نکونام هاواشی امسال کمر تیممن را شکست

کد خبر : 1861798 |
08 دي 1401 ساعت 14:54 |
5K بازدید |

2
نقطه نظر

ما با چند بازیکن جدید مذاکره کرده ایم

جواد نکنام، سرمربی فولاد می گوید: در حال مذاکره با بازیکنان جدید برای پست های مورد نیاز خود هستیم.

نکونام: هاواشی امسال کمر تیممن را شکست

به گزارش “ورزش سه”، جواد نکونام در نشست خبری پیش از بازی مقابل هواداران گفت: می دانیم که با یک تیم خوب و با برنامه دیدار می کنیم. آنها فوتبال خوبی بازی می کنند و تیم قابل احترام است. قطعا باید با تمرکز و انگیزه وارد زمین شویم تا بتوانیم موفق شویم. تنها به دنبال این هستیم که بهترین عملکرد را داشته باشیم تا آخرین بازی خانگی خود را در نیم فصل با موفقیت به پایان برسانیم تا انشاالله بتوانیم جلو برویم.

وی درباره سختی گلزنی در بازی های اخیر گفت: در 2 بازی اخیر پنج گل خورده ایم. اما اگر بخواهیم اول از همه در مورد اتفاقات و تصمیمات صحبت کنیم، شاید خیلی واضح نباشد، او خیلی چیزها را توضیح داد. تا زمانی که تیم ما شرایط عادی داشت، در لیگ دوم بودیم. اما عوارض، سختی ها و مشکلات مختلفی که نمی توان با آنها صحبت کرد باعث شد تیم به حاشیه برود و شرایط همیشگی خود را از دست بدهد. می دانید که یک ثانیه در فوتبال سرنوشت یک تیم را تغییر می دهد. اما نزدیک به 1 ماه و 40 روز درگیر حاشیه بودیم و متاسفانه شرایط هم تغییر کرد.

وی ادامه داد: بعد از تعطیلاتی که داشتیم کمی شرایط بهتر شد… باز هم می گویم کمی شرایط بهتر شد و به حالت عادی برگشت. ما در 2 بازی اخیر 4 امتیاز گرفتیم. در پایان بازی باید بازی را می بردیم اما تیم حریف خوب دفاع کرد و همه سوراخ ها را بست و نتوانستیم گلی بزنیم. اگر در اوایل بازی سه گل به ثمر رساندیم، اتفاقی رخ نداد. به هر حال این جذابیت فوتبال است. مثلا فرانسه در دقیقه 123 گلی نمی زند تا قهرمان شود و در ضربات پنالتی ناکام است. این یکی از جذابیت های فوتبال است که این اتفاقات برای همه به تلخی می افتد. اما امسال کمرم شکست.

نکونام ازهاد: ما برای تعداد افرادی که جذب می کنیم یک خروجی هم داریم. ما با چند بازیکن در تماس بوده ایم. در حال مذاکره برای جذب بازیکنان مورد نیاز در پست های مختلف هستیم. می دانید که ما بازیکن کم داریم. شرایط مصدومیت، محرومیت، سرماخوردگی و شرایطی که در مسابقات کور برای ما پیش آمد باعث شد با کمبود بازیکن مواجه شویم. اما باید این 2 بازی را پشت سر بگذاریم تا تیم ما برای نیم فصل دوم آماده شود.

1784710

سرمربی فولاد درباره مصدومیت های تیمش گفت: خودتان می دانید که در فوتبال امروز دنیا تحت فشار زیادی است و مصدومیت در همه تیم ها زیاد است. حتی بزرگترین بازیکنان جهان نیز از آسیب دیدگی رنج می برند که ممکن است به فوتبال ختم شود. این مشکلات به فرم بدن، جهت حرکت عضلات بدن و هر چیز دیگری بستگی دارد و ممکن است برای هرکسی پیش بیاید. مثلاً به صحنه مجروح شدن مقتول نگاه کنید، یک پرش بسیار ساده بود و هنگام فرود متأسفانه پایش را به شدت رها کرد و در یک لحظه تصادفی رخ داد که منجر به مجروح شدن او شد. تقریباً می توان گفت که آسیب های عضلانی در تمام دنیا رایج است. مثلاً سال گذشته داشتم تماشا می کردم که چند تیم اسپانیایی مصدوم شدند. من این آمار را دارم و در صورت تمایل می توانم در اختیار شما قرار دهم. اما هیچکس مثل علی قربانی نمی تواند خسارت را پیش بینی کند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال ادن هازارد که به رئال مادرید آمده بود همیشه مصدوم بود و بهبودی او سخت بود. حتی سرخیو راموس با عضلات و بدنش در پاری سن ژرمن مصدوم شد. این اتفاقات ممکن است برای هرکسی رخ دهد و قابل پیش بینی نیست. حتی من در بهترین لیگ دنیا بازی می کردم و مصدوم شدم. این مولفه ماهیت فوتبال است و هیچکس نمی تواند درست یا غلط بودن آن را تشخیص دهد. اما اینکه تعداد مصدومان چقدر باشد بسیار مهم است. متاسفانه مصدومیت های طولانی مدت گریبان ما را گرفت و این اتفاقات افتاد که تیم با مشکلات زیادی مواجه شد. اما در هر صورت اینها صرفاً تصادفی است که برای شفاف سازی صحبت می کنم وگرنه غیبت هیچ کدام از بازیکنانم برایم مهم نیست. آنها کسانی هستند که می خواهند بهترین عملکرد را داشته باشند. ما یک تیم هستیم و همه بازیکنانی که الان اینجا هستند آماده اند بهترین عملکرد خود را برای بازی فردا ارائه دهند تا بتوانیم نیم فصل اول را به بهترین شکل ممکن به پایان برسانیم. خودتان دیدید که عملکرد، سرعت و شخصیت تیم ما بعد از تعطیلات کاملاً متفاوت بود و ما این را در زمین نشان دادیم. ما باید این وضعیت را برای هر بازی بهتر کنیم.

1783030

نکونام گفت: همه بازیکنان وقتی به تیم می پیوندند سعی می کنند بهترین عملکرد خود را داشته باشند. این تصادف در همه جا اتفاق می افتد. بهترین بازیکنان جهان به تیم یا شهری می روند که با محیط یا شرایط جدید سازگار نیست. شاید شرایط زندگی، رختکن، بازیکنان، مردم فقیر یا افرادی که در کنار آنها بازی می کنند، شرایط را برای آنها خوب پیش می برد و نتوانند عملکردی را که دوست دارند نشان دهند. اما تمام بازیکنانی که در نیم فصل در تیم ما حضور داشتند سعی کردند بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذارند. شاید در بسیاری از بازی ها نتوانستند آنچه را که در نظر دارند را نشان دهند. مشکلی نیست. به هر حال این اتفاقات را در فوتبال دیده ایم. در فوتبال هیچ تضمینی وجود ندارد که هر بازیکنی پس از انتقال به یک باشگاه جدید دوباره بهترین باشد یا بتواند بهترین عملکرد را داشته باشد و برعکس آن نیز می تواند اتفاق بیفتد. اینها را در دنیای فوتبال دیده ایم و قطعا نمونه های بیشتری در لیگ ایران داریم.

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما