نظر از کارتر تا MTG ایالت هلو چه سقوط کرد

زمانی که جیمی کارتر رئیس جمهور بود، من یک کارمند حقیر در واشنگتن استار بودم. من او را بیشتر از چشم پت اولیفانت، کاریکاتوریست درخشان و گزنده ما دیدم. از آنجایی که کارتر به‌عنوان بی‌نظیر و بداخلاق شناخته می‌شد، اولیفانت رئیس‌جمهور را نسبت به شکنجه‌گرانش – از جمله خرگوش قاتل – کوچک‌تر و کوچک‌تر می‌کرد.

این یک درس اولیه در مورد بی رحمی قدرت رو به کاهش به من آموخت.

چهار دهه بعد، یک آخر هفته برای مصاحبه با کارتر و همسرش، روزالین، در پلینز، گا، همراه با دوستم جری رفشون، که جادوگر رسانه ای کارتر بود، رفتم.

کارتر را دیدم که در مدرسه یکشنبه در کلیسای باپتیست تدریس می کرد که دوستانش در دهه 1970 شروع کردند، پس از اینکه کلیسای اصلی او از ادغام خودداری کرد. برخی در پلینز، با تحقیر نظرات او در مورد ادغام، سعی کردند تجارت بادام زمینی او را تحریم کنند، اما بیشتر آنها بازگشتند. او به رفشون گفت: بهترین بادام زمینی ها را داشتم.

من با رئیس جمهور سابق در حالی که او 93 سالگی خود را با یک کنسرت جشن گرفت، نشستم. او از پیانیست خواست تا «تصور کن» را بنوازد. او با پوشیدن شلوار جین و کمربند با سگک بزرگ “جی سی”، تخت چوبی چهار پوسته ای را که با روزالین در آن خوابیده بود و خودش آن را حک کرده بود به من نشان داد.

آن مرد یک شگفتی بود. نشاسته و عدالت هنوز وجود داشت. آرام نشده بود، خدا را شکر. برای استفاده از توصیف کننده مورد علاقه یکی از پسرانش، او به شدت باقی ماند. او هنوز احساس می کرد که بیل کلینتون و باراک اوباما، جانشینانش از او دور شده بودند.

به عنوان یک رئیس جمهور، نجابت و صداقت کارتر درخشید. او برخلاف کلینتون و اوباما به هالیوود نرفت. از طریق مرکز کارتر، او خستگی ناپذیر برای ریشه کن کردن بیماری هایی مانند کرم گینه و نظارت بر انتخابات در بیش از 100 کشور کار کرد.

او به قدری به صلح اهمیت می‌داد که حتی پیشنهاد داد برای یک رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه با ارزش‌های بسیار متفاوت، دونالد ترامپ، به مأموریت برود تا با کیم جونگ اون در کره شمالی صحبت کند.

کارتر به ساخت و ساز – مبلمان و روابط اهمیت می داد. چهره جدید تند و زننده سیاست گرجستان به جدایی اهمیت می دهد.

مارجوری تیلور گرین، نماینده مجلس نمایندگان آمریکا، با پیشنهاد جدایی، تماس‌های خزدار خود با رئیس جمهور بایدن را در جریان وضعیت اتحادیه دنبال کرد.

او در روز رئیس جمهور در توییتی نوشت: «ما به طلاق ملی نیاز داریم. ما باید ایالت های قرمز و ایالت های آبی را از هم جدا کنیم و دولت فدرال را کوچک کنیم. هرکی باهاش ​​حرف میزنم اینو میگه از بیداری بیمار و مشمئز کننده مسائل فرهنگی که گلوی ما را پایین انداخته تا سیاست‌های خائنانه دموکرات‌ها در آمریکا.

جورجیا اکنون ارغوانی است، با دو سناتور دموکرات، و همچنین یک فرماندار و وزیر امور خارجه که مایل به ایستادگی در برابر دروغ های انتخاباتی ترامپ هستند که گرین به انتشار آنها کمک می کند. بنابراین مشخص نیست که آیا برخی از ایالت ها باید چنین باشند یا خیر – آن کلمه دوباره چیست؟ – به سنگرهای آبی و قرمز تفکیک شده است.

