نکاتی برای طراحی دکوراسیون خانه برای کاهش اضطراب

فرارو- خانه های ما پناهگاه ماست، جایی که در آن استراحت می کنیم و در پایان روز خود را تجدید می کنیم و آرامش خود را دوباره می یابیم. ویژگی های خانه شما مانند رنگ دیوارها، تزئینات هنری و همچنین میزان شلوغی و بهم ریختگی آن بر سلامت جسمی و روحی شما تأثیر می گذارد.

لطفا دریغ نکنید، در اینجا چند ایده دکوراسیون داخلی و نکات طراحی خانه وجود دارد که می تواند برای کاهش اضطراب و افزایش رفاه عمومی خانه مفید باشد.

استفاده از رنگ های آرامش بخش

اجازه دهید رنگ ها به ایجاد آرامش کمک کنند و راضی باشید که طراحی خانه شما به جای افزایش تنش، به رفاه شما کمک می کند. به عبارت دیگر، هنگام تزئین خانه، رنگ ها را با دقت انتخاب کنید تا اضطراب را کاهش دهید. بر اساس مطالعات انجام شده رنگ های مختلفی که استرس را کاهش می دهند عبارتند از آبی، بنفش، سفید، صورتی و سبز.

برعکس، رنگ‌های تحریک‌کننده مانند زرشکی به شدت با واکنش‌های استرس مرتبط هستند. بیایید تصور کنیم که با اضطراب روبرو هستید، اما می خواهید خانه خود را با انبارهای زنده تزئین کنید. یک سایه روشن تر از رنگ مورد علاقه خود انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید از رنگ زرشکی روشن در اتاق نشیمن استفاده کنید، یک سرمه ای ملایم پاستلی را انتخاب کنید. با این انتخاب ها، بدون عارضه رنگ آمیزی اضطراب آور خانه که ممکن است باعث ناراحتی شما شود، محیط خانه شما از رنگ های متنوع بهره مند می شود.

نکاتی برای طراحی دکوراسیون خانه برای کاهش اضطراب

کیفیت رویای خود را در نظر بگیرید

هیچ چیز بدتر از خوابیدن روی یک کاناپه ناراحت کننده نیست، به خصوص برای مدت طولانی. آسم نه تنها می تواند بر سلامت جسمانی ما تأثیر بگذارد، بلکه تأثیر قابل توجهی بر سلامت روان ما نیز دارد. تشک های ناراحت کننده و اتاق خواب های نامرتب استرس زا هستند و ممکن است بر سطح خواب عمیق هر شب تأثیر بگذارند.

حداقل هفته ای یکبار تشک خود را تعویض کنید تا از راحتی آن مطمئن شوید. بعد از اینکه کاناپه را با توجه به نیاز خود آماده کردید، می توانید روی طراحی کلی اتاق تمرکز کنید. قدم زدن در یک اتاق خواب راحت و شیک فضایی را برای یک خواب آرام شبانه فراهم می کند.

طبیعت را به خانه بیاورید

دلیلی وجود دارد که از گیاهان آپارتمانی بسیار لذت می برید و محیط های گیاهی را بسیار جذاب می دانید. چه جذب آن شوید یا نه، طرح های بیوفیلیک دوباره شما را با طبیعت مرتبط می کند و شما را خوشحال می کند.

طبق تحقیقات انجام شده، محیط های خالی از تکه های طبیعت به طور قابل توجهی بر سلامت روحی و جسمی فرد تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، گیاهان می توانند استرس و مشکلات سلامتی مانند اضطراب را کاهش دهند. گیاهان آپارتمانی آنقدر برای محیط داخلی ما حیاتی هستند که ناسا بهترین گیاهان آپارتمانی و خواص تصفیه کننده هوای آنها را مطالعه و تحقیق می کند.

نکاتی برای طراحی دکوراسیون خانه برای کاهش اضطراب

فضای ایجاد خالی است

هنگامی که خانه خود را برای کاهش تنش طراحی می کنید، از فضای منفی یا خالی برای ایجاد فضای اطراف وسایل خانه خود استفاده کنید. در نتیجه، می تواند این تصور را ایجاد کند که شما فضای بزرگتری دارید، به خصوص در فضاهای کوچکتر. ایده حضور در فضای وسیع تر باعث می شود اتاق ها کمتر خسته کننده به نظر برسند و این خود عاملی در کاهش اضطراب است. مثلاً قطعات را در قفسه ها خالی بگذارید. فضای زیادی بین مبلمان مانند مبل و دیوار ایجاد کنید.

یک منطقه راحت ایجاد کنید

بهترین کار این است که نوع فعالیتی را که به شما آرامش می دهد با فضای خانه تطبیق دهید. مدیتیشن، خواندن کتاب یا گوش دادن به موسیقی، لازم نیست برای هیچ یک از این فعالیت ها یک اتاق کامل را به این منظور اختصاص دهید. در عوض، مکانی را انتخاب کنید که خارج از مسیر فعالیت های روزانه خانه باشد. همه ما در مقطعی از زندگی به یک نقطه فرار نیاز داریم.

به طور خلاصه، نکات طراحی خانه ذکر شده در این مقاله به شما نشان می دهد که چگونه دید خوش بینانه تری داشته باشید و خانه خود را به مکانی دلپذیر برای گذراندن وقت تبدیل کنید. بنابراین، ایجاد حتی یک تغییر جزئی در نحوه طراحی خانه با استفاده از بهترین مواد ممکن است به تسکین اضطراب و سایر مسائل رفاهی کمک کند.

منبع: artofhealthy life

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما