هزینه های فاکس از دعوای افترا منجر به ضرر خالص سه ماهه می شود

لاچلان مرداک، رئیس اجرایی شرکت فاکس، روز سه‌شنبه پذیرفت که احکام پیش از محاکمه یک قاضی دلاور علیه این شرکت “به شدت دفاع ما را در دادگاه محدود کرده است” و به تصمیم او برای حل و فصل پرونده افترای برجسته توسط Dominion Voting Systems کمک کرده است.

آقای. مرداک طی تماسی با سرمایه گذاران و تحلیلگران، تسویه 787.5 میلیون دلاری را – که تصور می شود بزرگترین در تاریخ قانون افترا است – “تصمیمی به وضوح به نفع شرکت و سهامداران آن” خواند.

در اظهاراتی که نشان‌دهنده سرپیچی پدرش، روپرت مرداک بود، او همچنین از رفتار پرسنل فاکس نیوز دفاع کرد و گفت که این توافقنامه «به هیچ وجه تعهد فاکس به بالاترین استانداردهای روزنامه‌نگاری در سراسر شبکه‌های ما یا اشتیاق ما به گزارش‌های بی‌معنی را تغییر نمی‌دهد. اخبار روز

اظهارات وی پس از آن بیان شد که فاکس یک پیامد واقعی این تسویه حساب تاریخی را فاش کرد: این شرکت در سه ماه اول سال متحمل ضرر خالص شد، درآمد سه ماهه آن – و سپس مقداری – با پرداخت های مربوط به حل و فصل شکایت با Dominion پاک شد. ، یک شرکت فناوری انتخابات.

فاکس در این سه ماهه 50 میلیون دلار ضرر خالص داشت، در حالی که در مدت مشابه سال گذشته 290 میلیون دلار درآمد داشت. این ضرر با وجود افزایش 18 درصدی درآمد به 4.08 میلیارد دلار رخ داد.

لاچلان مرداک مستقیماً به دلایل خود برای کنار گذاشتن تاکر کارلسون، مجری پرمحتوای فاکس نیوز، بلافاصله پس از اعلام توافق اشاره نکرد. حاشیه سازی آقای کارلسون، که در حال مذاکره برای خروج از شرکت است که به او اجازه می دهد در جای دیگری کار کند، فاکس نیوز را در میان برخی محافظه کاران قرار داده است که این شبکه را به آرام کردن منتقدان لیبرال متهم می کنند.

آقای دکتر “هیچ تغییری در استراتژی برنامه نویسی ما در فاکس نیوز وجود ندارد.” مرداک گفت. بدیهی است که این یک استراتژی موفق است، و مثل همیشه، ما در حال تنظیم برنامه‌نویسی و ترکیب خود هستیم و این همان کاری است که به انجام آن ادامه می‌دهیم.

فاکس موافقت کرد که در آستانه یک محاکمه عمومی پر سر و صدا که روپرت مرداک و چندین مجری ستاره فاکس را در معرض بازجویی های سخت قرار می داد، به توافق برسد. مجریانی مانند لو دابز و ماریا بارتیرومو ادعاهای بی اساس رئیس جمهور سابق دونالد جی. ترامپ مبنی بر تقلب در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری 2020 به نفع رقیب دموکرات خود، جوزف آر. بایدن جونیور، تقویت کردند. این پرونده همچنین شواهدی را به دست آورد که نشان می‌دهد مدیران فاکس روزنامه‌نگاران خود را که سعی در بررسی حقایق او داشتند، دوباره رزرو می‌کردند. ادعاهای دروغ ترامپ

آقای. مرداک گفت که از تقاضای تبلیغ‌کنندگان در ساعات پربیننده راضی است و یکی از مدیران فاکس روز دوشنبه به ورایتی گفت که بیش از 40 تبلیغ‌کننده جدید از ساعت 8 بعد از ظهر شروع به پرداخت هزینه پخش خود کرده‌اند. کارلسون بازه زمانی را ترک کرد.

رتبه بندی این شبکه اما به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. به عنوان مثال، روز جمعه، فاکس نیوز در ساعت 8 بعد از ظهر در میان شبکه های خبری کابلی آخرین رتبه را به دست آورد و در یک جمعیت تبلیغاتی مورد علاقه قرار گرفت، نوعی شکست از MSNBC و CNN که در سال های اخیر به ندرت اتفاق افتاده است.

در مورد Dominion، آقای. مرداک گفت که از موضع حقوقی فاکس اطمینان دارد که پخش ادعاهای دروغین علیه Dominion توسط متمم اول محافظت شده است. ما همیشه به‌عنوان یک سازمان خبری عمل می‌کردیم که رویدادهای مهم روز را گزارش می‌کرد، که مطمئناً شامل ادعاهای رئیس‌جمهور بود. مرداک گفت.

این استدلال توسط قاضی اریک ام دیویس از دادگاه عالی دلاور چند روز قبل از شروع محاکمه Dominion رد شد. قاضی دیویس گفت که ادعاهایی علیه Dominion توسط Mr. ترامپ و وکلای او آشکارا دروغ بودند.

فاکس با شکایت بزرگ دیگری برای افترا از یک شرکت فناوری انتخاباتی دیگر، اسمارت‌ماتیک روبرو است. آقای. مرداک آن شکایت را «یک مورد اساساً متفاوت» با دعوای Dominion خواند و تأکید کرد که «تکمیل کامل دفاعیات متمم اول ما باقی است».

فاکس گفت که درآمد تبلیغاتی آن برای سه ماهه اول سال 43 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است که این افزایش را به Super Bowl LVII، بازی‌های NFL اضافی و رشد در سرویس پخش تبلیغاتی، Tubi نسبت می‌دهد.

“روزنامه نگاران ما هر روز اخبار قانع کننده ای را برای بینندگان ما به خانه می آورند.” مرداک در مراسم معارفه خود افزود: همانطور که به آینده نگاه می کنیم، به قدرت برند فاکس اطمینان داریم.

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

تماس با ما