نظر ترامپ نه دیسانتیس را محکوم کرد.

ستون یکشنبه من این بحث را مطرح کرد، که زمانی مسلم تلقی می شد اما اکنون تا حدودی مورد بحث قرار گرفته بود، که ران دیسانتیس قطعاً باید در سال 2024 کاندیداتوری شود، اگر می خواهد بهترین شانس خود را برای ریاست جمهوری داشته باشد. مناقشه هایی که من به آن پرداختم بیشتر بر روی قدرت دونالد ترامپ به عنوان مانعی در برابر جاه طلبی های دیسانتیس و مزایای انتظار برای سال 2028 متمرکز بود. اما یک بحث ثانویه در اطراف وجود دارد که ارزش بحث را دارد: این ایده که سوابق جناح راست دیسانتیس او را به عنوان یک نامزد انتخابات عمومی محکوم می کند، چه به دلیل جنگ با دیزنی یا حمایت قبلی او از محدود کردن هزینه های استحقاق یا امضای اخیرش در شش حزب فلوریدا. -هفته ممنوعیت سقط جنین

من فکر نمی‌کنم این استدلال به این سؤال که آیا فرماندار فلوریدا باید در سال 2024 در مقابل سال 2028 نامزد شود یا نه، آنقدرها منطبق است: اگر قوانین ضربان قلب، جنگ‌های دیزنی و رای‌های گذشته مدیکر و تأمین اجتماعی کریپتونیت انتخابات عمومی است، پس اینطور نیست. مانند چهار سال معاشرت و انتظار برای نوبت او، به نوعی آنها را برای رای دهندگان قابل فروش تر می کند.

اما کاهش شانس DeSantis به ایده ای مرتبط است که در بحث های کنونی خرید زیادی دارد: این ایده که حزب جمهوری خواه به نوعی به سختی به رقابت ملی وابسته است، این که به شدت در برابر اشتباهات ایدئولوژیک و تغییرات جمعیتی آسیب پذیر است و این که برای یک سیاستمدار جمهوری خواه آسان است که به سادگی از مسیر رسیدن به اکثریت جدا شود.

این را به طرق مختلف و مکان‌های مختلف می‌بینید. به عنوان مثال، در پیشنهاد اخیر ریچارد هانانیا مبنی بر اینکه عدم محبوبیت آرمان حامی زندگی می تواند حزب جمهوری خواه یا جیمز سوروویکی را “ویران کند”. پیشنهاد “تنها دلیلی که حزب جمهوریخواه فعلی به عنوان یک حزب ملی قابل دوام است، ساختار هیئت الکترال/سنا است، همراه با رای دهندگان سفیدپوست کالج جنوبی که همچنان به جمهوری خواهان رای می دهند.” یا استدلال جاناتان چیت مبنی بر اینکه دیسانتیس می تواند به راحتی به یک نامزد انتخابات عمومی ضعیف تر از ترامپ تبدیل شود، نه اینکه فقط به سطح ترامپ سقوط کند. یا واکنش های بیش از حد و ناباورانه لیبرال های توییتر به مایکل برندن دوگرتی استدلال اخیر ممکن است رای دهندگانی وجود داشته باشند که در سال 2016 به سمت هیلاری کلینتون رفتند اما ممکن است در سال 24 به سمت دیسانتیس حرکت کنند.

نسخه ملایمی از این باور در مورد ضعف GOP وجود دارد که کاملاً قابل دفاع است. حزب جمهوری خواه به ندرت یک قاتل است. این کشور برای به دست آوردن اکثریت آرای مردمی در سطح ریاست جمهوری به شدت تلاش می کند. برخی از قوی ترین حمایت های خود را در میان جمعیت های رو به کاهش پیدا می کند. به انواع موقعیت های نامطلوب گره خورده است و اغلب در سیاست گذاری بی کفایت است. قطعاً برای به دست آوردن اکثریت عظیم دوران نیکسون یا ریگان بهینه نشده است.

اما پیشگویی ها در مورد سقوط حزب جمهوری خواه به عنوان یک نیروی قابل دوام در خارج از جنوب، تنزل آن به وضعیت اقلیت تقریباً دائمی، تنها در اوایل دوران اوباما، پس از شکست های واقعی که جمهوری خواهان در سال های 2006 و 2008 متحمل شدند، قابل قبول بود. از آن زمان، داستان مربوط به انعطاف‌پذیری جمهوری‌خواهان در تجسم‌های مختلف بوده است، چه در شکل آزادی‌خواهانه برانگیزاننده یا محتاطانه و چه به شکل ترامپی-پوپولیستی. حزب جمهوری خواه از اهداف نامطلوب دفاع کرده است، نامزدهای منفور گسترده ای را انتخاب کرده است، پیشگام اشکال جدیدی از خود خرابکاری و سوء رفتار سیاسی بوده است. با این حال، پیروزی‌های غیرمنتظره‌ای کسب کرده و به سرعت از شکست‌های خود عقب نشینی کرده است، و امروز مانند هر مقطع دیگری از سال 2008، رقابتی به نظر می‌رسد.

هیچ راه کاملی برای ارزیابی قدرت یک حزب به عنوان یک حزب وجود ندارد، برخلاف آنچه که یک نامزد ریاست جمهوری یا نقشه سنا ممکن است از آن بسازد. اما نگاه به رای دو حزبی برای مجلس نمایندگان احتمالا بهترین نماینده ای است که ما داریم. با این معیار، حزب جمهوری‌خواه در سال 2008 به‌نظر می‌رسید که به اعماق بیابان‌های سیاسی می‌رفت: آرای مردمی مجلس نمایندگان را با بیش از 10 امتیاز از دست داد، که با زیان‌هایی که به طور منظم در روزهایی که ائتلاف نیو دیل بر سیاست آمریکا تسلط داشت، قابل مقایسه بود. در سالهای قبل از انقلاب نیوت گینگریچ در سال 1994.

اما از سال 2008 تاکنون 7 انتخابات مجلس نمایندگان برگزار شده است و حزب جمهوری خواه در چهار مورد از آنها رای مردم را به دست آورده است. در سه مسابقه دیگر، یک شکست واقعی (در سال 2018) و دو شکست کم (2012 و 2020) متحمل شد. بهترین نمایش‌های آن در سال‌های 2010 و 2014 بود، اما علی‌رغم واکنش‌های منفی طرفداران به تصمیم دابز، مجری سیاسی نامزدهای Stop the Steal و خاطره ژان، تنها در سال گذشته موفق به کسب اکثریت واضح شد. 6، 2021.

اینها اعداد و ارقام حزبی نیست که به شدت منطقه‌ای شده است، یا حزبی که نمی‌تواند به پیروزی در قدرت بدون وجود مزیت‌های کثیف و کالج الکترال امیدوار باشد، یا حزبی که هیچ جذابیتی برای مستقل‌ها و رای‌دهندگان نوسان ندارد. در واقع، می‌توانید استدلال کنید که آنها نشان می‌دهند که دموکرات‌ها چقدر خوش شانس بوده‌اند که جمهوری‌خواهان آنقدر مستعد خود خرابکاری هستند – که با کمی عادی‌تر بودن، کمی حماقت ایدئولوژیک و ترامپی کمتر و یک برنامه سیاستی که کمی بیشتر با میانه هماهنگ شده است. جمهوریخواهان می‌توانستند اکثریت آشکار آمریکا در دهه گذشته یا بیشتر باشند.

تا اینجای کار، دلیل خوبی وجود ندارد که فکر کنیم سقط جنین به طور اساسی این پویایی را تغییر می دهد. این موضوع به وضوح برای دموکرات ها در حاشیه خوب است. این یک مسئولیت بزرگ‌تر برای جمهوری‌خواهان در مکان‌هایی است که سکولارتر هستند و حزب قبلاً تعهدات خود را چند برابر کرده است – مانند میشیگان، جایی که جمهوری‌خواهان به ویژه اسیر بی‌کفایتی و افراط‌گرایی هستند. به نظر می رسد در جاهایی مانند جورجیا و اوهایو که فرمانداران محبوب جمهوری خواه ممنوعیت های شش هفته ای سقط جنین را بدون پرداخت هیچ هزینه سیاسی قابل توجهی امضا کرده اند، مسئولیت کمتری دارد.

