نظر جنگ پوتین جنایتی علیه سیاره زمین است

یک افتخار بزرگ اما او هفته گذشته به من گفت که علی‌رغم پیروزی قانونی‌اش، افزایش قیمت نفت ناشی از جنگ اوکراین فشار جدیدی را بر جنگل‌های جامعه بومی‌اش وارد کرده است. همانطور که او گفت: “نفت در جنگل است و آنها فکر می کنند خانه ما راه حل است.”

همانطور که جان رید، اقتصاددان ارشد نیا ترو، توضیح داد: “شوک های عرضه از سوی اوکراین و روسیه به شوک تقاضا در سراسر جهان تبدیل می شود، از جمله در جنگل های دست نخورده، زیرا جنگل های دست نخورده همگی تامین کنندگان بالقوه بزرگ کالاهای کشاورزی، طلا، نفت هستند. گاز و چوب.» (رید و توماس ای. لاوجوی «همیشه سبز: نجات جنگل‌های بزرگ برای نجات سیاره» را نوشتند، آغازگر برجسته‌ای در مورد نقش حیاتی جنگل‌های دست نخورده در حفظ زیست‌کره.)

هندو اومارو ابراهیم یکی از رهبران مردم چوپان مبورو در چاد است. او به من گفت که به اندازه کافی بد است که دریاچه چاد حدود 90 درصد از آب و بسیاری از گونه های خود را از دست داده است، اما اکنون مردم جامعه او از او می پرسند: “چرا قیمت آرد و سوخت اینقدر بالا رفته است؟ روسیه و اوکراین خیلی دور هستند، پس چرا ما صدمه دیده ایم؟» آن‌ها نمی‌دانند که چگونه شوک‌های جنگ در اوکراین می‌تواند به اندازه‌ای تابش کند که حتی چاد محصور در خشکی و صحرای صحرا را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

ابراهیم افزود: «وقتی جنگ شروع شد، از کشورهای آفریقایی خواسته شد طرفی را انتخاب کنند. و تمام فکر ما این بود که به غذا نیاز داریم. این جنگ به یک مشکل بزرگ برای همه ما تبدیل شده است.» او افزود، شرکت های چینی به هر کجا که او روی می آورد، به دنبال زمین برای کشاورزی صنعتی هستند، که مشکل بزرگی برای مردم دامدار او است.

ابراهیم هفته گذشته در مقاله ای در نشریه Mail & Guardian، که مقر آن در آفریقای جنوبی است، نوشت: «برای مردم بومی، زمین همه چیز است. «این منبع غذا، سرپناه و داروی ما و همچنین سرچشمه فرهنگ و تاریخ ما است. در طول نسل های بی شماری، ما یاد گرفته ایم که در سرزمین خود خوب زندگی کنیم. ما می دانیم که چگونه از آن محافظت کنیم، چگونه آن را بازسازی کنیم و چگونه به عنوان مهندسان و پرورش دهندگان آن به جای ویرانگر آن خدمت کنیم.”

متأسفانه، برخی از رهبران حریص، مانند رئیس جمهور ژائیر بولسونارو برزیل، از این واقعیت که مردم بومی منابع گرانبها را کنترل می کنند – در مورد برزیل، بیش از 13 درصد از قلمرو آن، بیشتر جنگل های دست نخورده آن، ناراحت هستند. برزیل سال گذشته 3.5 میلیارد دلار کود از روسیه خریداری کرد، جریانی که اکنون به دلیل تحریم های غرب محدود شده است. به محض اینکه جنگ شروع به ایجاد کمبود کود کرد، بولسونارو گفت: “این بحران فرصت خوبی برای ما است.” واشنگتن پست گزارش داد. هرجا سرزمین بومی باشد، ثروتی در زیر آن وجود دارد.»

او سپس اقدام به تصویب قانونی کرد که شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا پتاسیم را از جنگل‌های بومی استخراج کنند تا برزیل بتواند کود بیشتری تولید کند.

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

تماس با ما