نیجریه گوترش حمله به کلیسا را ​​که ده ها کشته برجای گذاشت را محکوم کرد

آنتونیو گوترش در بیانیه‌ای که سخنگوی وی منتشر کرد، حمله در سن پترزبورگ را توصیف کرد. کلیسای کاتولیک فرانسیس در اوو، ایالت اوندو، به عنوان “شنیع” است، زیرا نمازگزاران روز یکشنبه برای جشن پنطیکاست – یک تاریخ مهم در تقویم مسیحی – گرد هم آمدند.

بر اساس گزارش ها، مهاجمان قبل از تیراندازی به افرادی که برای مراسم عشای ربانی در داخل کلیسا جمع شده بودند، به جماعت نفوذ کردند.

آقای او ادامه داد: حملات به مکان‌های عبادت “منفور” است. گوترش همچنین از مقامات نیجریه خواست تا از هیچ تلاشی برای کشاندن افراد مسئول به دست عدالت دریغ نکنند.

انگیزه های نامشخص

تا به امروز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را که برای جنوب غربی نیجریه غیرعادی تلقی می شود، بر عهده نگرفته است.

این منطقه آرام‌تر از شمال کشور است، جایی که در آن آدم‌ربایی‌های زیادی برای باج‌گیری توسط راهزنان و حملات گذشته به کلیساها توسط جدایی‌طلبان صورت گرفته است.

بازتاب آقای محکومیت گوترش قتل ها، اتحاد تمدن های سازمان ملل (UNAOC) تماس گرفت برای احترام متقابل همه ادیان و مذاهب، و برای تلاش های مشترک بیشتر برای تقویت صلح.

برای حفظ سلامت نمازگزاران دعا کنید

آژانس سازمان ملل متحد پشت یک طرح اقدام برای ایمن نگه داشتن مکان های عبادت و اجازه دادن به مردم از همه مذاهب برای انجام مذاهب خود در صلح است.

با توجه به این حمله، میگل موراتینوس، نماینده عالی UNAOC از همه دولت ها خواست تا از اجرای این طرح حمایت کنند.

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

تماس با ما