نواک جوکوویچ دهمین قهرمانی خود در مسابقات انفرادی آزاد استرالیا را به دست آورد

ملبورن، استرالیا – نواک جوکوویچ با یک مأموریت یا در واقع یک سری از آنها به استرالیا آمد.

برای کسب عنوان قهرمانی او یک بار دیگر 9 بار قهرمان شده بود. برای کسب بیست و دومین عنوان گرند اسلم انفرادی مردان و تساوی حتی با رقیب خود رافائل نادال در بالای آن لیست. برای رفع هر گونه شک و تردیدی که ممکن است کسی در مورد اینکه آیا او همچنان بازیکن برتر جهان باقی می ماند یا خیر، برجسته ترین بازیکن دهه گذشته و اکنون این بازیکن نیز وجود دارد. برای اینکه به دنیا نشان دهیم که تنها راهی که می‌تواند او را از بردن تقریباً در هر تورنمنت تنیس باز دارد این است که به او اجازه بازی ندهد.

بررسی. بررسی. بررسی. چک سوگند.

یک سال پس از اینکه استرالیا او را به دلیل امتناع از واکسینه شدن علیه کووید-19 اخراج کرد، جوکوویچ عنوان گرند اسلم را که بیش از هر کس دیگری کسب کرده بود، پس گرفت و با شکست دادن استفانوس سیتسیپاس، 6-3، 7، رکورد دهمین قهرمانی در مسابقات آزاد استرالیا را به دست آورد. -6 (4)، 7-6 (5)، در روز یکشنبه.

پس از آخرین فورهند راکت تسیسیپاس که برای پایان دادن به مسابقه ای که با وجود دو تای بریک احساس می کرد به مدت طولانی شناور شد، جوکوویچ برگشت و به خانواده و مربیانش که در جعبه او نشسته بودند خیره شد. او به سر، قلب و سپس درست زیر کمرش اشاره کرد، و اجازه داد دنیا به زبان رمز تیمش وارد شود و به او گفت که پیروزی در روز یکشنبه همه چیز او را گرفته است.

زمانی که شب به صبح زود تبدیل شد، با خنده گفت: «این کار به یک قلب بزرگ، قدرت ذهنی و چیزهای دیگر نیاز دارد.

او ژاکتی پوشیده بود که روی آن یک شماره درخشان نقش بسته بود. 22 درست زیر سمت راست استخوان ترقوه او بود و این پیروزی را “بزرگترین پیروزی زندگی من” نامید.

جوکوویچ علاوه بر کسب قطب برای پشت سر گذاشتن ستاره آسیب دیده نادال در لیست گرند اسلم حرفه ای – و در مناظره GOAT – رتبه اول رده بندی جهانی را نیز به دست آورد و او را با 35 سالگی به دومین بازیکن مسن ترین بازیکن تبدیل کرد. آن قلمرو کمیاب، تنها پس از راجر فدرر، که در آخرین حضور خود در صدر جهان تنیس، نزدیک به 37 سال داشت. جوکوویچ در 22 مه 36 ساله می شود. احتمالاً ایده بدی است که برعلیه اینکه او این رکورد را از فدرر بگیرد، شرط بندی کنید، زیرا او تعداد زیادی رکورد دیگر دارد.

با توجه به اینکه جوکوویچ در سال گذشته چقدر تنیس را از دست داده است، این شاهکار حتی بیشتر قابل توجه است. او به دلیل امتناع از دریافت واکسن کووید-19 نمی تواند در ایالات متحده بازی کند. مگر اینکه تغییری در این سیاست ایجاد شود، او دوباره یک تورنمنت بزرگ در ایندیان ولز، کالیفرنیا، در ماه مارس و مسابقات هاردکورت در تابستان امسال را از دست خواهد داد، که شامل US Open نیز می شود.

او یا سرسخت است یا یک مرد اصولی – و به احتمال زیاد هر دو.

