میزبان این رویداد بود. او به اتاق یادآوری کرد که زمان رو به اتمام است، زیرا تقریباً در نیمه راه رسیدن به مهلت 2030 برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار هستیم.

«همه ما شایسته جهانی عادلانه، امن و سالم برای زندگی هستیم. او در مجمع عمومی گفت: حال و آینده در دستان شماست.

سخنان افتتاحیه پریانکا چوپرا جوناس در لحظه SDG | اهداف توسعه پایدار | سازمان ملل

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

تماس با ما