در مورد دیسانتیس، محرومیت شش هفته‌ای هم برای رای‌دهندگان فلوریدی و هم با رای‌دهندگان ملی خارج از چارچوب است، از نظر سیاسی در خارج از انتخابات مقدماتی به او کمکی نمی‌کند و ممکن است به قیمت یک انتخابات ملی نزدیک تمام شود. اما به احتمال زیاد این یکی دیگر از مسائلی است که حزب جمهوری خواه را از دستیابی به پتانسیل کامل خود باز می دارد تا نی که در نهایت کمر جمهوری خواهان را می شکند.

و این پتانسیل کلی مانند همیشه در سال 2024 قوی به نظر می رسد. در حال حاضر، از آنجایی که او هنوز برای بسیاری از رای دهندگان تعریف نشده است، می توانید DeSantis را به عنوان یکی از نمایندگان جمهوری خواه عمومی در نظرسنجی های رودررو علیه جو بایدن در نظر بگیرید. در این نقش، او در هفت نظرسنجی از 10 نظرسنجی اخیر گردآوری شده توسط RealClearPolitics، از جمله نظرسنجی جدید وال استریت ژورنال که این هفته منتشر شد، و همچنین نظرسنجی های اخیر در ایالت های نوسان آریزونا و پنسیلوانیا، پیشتاز است. (به عبارت دیگر، رای دهندگان بالقوه کلینتون-دیسانتیس، حداقل در حال حاضر، آنجا هستند.)

خوب و معقول است، در این زمینه، به نقاط ضعف دیسانتیس و اکنون مسئولیت احتمالی سقط جنین او نگاه کنیم و بپرسیم که آیا او به عنوان نامزد، راه خود را به چیزی شبیه به موقعیت ترامپ پیدا می کند – به عنوان یک نامزد رقابتی، اما کسی که احتمالاً نمی‌تواند بدون افزایش کالج الکترال پیروز شود، یکی دیگر از نامزدهای واقعی جمهوری‌خواه که آرای زیادی را از دست می‌دهد که ممکن است یک جمهوری‌خواه عمومی کسب کند.

اما ما همچنان باید در مورد آنچه این تحلیل توصیف می‌کند روشن باشیم: نه یک حزب جمهوری‌خواه که به سختی قابل دوام است، روی طناب‌ها و فقط به کار خود ادامه می‌دهد، بلکه حزب جمهوری‌خواه که به طور مداوم اکثریت‌ها را در دسترس خود دارد و در جایی که موفق به پیروزی در آنها نمی‌شود، کمتر این کار را انجام می‌دهد. به دلیل ضعف ذاتی سیاسی تا قدرت تلف شده.

«… باکتری Wolbachia pipientis به طور طبیعی حدود نیمی از گونه های حشرات را آلوده می کند. Aedes Aegypti پشه‌هایی که ویروس‌های دنگی، زیکا، چیکونگونیا و سایر ویروس‌ها را منتقل می‌کنند، معمولاً حامل این باکتری نیستند. اونیل و همکارانش پشه های WMP را پس از کشف آن ساختند A. egypti ابتلا به ولباچیا احتمال شیوع بیماری بسیار کمتر است. این باکتری در مقابل ویروس هایی که حشره حامل آن است رقابت می کند.

زمانی که پشه های اصلاح شده در مناطق آلوده به حیات وحش رها می شوند A. egypti، آنها به آرامی باکتری را به جمعیت پشه های وحشی پخش می کنند.

چندین مطالعه موفقیت حشرات را نشان داده است. جامع‌ترین آنها، یک کارآزمایی تصادفی‌سازی شده و کنترل‌شده در یوگیاکارتا، اندونزی، نشان داد که این فناوری می‌تواند بروز دنگی را تا ۷۷ درصد کاهش دهد و با اشتیاق اپیدمیولوژیست‌ها مواجه شد.

«… در برزیل، جایی که پشه‌های اصلاح‌شده تاکنون در پنج شهر آزمایش شده‌اند، نتایج متوسط‌تر بوده است. در نیتروی، مداخله با کاهش 69 درصدی موارد دنگی همراه بود. در ریودوژانیرو، این کاهش 38 درصد بود.

– ماریانا لنهارو، “کارخانه عظیم پشه در برزیل با هدف متوقف کردن تب دنگی”، طبیعت (14 آوریل)

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

تماس با ما