برگه امتیازات جوکوویچ در این تورنمنت ممکن است نشان دهد که این دو هفته گذشته کمی بیشتر از یک تعطیلات با مقداری تنیس بوده است. او در هفت مسابقه تنها یک ست را از دست داد. تست های دور چهارم، یک چهارم نهایی و نیمه نهایی او تقریباً حذف کامل حریفان بود.

وقتی جوکوویچ در بازی است، همانطور که در هفته دوم این مسابقات بود، بازی او تماماً در مورد اولین هاست. اولین سرویس های خط تراشی که اولین امتیاز بازی های سرویسش را به او می دهد. اولین بریک‌های سرویس‌های حریفان او تبدیل به خنجر اولیه می‌شود و برنده‌های ست اول برای بازیکنی که به ندرت اجازه می‌دهد کسی به مسابقه بازگردد.

او اجازه نمی دهد حریف نفس بکشد، ضربه زدن به ساق پا آنها را باز می گرداند، آنها را مجبور می کند تا یک ضربه دیگر بزنند، و بعد از اینکه فکر می کنند یک امتیاز کسب کرده اند، ضربه دیگری بزنند. این تنیس به عنوان نوعی خفگی است. تامی پل، آمریکایی که در نیمه نهایی به جوکوویچ باخت، گفت وقتی تمام شد که قسمت اول ست تار بود. پل تمام زندگی خود را تنیس بازی کرده است، اما این بار ثانیه های بین امتیاز، بین لحظه ضربه زدن به توپ و لحظه ای که در حال فرار و تعقیب توپ بعدی بود، هرگز به این سرعت سپری نشده بود.

آندری روبلف، یک روسی با فورهند و سرویس دهشتناک، دقایقی قبل از اینکه به زمین دعوت شود تا با او در مرحله یک چهارم نهایی بازی کند، در راهرو قدم زد.

در دور چهارم، الکس دی میناور، در مقابل جمعیت شهر خود که آماده بودند او را به نبرد تشویق کنند، بازی می کرد و تنها پنج بازی را برد. جوکوویچ پس از تخریب دی میناور به مطبوعات صربستان گفت که بازی در برابر یک استرالیایی در استرالیا به دلیل کاری که دولت این کشور در سال گذشته با او انجام داده بود، به او انگیزه داده است و او را به دلیل بدنامی و موضعش علیه واکسیناسیون اجباری بازداشت و اخراج کرده است.

اما ماموریت احیای جوکوویچ در استرالیا پر از خطرات بود. قبل از مسابقات، او همسترینگ خود را تشدید کرد. این او را مجبور کرد تا با بستن یک بند ضخیم در اطراف ناحیه آسیب دیده تا فینال به زمین مسابقه برود. او هفته اول را پشت سر گذاشت و بدون حرکت جادویی که پایه و اساس بازی او است بازی کرد.

گوران ایوانیسوویچ، مربی جوکوویچ، گفت که 97 درصد از بازیکنان از مسابقات خارج می شدند.

ایوانیسوویچ در مورد جوکوویچ گفت: “او اهل فضای بیرونی است.” مغز او متفاوت کار می کند.

و سپس، مانند بسیاری از آسیب‌های قبلی او، ترکیبی از استراحت، ماساژ و مسکن باعث شد که درد و ناراحتی در زمانی که مهم‌تر بود از بین برود. او سر و صدایی را در رسانه‌های اجتماعی شنید که می‌پرسید آیا پایش اصلاً آسیب دیده است یا نه، و پاسخ داد که هیچ‌کس اعتبار مصدومیت بازیکنان دیگر را زیر سوال نبرد – اشاره‌ای نامحسوس به نادال همیشه ضربه خورده.

سپس، درست زمانی که او در حال رسیدن به حداکثر سرعت بود، پدرش، سرجان، پس از پیروزی جوکوویچ در مرحله یک چهارم نهایی، در حال عکس گرفتن با هواداران خارج از راد لاور آرنا، که برخی از آنها پرچم روسیه را در دست داشتند، در ویدیو ضبط شد. صربستان و روسیه روابط سیاسی و فرهنگی نزدیکی دارند. جمعیت تنیس خارج از صربستان تقریباً همیشه با کمی خصومت برای جوکوویچ وارد می‌شوند و به سختی برای حریفان او که معمولاً ضعیف هستند، می‌آیند.

جوکوویچ با پل برخورد کرد و سپس با مردم برخورد کرد و به همه اطمینان داد که پدرش هرگز قصد حمایت از جنگ در اوکراین را نداشته است، به عنوان فردی که در بالکان جنگ زده بزرگ شده است، وحشت‌های درگیری خشونت‌آمیز را می‌داند و هرگز نخواهد داشت. آن را حمایت کن.

پس از آن، تنها Tsitsipas، که سال ها به عنوان وارث ظاهری تنیس شناخته می شد، سد راه او شد.

شاید یکشنبه شب در استرالیا، جایی که جمعیت پرشور یونانی تسیسیپاس را به پسرخوانده تبدیل کرده است، شبی باشد، به خصوص با شماره شماره. 1 رتبه در خط.

سپس دوباره، شاید نه. تسیسیپاس بدون راحتی و روانی که نزدیک به دو هفته با آن بازی کرده بود بیرون آمد و زود عقب افتاد. جوکوویچ با گرفتن ست اول به سختی عرق کرد.

اما در ست دوم، به نظر می رسید که بازوی تسیسیپاس شل شده بود، جلو دست ها شروع به زدن کردند و بک هندهای یک دست آسیاب بادی شروع به شلاق زدن کردند.

بدون شک این ساعتی خواهد بود که در هفته های آینده تسیسیپاس را شب بیدار نگه می دارد. ضربه رگباری که به او فرصت می داد تا سرویس جوکوویچ را با نتیجه 4-3 بشکند. بازگشت آزمایشی کوفته یک سرویس دوم جوکوویچ زمانی که تسیسیپاس نقطه را تعیین کرده بود. فورهند بلند و بک هند شل – ضربه ای که جوکوویچ در تمام شب انجام داد و به او برتری داد که در تای بریک تسلیم نمی شود.

سیتسیپاس در مورد جوکوویچ گفت: “او بزرگترین کسی است که تا به حال یک راکت تنیس در دست گرفته است.”

جوکوویچ بهترین بازیکن پیشتاز بازی است و تقریباً در 95 درصد از مسابقاتی که در ست اول برنده می شود، پیروز شده است. او تنها یک بار، 13 سال پیش، برتری دو ست را از دست داده است.

آن‌ها در دو گیم اول ست سوم، سرویس‌بریک‌ها را انجام دادند و سپس تا یک تای‌بریک دیگر، سرویس‌های گیم‌های سرویس را معامله کردند. مانند خود مسابقه، این مسابقه هم به اعداد نهایی نزدیک نبود. تسیسیپاس شوت های بلند خود را به داخل دروازه زد و به جوکوویچ اجازه داد تا 5-0 پیش بیفتد.

و در حالی که تسیسیپاس به آن نزدیک شد و پنج امتیاز از شش امتیاز بعدی را به دست آورد، زیرا جوکوویچ بازی خود را سخت تر کرد و تسیسیپاس راکت خود را بدون چیزی برای از دست دادن به حرکت درآورد، تردیدی وجود نداشت که این پایان چگونه خواهد بود – فقط در چه زمانی.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

کاناداDigital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبردانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorial
تماس با ما
محتوای این وب‌سایت توسط فناوری‌های هوش مصنوعی از داده‌های اینترنتی تولید شده و ما هیچ مسئولیتی در قبال دقت آن نمی‌پذیریم و از استفاده از آن تشویق نمی‌کنیم.