نظر شهری با قلب، اما گزینه های کم، برای مهاجران

به عبارت دیگر، کل سیستم آنقدر گیر کرده بود که مردم حتی نمی توانستند راه اندازی کنند. مرکز پردازش بیش از ظرفیت پر شده بود و گشت مرزی هر روز تعداد زیادی هواپیما از پناهجویان را به بخش های دیگر می فرستاد.

وقتی اتوبوس‌های اجاره‌ای وارد پارکینگ مرکز استقبال شدند، مقصدشان فریاد زد. بچه‌ها را در آغوش می‌کشیدند، پاکت‌های پر از اسناد را در چنگ می‌گرفتند، مردم بایگانی می‌کردند و سوار می‌شدند. درها آهی کشید و آنها رفتند.

هیچکدام از اینها رایگان یا حتی ارزان نیست: این عمل جراحی نسبتاً بدون استخوان برای ال پاسو 250000 تا 300000 دلار در روز هزینه داشت. یکی از اعضای شورای شهر، ایزابل سالسیدو، محاسبه کرد که ال پاسو، که با بودجه سالانه 1.2 میلیارد دلار اداره می شود، در صورت ادامه روند، در یک سال 89 میلیون دلار برای پناهجویان هزینه خواهد کرد.

این شهر واجد شرایط بازپرداخت از سوی آژانس مدیریت اضطراری فدرال است، اما نگرانی و ابهام در مورد اینکه آیا می توان تمام پول نقدی که خرج شده است بازیابی شود وجود دارد. بازپرداخت فدرال به معنای بازپرداخت هزینه های تنها برای 30 درصد از کل تعداد افرادی است که به آنها کمک می شود. ال پاسو از FEMA بانکداری می کند تا یک استثنا قائل شود. وقتی از ورونیکا اسکوبار نماینده ایالات متحده درباره شانس شهر پرسیدم، او گفت که خوشبین است، اما او افزود: “من نمی توانم آینده را پیش بینی کنم.”

خانم. سالسیدو گفت که او شروع به دریافت زنگ‌های هشدار از برخی رای دهندگان کرده است.

او گفت: «در حال حاضر همه واقعا تحت فشار هستند. “مردم به دلارهای مالیاتی خود فکر می کنند و برای چه چیزی می پردازند. فشار مالی که آنها شخصا دارند، و سپس دیدن دلارهایشان به این سمت است. این ترسناکه.”

تمام این بحث ها در نهایت به واشنگتن بازمی گردد. برخی آن را دیپلماتیک می گویند، و برخی دیگر کمتر، اما هرکسی که با آنها صحبت کردم به فقدان آشکار راهنمایی فدرال اشاره کردند. گفتند اگر اتوبوس ها را دوست ندارید طرح دیگری پیشنهاد دهید.

“اگر مردم جایی برای رفتن ندارند، ما باید چه کار کنیم؟” کری لناندر، مدیر اجرایی سپاه خدمتگزار مرزی، که پناهگاه لاس کروسس را زیر چتر خانه اعلامیه اداره می‌کند، پرسید. “فکر می‌کنم همه در حال طرح این سوال هستند.” او گفت که اتوبوس ها به اندازه “آنچه باید انجام شود” سیاسی نیستند.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما