نظر تیراندازی در مدرسه و فداکاری های انسانی آمریکا

واشنگتن – یک بار، زمانی که به قربانی کردن کودکان فکر می کردم، به یاد شیبله های باستانی افتادم.

در آیسخولوس، آگاممنون دخترش ایفیگنیا را به جایی می‌کشد که فکر می‌کند برای عروسی‌اش است، همانطور که گروه کر اصرار می‌کند: «او را مثل یک سالخورده بالای قربانگاه بلند کن، تمام توانت را به آن بده… سخت دهانش را ببند. آگاممنون عذاب کشید، اما احساس کرد که باید دخترش را قربانی کند تا از الهه دلجویی کند و بادهای مساعدی به او داده شود تا در برابر تروا حرکت کند. فداکاری کوچک برای حرکت ناوگان خود.

در شکسپیر، تیتوس آندرونیکوس، دخترش، لاوینیا، را پس از اینکه توسط مهاجمان مورد تجاوز و معلولیت قرار گرفت، سر میز شام می کشد. “بمیر، بمیر، لاوینیا!” او گریه می کند. «و شرمندگی تو با تو». فداکاری کوچک برای حفظ آبروی شما.

در «بازی تاج و تخت»، استنیس باراتیون دستور می‌دهد فرزند نازنینش شیرین را در آتش بسوزانند، در حالی که او برای پدری که دوستش دارد فریاد می‌زند، بنابراین جادوی سیاه برف‌ها را آب می‌کند. فداکاری کوچکی کنید تا ارتش گرسنه خود را به راهپیمایی ببرید.

اما اکنون به قربانی کردن کودکان به عنوان یک پدیده مدرن فکر می کنم، یک پدیده وحشیانه که این کشور را تعریف می کند. ما کودکان را قربانی می کنیم، نه تنها کسانی که می میرند، بلکه کسانی که تماشا می کنند و کسانی که از آینده می ترسند.

کودکانی که فرداهایشان را گرفته اند. فداکاری کوچک اگر بتوانیم اسلحه هایمان را حفظ کنیم. چرا اجازه ندهید هر فرد تنهای عصبی یک سلاح تهاجمی بخرد؟

آمریکا یک پادشاهی افسانه ای نیست که توسط خدایان متزلزل یا جادوی سیاه اداره شود. سرنوشت ما در ستاره ها نیست. در خود ماست. این در توان ما است که از تبدیل شدن مدارس به کشتزار جلوگیری کنیم.

ما به سادگی تصمیم گرفته ایم که این کار را نکنیم.

تیرانداز در Uvalde وارد کلاس چهارم دبستان راب شد، به طرز شومی اعلام کرد: «اینجا چه داریم» و بیش از 100 گلوله شلیک کرد.

پلیس محلی هیچ اقدامی برای جلوگیری از قربانی شدن انسان انجام نداد. 19 افسر تا 78 دقیقه در سالن پرسه زدند تا بچه ها جان باختند. چگونه می توانید نگهداری سلاح های تهاجمی را در بازار آزاد توجیه کنید، وقتی افسران پلیس با آنها درگیر نمی شوند، حتی با زندگی بچه ها در خط؟

در حالی که مأموران منتظر بودند، بدون اینکه زحمت شکستن یک در سنگربندی شده را بدهند، 19 بره برای ذبح رفتند و در یک کلاس غرق در خون با یک دیوانه 18 ساله گیر افتاده بودند. در یک تابلوی دلخراش، یک دختر کوچک خود را به خون دوست مرده‌اش آغشته کرد تا مرده به نظر برسد. در همین حال، والدین ناامید سعی کردند برای نجات فرزندان خود از یک حصار زنجیره ای بالا بروند. پلیس که هیچ کار مفیدتری انجام نمی داد، با دستبند زدن به حداقل یکی از والدین که سعی داشت وارد مدرسه شود، مشغول شد.

شوهر یک معلم کشته شده پس از بردن گل به یادبود او در مدرسه بر اثر سکته قلبی درگذشت. آنها چهار فرزند داشتند. چه کسی از آنها مراقبت خواهد کرد؟

دولت گرگ ابوت از تگزاس به سردی درباره این کشتار، که ششمین تیراندازی دسته جمعی در هفت سال ریاستش بود، گفت: «می توانست بدتر از این هم باشد». دونالد ترامپ که زمانی به من گفت که اگر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود، سوار لیموزین می شود و به انجمن ملی تفنگ می رود و با آن چانه می زند تا بتواند با برخی از راه حل های عقل سلیم موافقت کند، در کنوانسیون NRA در هیوستون صحبت کرد. غروب جمعه و نقاط گفتگوی لابی تفنگ – بهای ناچیزی برای دهها میلیون دلاری که برای انتخاب او صرف شد. چه چتر دریایی اجتماعی. برای او توهین آمیز بود که با خواندن نام بچه ها و معلمان مرده به نظر برسد که NRA به آن اهمیت می دهد و بعد از هر نام زنگ می زند.

چه بلایی سر این مملکت اومده؟ جمهوری خواهان فکر می کنند که با جلوگیری از مهار اسلحه، صلابت خود را نشان می دهند. اما این یک ضعف بزرگ آمریکاست.

هنگامی که یک مرد مسلح در سال 1996 35 نفر را در تاسمانی کشت، دولت استرالیا شش ماه بعد آنچنان قوانین عاقلانه اسلحه را تصویب کرد که از آن زمان تنها یک تیراندازی جمعی رخ داده است. بیش از یک میلیون سلاح گرم منهدم شد.

هنگامی که یک افراطی ضد اسلامی در کرایست چرچ در سال 2019 51 نفر را در دو مسجد کشت، دولت نیوزلند 26 روز بعد اکثر سلاح های نیمه خودکار را ممنوع کرد. از آن زمان هیچ تیراندازی دسته جمعی رخ نداده است.

همانطور که جاسیندا آردرن، نخست‌وزیر الهام‌بخش نیوزلند در آن زمان گفت، نمی‌توانست با قربانیان بازمانده روبرو شود و به آنها گفت: “سیستم و قوانین ما اجازه می‌دهد این اسلحه‌ها در دسترس باشند، و این اشکالی ندارد.”

بحث‌های سیاسی در اینجا پوچ و بی‌روح است، دموکرات‌ها از این موضوع طفره می‌روند و جمهوری‌خواهان حتی در مورد پیشنهادهای ملایمی مانند نیاز به بررسی پیشینه جهانی، که مورد تأیید مردم است، سخت‌تر می‌شوند.

کارل: “اکثر جمهوریخواهان در سنا نماینده ایالت های عمیقا محافظه کار هستند که در آن مالکیت اسلحه به عنوان یک امتیاز مقدس در قانون اساسی تلقی می شود، امتیازی که نباید نقض شود، مهم نیست چقدر خون در کلاس ها و راهروهای مدارس در سراسر کشور ریخته شده است.” هالس در تایمز نوشت.

جمهوری خواهان مهی از پیشنهادات مزخرف را به راه می اندازند. تد کروز قبل از صحبت با NRA در روز جمعه گفت که مدارس باید فقط یک ورودی داشته باشند که یک نگهبان مسلح داشته باشد. اسلحه مردم را نمی کشد. درها انجام می دهند. ترامپ در طول سخنرانی خود در NRA پیشنهاد کرد مدارس را به زندان های مجازی تبدیل کنند و به معلمان اجازه دهند در کلاس تپانچه بسته کنند.

همکارم الیزابت ویلیامسون، نویسنده کتاب جدید «ساندی هوک: تراژدی آمریکایی و نبرد برای حقیقت» می‌گوید: «بحث‌های سیاسی معنادار درباره اسلحه، رأی‌گیری یا سلامت عمومی اتاق را ترک کرده است». “پرتاب تئوری‌های توطئه و چرندیات پاکسازی در مورد تیراندازی‌های جمعی، انتخابات و ویروس کرونا در حال تبدیل شدن به یک دال قبیله‌ای برای برخی از جناح راست است.”

جمهوری خواهان هر کاری که می توانند انجام می دهند تا زنان را از کنترل بدن خود بازدارند و هیچ کاری برای جلوگیری از کشتار کودکان انجام نمی دهند. آنها همچنین ممکن است نماد حزب را از یک فیل به یک AR-15 تغییر دهند.

آمریکا در حلقه اسلحه گیر کرده است – و این یک امر مرگبار است. این کشور همیشه تصویر مرزی خود را گرامی می داشت، گری کوپر در «نیروز بالا» که آن را با آدم های بد تیراندازی می کرد. اما اکنون که افراد بد شروع به تیراندازی می کنند، قانونگذاران فقط شانه بالا می اندازند.

ما به کشور ترسوها تبدیل شده‌ایم، آنقدر از قدرت نامقدس پرستش اسلحه وحشت داریم که هیچ قربانی خون جوانی برای دلجویی از آن بزرگ نیست.

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

تماس با ما