گرجستانی ها می توانند به کارتر افتخار کنند که به طرز شگفت انگیزی برای برقراری صلح در خاورمیانه تلاش کرد. اکنون آنها یک نماینده کنگره دارند، یکی از معتمدین وحشتناک کوین مک کارتی، رئیس مجلس، که در مورد لیزرهای فضایی یهودی حرفهای بیهوده می زد و AOC و تیم را «جوخه جهاد» نامید. گرین گفت سیاهپوستان “برده حزب دموکرات هستند” و “زندگی سیاه‌پوستان مهم است” قوی‌ترین سازمان تروریستی داخلی در ایالات متحده است.

کارتر، یک مغز مغز، یک مهندس سابق هسته ای با بهره هوشی بالا، گرین، یک دیوانه، روز پنجشنبه در مورد “این جنگ علیه روسیه در اوکراین” به تاکر کارلسون سرزنش کرد.

هنگامی که کارتر در سال 1971 فرماندار شد، بسیاری امیدوار بودند که ما شروع به عبور از نوع نفرت و مبارزات نژادی کرده باشیم که جنوب را در دهه های 1950 و 1960 تعریف می کرد. او پرتره مارتین لوتر کینگ جونیور را در کاپیتول ایالتی قرار داد و در سخنرانی افتتاحیه خود گفت: “من کاملاً صریح به شما می گویم که زمان تبعیض نژادی به پایان رسیده است.”

مجله تایم بر روی جلد خود از جنوب جنوبی استقبال کرد و گفت که کارتر بر “گذشته عوام فریبانه” جنوب و ارواح کنفدراسیون پیروز شده است. اکنون، به لطف افرادی مانند ترامپ و گرین، ما به سوپ سمی بازگشته ایم.

رفشون گفت: «مارجوری تیلور گرین راه تعصب‌های نژادپرست قدیمی مانند لستر مادوکس و جورج والاس را دنبال می‌کند.

گرین نقطه ضعف کسانی است که آنقدر عاشق نفرت هستند، آنها دیگر هیچ علاقه ای به همکاری برای صلاح کشور و جهان ندارند. کارتر ابطال عبارت «ما بهتر از این هستیم» است.

جاناتان آلتر، نویسنده کتاب “بهترین های او: جیمی کارتر، یک زندگی” می گوید: “جیمی کارتر نشان دهنده همه چیزهای خوب و شایسته در زندگی عمومی است.” و مارجوری تیلور گرین نماینده همه چیزهای شوم و نفرت انگیز در زندگی عمومی است.

از زمانی که این پیرمرد 98 ساله از یک هفته پیش شروع به کار در آسایشگاه کرد، آلتر از سرتاسر جهان تماس هایی با افرادی که درباره کارتر داستان می نویسند، دریافت کرده است. (کسانی که کارتر را می شناسند به شوخی می گویند که او بسیار رقابتی است، او بدون شک از پزشک خود رکورد مراقبت از آسایشگاه را خواسته است، تا بتواند آن را بشکند و به لیست دستاوردهای خود اضافه کند.) او می خواست با همسر 76 ساله خود در خانه باشد. رزی، همانطور که او او را صدا می کند. این دو در دوران کودکی کارتر توسط مادرش، خانم لیلیان، یک پرستار، چند روز پس از زایمان روزالین معرفی شدند، که به نوعی آنها را برای 95 سال دوست داشتنی می کند.

آلتر گفت: «او در مسیر تبدیل شدن به یک گاندی آمریکایی است. او با ارائه پیامی مثبت و الهام‌بخش از گمنامی و صفر درصد در نظرسنجی‌ها به سمت زندگی حماسی آمریکایی رفت. آلتر گفت، پیامی که یک سرزنش است، “به آنچه در مورد MAGA آمریکا پیچیده و اشتباه است.”

پس ما می خواهیم چه کسی باشیم؟ مارجوری تیلور گرین یا جیمی کارتر؟ ویرانگر یا سازنده؟

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

تماس با ما