نظر این یک توهم است که فکر کنیم داشتن تفنگ در خانه ما را ایمن تر می کند

در بیشتر دنیا، رفتن به خانه اشتباه خطر مرگباری نیست.

اما در ایالات متحده اینطور است، زیرا ما در حدود 450 میلیون اسلحه غرق شده ایم و از این توهم انبوه رنج می بریم که اسلحه در خانه ما را ایمن تر می کند.

ما در مارپیچی گرفتار شده‌ایم که در آن تصورات از افزایش جرم و جنایت مردم را به خرید سلاح گرم سوق می‌دهد – حدود 60 میلیون اسلحه فقط از سال 2020 در ایالات متحده فروخته شده است – و این به نوبه خود منجر به خشونت بیشتر با اسلحه می‌شود که منجر به ترس بیشتر می‌شود. و خرید اسلحه …. شما ایده را دریافت می کنید.

بنابراین ما فجایع اخیر داریم:

– در کانزاس سیتی، یک نوجوان 16 ساله سیاهپوست هنگامی که به خانه اشتباهی رفت تا برادران کوچکترش را بردارد، دو گلوله از ناحیه پیشانی و بازویش مورد اصابت گلوله قرار گرفت. او در حال بهبودی از یک ضربه مغزی است. مرد سفید پوست 84 ساله ای که به گفته دادستان از در شیشه ای به وی شلیک کرده بود به ضرب و جرح درجه یک متهم شد. مرد گفت که فکر می کند پسر در حال نفوذ به خانه اش است.

– در شمال ایالت نیویورک، یک زن 20 ساله زمانی که او و چند تن از دوستانش به آدرس اشتباه رانندگی کردند کشته شد. در حالی که ماشین آنها برای رفتن به اطراف می چرخید، صاحب خانه ظاهراً اسلحه خود را شلیک کرد و به او ضربه زد.

– در تگزاس، دو تشویق کننده پس از اینکه یکی از آنها اشتباهاً در یک پارکینگ سوار ماشین اشتباهی شد، هدف گلوله قرار گرفتند. یکی از دختران 18 ساله از ناحیه کمر و پا مورد اصابت قرار گرفت و با هلیکوپتر به بیمارستان منتقل شد. در ابتدا وضعیت وی وخیم گزارش شد.

در جاهای دیگر، وحشی‌ها قربانیان خود را به اورژانس می‌فرستند. در آمریکا آنها را به قبرشان می فرستند.

خارجی‌ها فرهنگ عامه، فن‌آوری و سبک زندگی ما را تحسین می‌کنند، اما از اینکه ما از مهار اسلحه خودداری می‌کنیم گیج می‌شوند.

در دهه 1990، زمانی که من رئیس دفتر تایمز در توکیو بودم، مردم ژاپن مرتباً در مورد حادثه ای در سال 1992 با من صحبت می کردند که در آن یوشیهیرو هاتوری، دانشجوی ژاپنی 16 ساله، پس از کوبیدن در اشتباهی به ضرب گلوله در لوئیزیانا کشته شد. صاحب خانه گفت که فکر می کند پسر یک سارق است و به او دستور داد که “یخ بزند”. هاتوری شاید “یخ زدن” را نفهمیده یا به اشتباه شنیده است که مرد می گوید “لطفا”. در هر صورت پسر حرکت کرد و مرد با مگنوم .44 به او شلیک کرد.

در ژاپن، جایی که افراد کمتری در یک سال معمولی با اسلحه به قتل می‌رسند تا گاهی اوقات در یک تیراندازی جمعی در آمریکا، دولت بعداً کتابچه‌ای برای ژاپنی‌هایی که به ایالات متحده سفر می‌کردند با عبارات مسافرتی انگلیسی مفید مانند «یخ زدن» و «دست‌ها» تهیه کرد. در هوا.”

یک پروفسور ژاپنی پس از این حادثه به تایمز گفت: “ما متمدن تر هستیم.” و او نکته ای داشت.

ما قرار نیست اسلحه را ممنوع کنیم یا مرگ ناشی از اسلحه را در آمریکا حذف کنیم. اما من در یک مقاله طولانی تر استدلال کرده ام که اقدامات عقل سلیم اسلحه می تواند به طور قابل قبولی از تلفات ناشی از اسلحه تا یک سوم یا بیشتر کاهش دهد.

ما می‌توانیم بررسی‌های پیشینه جهانی، الزامات ذخیره‌سازی ایمن، حداقل سن 21 سال برای فروش اسلحه خصوصی و ممنوعیت اجباری در اختیار داشتن اسلحه توسط افرادی با سابقه تعقیب یا تخلفات خشونت‌آمیز را اتخاذ کنیم. همه ایالت ها باید آزمایش موفقیت آمیز کالیفرنیا را با بررسی پیشینه برای خرید مهمات بپذیرند. کالیفرنیا با اجرای تعدادی از اقدامات اسلحه هوشمند، اکنون دارای نرخ مرگ و میر ناشی از اسلحه 38 درصد کمتر از میانگین ملی است.

وقتی این را می نویسم، اتفاقاً در می سی سی پی هستم، جایی که پروسه بسیار سخت گیرانه تری برای گرفتن سگ نسبت به گرفتن اسلحه دارد. آیا واقعاً خرید یک تفنگ به سبک AR-15 باید آسان تر از چیهواهوا باشد؟

مهمتر از همه، ما باید این تصور غلط را به چالش بکشیم که اسلحه در خانه مردم را ایمن تر می کند. بله، در موارد نادر، اسلحه می تواند جلوی جنایت را بگیرد. اما محققان بارها دریافته‌اند که اسلحه در خانه باعث می‌شود افراد بیشتر به قتل برسند، نه کمتر. بر اساس مطالعه ای در سال 2022 در Annals of Internal Medicine، افرادی که در خانه هایی با سلاح گرم زندگی می کنند، در معرض خطر بیشتری برای قتل هستند.

مردم ممکن است سلاح گرم برای شکار یا تمرین هدف قرار دهند یا برای محافظت از دام در برابر شکارچیان انتخاب کنند (من در مزرعه ای با اسلحه زندگی می کنم)، اما با توجه به خطر بالا، ایمنی شخصی دلیل خوبی برای تهیه اسلحه نیست.

ممکن است صاحبان خانه‌هایی را که احساس ناامنی می‌کنند تشویق کنیم که به جای تفنگ اسپری خرس دریافت کنند. من به عنوان یک کوله‌پشت، اسپری خرس را در کشور گریزلی حمل می‌کنم، زیرا در صورت شارژ شدن یکی از این خرس‌ها از یک تفنگ دستی مؤثرتر است. همین امر ممکن است در مورد متوقف کردن یک مهاجم خانه نیز صادق باشد، و مطمئناً عواقب یک اشتباه کشنده نیست.

به دلیل رضایت ما، علت اصلی مرگ و میر کودکان و نوجوانان در ایالات متحده در حال حاضر خشونت با اسلحه و تصادفات خودرو است. در سال 2020، بیش از 4300 جوان در آمریکا بر اثر سلاح گرم جان خود را از دست دادند. این رقم در هلند برای سال 2019 دو بود. با این سرعت، چند هزار سال طول می‌کشد تا هلند به اندازه ما سالانه فرزندان خود را در اثر اسلحه از دست بدهد.

ما هنگام رانندگی با وسایل نقلیه – کمربند ایمنی، صندلی نوزاد، کسی در عقب کامیون‌ها وجود ندارد – می‌پذیریم، زیرا این موارد می‌توانند به ما کمک کنند تا زندگی را نجات دهیم. چرا ما به همین دلیل مایل نیستیم ذخیره سازی ایمن یا بررسی پیشینه جهانی مهمات را بپذیریم؟

من به این جوانان فکر می‌کنم که فقط به این دلیل که به مکان اشتباهی رفته‌اند تیراندازی شده‌اند، و فکر می‌کنم: کاش بچه‌هایمان را به همان اندازه که اسلحه‌هایمان را دوست داریم دوست می‌داشتیم.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

تماس با ما