هزاران نفر در ووهان چین، مرکز کووید 19، گرد هم آمدند تا سال نو را جشن بگیرند اخبار جهان

رویترز گزارش داد: در بحبوحه موج کووید در چین، هزاران نفر شنبه شب در ووهان گرد هم آمدند تا سال نو را پس از اینکه مقامات سیاست سخت‌گیرانه «صفر کووید» را لغو کردند، جشن بگیرند. در این جشن سال نو، غیرنظامیان بالن‌هایی را به داخل پرتاب کردند. طبق سنت در ووهان، جایی که داستان کووید آغاز شده است، زمانی که ساعت به 12 رسید.

یک دانش آموز 17 ساله دبیرستانی ووهان، با نام مستعار وانگ، کمی بعد از نیمه شب از کنار رودخانه به رویترز گفت: «در سال گذشته، من احساس می کنم که کووید-19 بسیار جدی بود و برخی از اعضای خانواده من در بیمارستان بستری شده اند. به رویترز

“امیدوارم در سال جدید سالم باشند. این مهمترین چیز است.” به گزارش رویترز، بانویی به نام جین با اشاره به احتمال ابتلای مجدد به کووید-19 گفت: می ترسم. او افزود: «هنوز وقتی امشب بیرون آمدم می ترسیدم، اما فقط می خواستم بیرون بیایم، زیرا همه بیرون آمده اند.

یکی از ساکنان 24 ساله ووهان به نام چن که در تجارت الکترونیک کار می کند، گفت: «این محدودیت ها برای مدت طولانی اعمال شده بودند، بنابراین شاید مردم بسیار ناراضی بودند. رویترز گزارش داد: «مدت زیادی بود که اوضاع سرزنده و پر جنب و جوش نبود.

پیش از این، news.com.au، یک نشریه مستقر در استرالیا گزارش داد که بر اساس یک شرکت داده، مرگ و میر منتسب به کووید در چین به 9000 نفر در روز افزایش یافته است. گزارش news.com.au همچنین می‌گوید: «شرکت تحقیقاتی مستقر در بریتانیا با توجه به افزایش تعداد مبتلایان، تعداد افرادی که تخمین می‌زند بر اثر کووید در چین جان خود را از دست داده‌اند، دو برابر کرده است. این امر پس از لغو تدابیر شدید بهداشتی بدون کووید توسط پکن صورت می‌گیرد. در نوامبر که سال‌ها برقرار بود.”

پس از کشته شدن 10 نفر در آتش سوزی آپارتمان، اعتراضات در سراسر چین به دلیل قرنطینه های شدید آغاز شد. ادعاهایی وجود داشت مبنی بر اینکه به دلیل دستور قرنطینه از ورود آتش نشانان به داخل بلوک منع شده است. این کشور به دلیل اعتراضات گسترده در 9 شهر در سراسر چین، سیاست خود را در مورد کووید-19 تغییر داد.

news.com.au گزارش داد: «ایرفینیتی گفت که مدل آن بر اساس داده‌های استان‌های منطقه‌ای چین قبل از اعمال تغییرات در گزارش‌دهی عفونت‌ها، همراه با نرخ رشد موارد از دیگر کشورهای صفر کووید سابق زمانی که محدودیت‌ها را لغو کردند، بود.

تعداد کل مرگ و میرهای مرتبط با کووید در چین در ماه دسامبر ممکن است به 100000 نفر برسد و حداقل 18.6 میلیون مورد را داشته باشند. تا اواسط ژانویه، ممکن است 3.7 میلیون مورد ابتلا به کووید در روز وجود داشته باشد. تا 23 ژانویه، در مجموع 584000 مورد مرگ در چین پیش بینی می شود.

به گزارش news.com.au، “پکن متهم شده است که اطلاعات بهداشتی را پنهان کرده است، بنابراین ارزیابی دقیق اعداد دشوار است. با این حال، کمیسیون ملی بهداشت چین (NHC) هفته گذشته تایید کرد که شیوع فعلی این کشور بزرگ ترین چیزی که جهان تا به حال دیده است.”

طبق گزارش استرالیایی، “بیش از یک میلیارد چینی ممکن است تا ماه مارس به کووید آلوده شوند. و بیش از 30 درصد از جمعیت ممکن است قبلاً آلوده شده باشند، یعنی تا 400 میلیون نفر.”

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

تماس با ما