نواک جوکوویچ ران دیسانتیس با قایق از باهاما می‌چرخد تا به شماره جهانی جهان اجازه دهد. 1 به ایالات متحده برای بازی در میامی اوپنCNN

ممکن است زمان برای ورود نواک جوکوویچ به آمریکا برای بازی در ایندین ولز تمام شده باشد، اما سیاستمداران آمریکایی – به ویژه فرماندار فلوریدا. Ron DeSantis – در حال لابی کردن برای تغییر مقررات و اجازه دادن به جهان شماره یک. 1 در کشور به موقع برای مسابقات آزاد میامی.

ایالات متحده همچنان به بازدیدکنندگان بین المللی نیاز دارد تا علیه کووید-19 واکسینه شوند، و صربستانی که قبلاً گفته بود واکسینه نشده است، تأیید کرد که قبل از هر دو تورنمنت برای ورود به کشور درخواست مجوز ویژه داده است.

با این حال، سازمان دهندگان ایندین ولز اعلام کرد روز یکشنبه جوکوویچ از مسابقات کنار رفت، جایی که بازی قرعه کشی اصلی از چهارشنبه آغاز شد.

دسانتیس گفت که برای جوکوویچ برای شرکت در مسابقات تنیس اوپن میامی در اواخر این ماه “قایق از باهاما را اجرا خواهد کرد”.

«من یک قایق از باهاما را اینجا برای او می‌گردانم. من این کار را صد در صد انجام می دهم.

«فکر می‌کنم مردم او به آن نگاه می‌کنند و مطمئن نیستم که این راهی است که آنها می‌خواهند وارد کشور شوند، که من آن را درک می‌کنم. فکر می‌کنم لحظه خوبی باشد، اما با این وجود می‌دانی.”

به گفته مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، اثبات واکسیناسیون کووید-19 برای شهروندان غیرآمریکایی، مسافران غیرمهاجری که از طریق هوا از یک کشور خارجی به ایالات متحده می‌آیند، لازم است، اگرچه این امر در مورد سایر اشکال سفر نیز صدق می‌کند.

روز سه شنبه، دیسانتیس از جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده خواست تا مداخله کند و به جوکوویچ اجازه دهد تا در مسابقات شرکت کند.

دسانتیس که به طور جداگانه متعهد شده است که دستورات مربوط به کاهش ویروس کرونا را به طور دائم ممنوع کند زیرا او یک ریاست جمهوری را در نظر می گیرد، “تنها چیزی که نواک جوکوویچ را از شرکت در مسابقات تنیس اوپن میامی باز می دارد، الزامات غلط و غیرعلمی رئیس جمهور بایدن برای واکسیناسیون کووید-19 برای مسافران خارجی است.” پیشنهاد، در توییتر گفت.

“آقای. رئیس جمهور – محدودیت های خود را بردارید و اجازه دهید او رقابت کند.”

نواک جوکوویچ قهرمان اوپن استرالیا با این جام عکس می گیرد.

سناتورهای جمهوری خواه ریک اسکات و مارکو روبیو از فلوریدا همچنین اصرار کرد رئیس جمهور آمریکا به جوکوویچ اجازه ورود به کشور را بدهد تا بازی کند.

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه گفت: “در مورد یک سوال در مورد الزامات واکسیناسیون، من شما را به CDC ارجاع می دهم – کسانی هستند که با آن برخورد می کنند.”

او گفت که الزامات واکسن “هنوز برقرار است و ما انتظار داریم که همه از قوانین کشورمان تبعیت کنند، چه به عنوان شرکت کننده یا تماشاگر.”

برگزارکنندگان یو اس اوپن روز جمعه گفتند که آنها و انجمن تنیس ایالات متحده “امیدوارند” جوکوویچ در درخواست خود موفق باشد.

میامی اوپن روز جمعه در توییتر خود نوشت: نواک جوکوویچ یکی از بهترین تنیسورهای تمام دوران و شش بار قهرمان مسابقات آزاد میامی است.

“ما امیدواریم که او اجازه ورود به کشور را داشته باشد تا فلوریدی ها این فرصت را داشته باشند که او را بار دیگر در رقابت ببینند.”

سی ان ان برای اظهار نظر با نمایندگان جوکوویچ و وزارت امنیت داخلی ایالات متحده تماس گرفته است.

جوکوویچ برنده 22 گرند اسلم ماه گذشته به خبرنگاران در بلگراد گفت: “ببینید، سال گذشته من هم ایندین ولز، میامی و همه مسابقات اوپن آمریکا را از دست دادم.”

بنابراین اگر این اتفاق بیفتد، اولین بار نیست. یعنی امیدوارم اینطور نشود، اما این تنها کاری است که می توانم انجام دهم. تنها کاری که می توانم انجام دهم این است که در حال حاضر امیدوار باشم زیرا، می دانید، موقعیت من به همان شکل باقی می ماند. کار دیگری نمی توانم انجام دهم جز آرزوی یک نتیجه مثبت.»

جوکوویچ به شماره جهانی بازگشت. 1 موقعیت زمانی که او استفانوس سیتسیپاس را شکست داد و رکورد دهمین اوپن استرالیا را در ژانویه به دست آورد.

این بیست و دومین قهرمانی اصلی او بود که او را با رافائل نادال برای کسب بیشترین عناوین گرند اسلم تک نفره در تاریخ تنیس مردان برابر کرد.

بازی قرعه کشی اصلی میامی اوپن از 22 مارس آغاز می شود و مسابقات به پایان می رسد 2 آوریل.

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

تماس با ما